KLDR zveřejnila video zobrazující útok na Guam. Trumpovi poslala ostrý vzkaz

Pchjongjang - Severokorejská média minulý týden informovala, že Kim Čong-un už dostal plány útoku na Guam, ale rozhodne se až podle toho, jak se zachovají USA. Za jeho rozhodnutí jej pochválil dokonce i sám prezident Donald Trump, který to označil za „velmi moudré a logické rozhodnutí“. Jak se ale zdá, KLDR se svého plánu nehodlá jen tak vzdát.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Fotografie dokazující přípravu KLDR na válku

Odložení rozhodnutí o útoku na Guam Bílý dům přivítal. „Jiná možnost by byla katastrofální a nepřijatelná," konstatoval Trump na twitteru. KLDR ale nezahálí a o víkendu zveřejnila propagandistické video, na kterém jedna z jejich raket zasáhla mapu Guamu. Snímek byl zveřejněn těsně před zahájením každoročního cvičení USA a Jižní Koreje.

Čtyřminutové video ukazuje testovací odpálení balistické rakety Hwasong-12, na které navazují záběry raketových útoků směrem k digitální mapě Guamu. 

„Američané by měli žít s očima a ušima dokořán,“ říká se ve videu podle jihokorejské agentury Yonhap. Video také zobrazuje různé členy amerického kabinetu a vyzývá tvůrce politiky USA, aby „vážně přemýšleli o zřejmém výsledku".

Ke konci pak videoklip ukazuje prezidenta Donalda Trumpa, jak se dívá na pole plné bílých křížů. „Osud hříšných Spojených států tady končí," cituje z videa server deníku The Washington Post.

Video bylo zveřejněno dva dny před začátkem cvičení USA a Jižní Koreje,  kterého se účastní 17.500 amerických a 50.000 jihokorejských vojáků. Společné manévry jsou počítačově simulované obranné cvičení, které je pořádáno každé léto. Toto cvičení každoročně vyvolávají rozhořčení KLDR, která vnímá jako provokaci. 

Velitel amerických sil v Pacifiku admirál Harry Harris Jr. v úterý řekl magazínu Hvězdy a pruhy, že se kvůli novým hrozbám netrápí. „Mám naprostou důvěru ve schopnost zbraňových systémů, které jsme vyvinuli, abychom ochránili naši vlastní domovinu, i těch korejských," řekl Harris.. „Podnikli jsme celkem 15 testů THAADu. A zaznamenali jsme 15 úspěchů,“ dodal.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Desítky let je skoro nikdo neviděl. Lidé v Japonsku se uzavírají, někteří…

24.03.2018 09:04 Tokio - Je mu pětapadesát let, vychází z bytu jen třikrát týdně, aby si koupil něco k jídlu, utíká…

KLDR souhlasila s přípravnou schůzkou na mezikorejský summit

24.03.2018 05:06 Soul - Severní Korea dnes souhlasila s uspořádáním přípravné schůzky na mezikorejský summit, jenž…

USA odmítly čínskou rezoluci o vzájemné spolupráci

23.03.2018 17:05 Ženeva - Na půdě Rady pro lidská práva OSN v Ženevě se dnes střetli zástupci Spojených států a Číny…

Jmenování Boltona Trumpovým poradcem prý ohrožuje summit s KLDR

23.03.2018 15:02 Soul - Jmenování Johna Boltona novým bezpečnostním poradcem amerického prezidenta Donalda Trumpa by…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama