Záplavy a sesuvy v jižní Asii si vyžádaly více než 260 obětí

Káthmándú/Dillí/Dháka – Jižní Asii už několik dní sužuje velmi špatné počasí. Záplavy a sesuvy půdy v jižním Nepálu, na severu Indie a v Bangladéši si během několika posledních dnů vyžádaly přes 260 obětí.

Přidejte svůj názor

Povodně, ilustrační fotografie

K sesuvům půdy a záplavám dochází v jižní Asii během letního monzunového období často. Období dešťů zpravidla trvá od června do září. Letos už musely opustit své domovy miliony lidí , informovala dnes agentura Reuters s odkazem na místní úřady.

Nepálské úřady posílají humanitární pomoc do nejhůře postižených oblastí na jihu země, kde byly zaplaveny stovky vesnic a podle agentury Reuters zde zemřelo 115 osob a 38 dalších se pohřešuje. Celkem se záplavy dotkly stovek tisíc Nepálců.

Zaplaveno bylo také 13 okresů severoindického státu Bihár ležícího hranic s Nepálem. Agentura Reuters uvedla, že podle indických úřadů zde zemřelo 56 lidí, kteří se utopili, zůstali uvězněni ve zhroucených domech, anebo zahynuli pod vyvrácenými stromy. Kolem 200.000 Indů stižených katastrofou nyní přebývá ve více než 250 táborech, které vláda zřídila ve školách a státních budovách.

V neděli zemřelo 46 osob v severoindickém státu Himáčalpradéš, když sesuv půdy v himálajském podhůří pohřbil dva autobusy, napsala agentura AP. Ta též uvedla, že dalších 21 lidí zemřelo ve odloučeném státě Ásám na severovýchodě země, kde vojáci zachraňovali lidi ze střech domů.

V sousedním Bangladéši dosahuje 18 velkých řek nebezpečně vysoké hladiny. V zemi ležící v deltě řek Gangy a Brahmaputry za poslední dva dny zemřelo podle agentury AP 27 osob a 600.000 dalších živly odřízly od okolního světa. Kolem 368.000 Bangladéšanů se uchýlilo do 970 provizorních center zřízených vládou.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Ho Či Minově Městě vypukl požár, lidé skákali z oken. Nejméně 13 mrtvých

23.03.2018 07:54 Hanoj - Komplex obytných budov v Ho Či Minově Městě na jihu Vietnamu dnes zachvátil požár. Na místo…

Jihokorejský soud vydal kvůli korupční kauze zatykač na exprezidenta I…

22.03.2018 18:28 Soul - Jižní Korea se potýká s dalším korupčním skandálem týkajícím se nejvyšších činitelů země.…

Vybuchla sopka, která chrlí "modrou lávu". 30 lidí se přiotrávilo plyny

22.03.2018 15:03 Aktualizováno Jakarta - V indonéské provincii Východní Jáva vybuchla sopka Ijen. 200 lidí bylo evakuováno. Zhruba…

Co bude KLDR chtít od Američanů? Summit může skončit i nejhorším scénářem

21.03.2018 14:24 Pchjongjang - Severní Korea tvrdí, že ji k smířlivým krokům z posledních týdnů nedonutily západní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama