Bílý dům potvrdil Obamovu navštěvu České republiky

Americký prezident Barack Obama se v rámci své cesty do Evropy zastaví 4. a 5. dubna také v České republice. Bílý dům tak v pátek na svých webových stránkách oficiálně potvrdil návštevu Prahy, o které již dříve informoval český premiér Mirek Topolánek (ODS).

Přidejte svůj názor

Prezident USA, Barack Obama

Prezident Obama přicestuje do Evropy i se svojí ženou. Na přelomu března a dubna navštíví Velkou Británii, Francii, Německo a na závěr i Českou republiku.

4. a 5. dubna se Obama setká v Praze s českými představiteli a dalšími zástupci EU v rámci snahy o zlepšení vztahů mezi USA a unií.

Svou návštěvu Evropy Obama zahájí na konci března ve Velké Británii. S britskými lídry bude projednávat důležité bilaterální dohody, globální problémy a také přípravy summitu G 20, který proběhne v dubnu v Londýně a bude řešit světovou finanční krizi.

3. dubna se americká hlava státu zúčastní jednání francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a německé kancléřky Angely Merkelové. Poté se Obama přesune na summit NATO do francouzského Štrasburku a následně do nedalekého německého Kehlu, kde proběhnou oslavy 60. výročí vzniku Severoatlantické aliance. Obama zde bude jednat o dalších misích aliance, o jejím působení v Afghánistánu i o dalších hrozbách, kterým současný svět čelí.

Témata: Barack Obama
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět se kvůli hysterii řítí do záhuby, obává se Lavrov

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Válečná hysterie kolem KLDR může vést ke katastrofě, je to cesta do slepé uličky a k…

Korea je odříznutá od světa. Začala masivní ekonomická blokáda

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Americký prezident Donald Trump dnes v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a…

Soudný den se blíží, nastane 23. září 2017. Přijdou zemětřesení,…

21.09.2017 23:04 Aktualizováno Svět skončí spolu s letošním létem. Myslí si to alespoň David Meade, který sám sebe popisuje jako…

Z trosek mexické školy již byly vyproštěny všechny děti

21.09.2017 23:03 Mexiko - Záchranáři v Mexiku již nepátrají po žádných dětech ze zřícené školy na jihu metropole.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama