Masakr v USA, dvanáct mrtvých, vrah spáchal sebevraždu

Muž s automatickou puškou spustil v pátek divokou střelbu v administrativní budově amerického města Binghamtonu, informuje televize ABC. Nejméně 12 lidí zastřelil a 12 dalších zranil. Nakonec spáchal sebevraždu.

Přidejte svůj názor

Několik zraněných je v kritickém stavu.

Muž v zelené bundě a tmavých brýlích začal střílet krátce poté, co v deset hodin dopoledne východoamerického času (16.00 SELČ) vstoupil do dvoupatrové cihlové budovy, kde sídlí centrum pro přistěhovalce v Binghamtonu, městě ve státě New York.

Obešel bezpečnostní rám a vytáhl pušku, lidé se dali na útěk, popsala scénu místní televize WBNG-TV. Útočník divoce střílel. Jeho cílem zjevně bylo zabít velký počet lidí.

Někteří z návštěvníků budovy prchali do suterénu, jiní hledali úkryt na toaletách.

Zadržoval celkově 41 rukojmí, dvanáct z nich útok nepřežilo. Třináctým mrtvým je sám pachatel. Zraněno bylo různě vážně až 26 osob, jedna osoba je v kritickém stavu.

Policie úřední budovu obklíčila. Na záběrech televize CNN jsou vidět policisté s puškami v neprůstřelných vestách, kteří se kolem budovy krčí za služebními vozy.

O pár set metrů dál od obklíčeného centra postávají hloučky lidí. Někteří mají v očích strach, několik žen pláče. Dvě ženy telefonují, policisté doufají, že získají kontakt s těmi, kdo zůstali v budově.

Okolní budovy policie ihned po útoku vyklidila.

Rádio WBNG informuje, že útočníkem je asi dvacetiletý Asijec. Před útokem prý zaparkoval u zadního vchodu auto, a tak ho zablokoval.

Z budovy se přesto několika lidem podařilo utéci. Policie však má problémy, aby od nich získala nějaké informace. Tito lidé neumí anglicky, jsou to přistěhovalci, kteří do budovy docházeli na hodiny angličtiny.

Témata: USA | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět se kvůli hysterii řítí do záhuby, obává se Lavrov

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Válečná hysterie kolem KLDR může vést ke katastrofě, je to cesta do slepé uličky a k…

Korea je odříznutá od světa. Začala masivní ekonomická blokáda

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Americký prezident Donald Trump dnes v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a…

Soudný den se blíží, nastane 23. září 2017. Přijdou zemětřesení,…

21.09.2017 23:04 Aktualizováno Svět skončí spolu s letošním létem. Myslí si to alespoň David Meade, který sám sebe popisuje jako…

Z trosek mexické školy již byly vyproštěny všechny děti

21.09.2017 23:03 Mexiko - Záchranáři v Mexiku již nepátrají po žádných dětech ze zřícené školy na jihu metropole.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama