Masakr v USA, dvanáct mrtvých, vrah spáchal sebevraždu

Muž s automatickou puškou spustil v pátek divokou střelbu v administrativní budově amerického města Binghamtonu, informuje televize ABC. Nejméně 12 lidí zastřelil a 12 dalších zranil. Nakonec spáchal sebevraždu.

Přidejte svůj názor

Několik zraněných je v kritickém stavu.

Muž v zelené bundě a tmavých brýlích začal střílet krátce poté, co v deset hodin dopoledne východoamerického času (16.00 SELČ) vstoupil do dvoupatrové cihlové budovy, kde sídlí centrum pro přistěhovalce v Binghamtonu, městě ve státě New York.

Obešel bezpečnostní rám a vytáhl pušku, lidé se dali na útěk, popsala scénu místní televize WBNG-TV. Útočník divoce střílel. Jeho cílem zjevně bylo zabít velký počet lidí.

Někteří z návštěvníků budovy prchali do suterénu, jiní hledali úkryt na toaletách.

Zadržoval celkově 41 rukojmí, dvanáct z nich útok nepřežilo. Třináctým mrtvým je sám pachatel. Zraněno bylo různě vážně až 26 osob, jedna osoba je v kritickém stavu.

Policie úřední budovu obklíčila. Na záběrech televize CNN jsou vidět policisté s puškami v neprůstřelných vestách, kteří se kolem budovy krčí za služebními vozy.

O pár set metrů dál od obklíčeného centra postávají hloučky lidí. Někteří mají v očích strach, několik žen pláče. Dvě ženy telefonují, policisté doufají, že získají kontakt s těmi, kdo zůstali v budově.

Okolní budovy policie ihned po útoku vyklidila.

Rádio WBNG informuje, že útočníkem je asi dvacetiletý Asijec. Před útokem prý zaparkoval u zadního vchodu auto, a tak ho zablokoval.

Z budovy se přesto několika lidem podařilo utéci. Policie však má problémy, aby od nich získala nějaké informace. Tito lidé neumí anglicky, jsou to přistěhovalci, kteří do budovy docházeli na hodiny angličtiny.

Témata: USA | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krvavé střety ve Venezuele: Maduro poslal do ulic armádu, umírali další…

23.05.2017 11:04 Caracas - Venezuelská armáda tvrdě zakročila proti demonstrantům, kteří se v metropoli a řadě…

New York zpřísnil kvůli útoku v Manchesteru bezpečnostní opatření

23.05.2017 07:26 New York - Ministerstvo vnitra USA sleduje situaci v britském Manchesteru, kde exploze během…

Pentagon podvádí Spojené státy. V USA praskl obrovský skandál

22.05.2017 22:01 Aktualizováno Washington - Deník Washington Post zveřejnil skandální informace o financování americké armády.…

Při demonstracích ve Venezuele byl zastřelen další demonstrant

22.05.2017 22:00 Caracas - Protivládní demonstrace ve Venezuele, kde už skoro dva měsíce lidé každý den vycházejí do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama