YouTube zakázal kanál severokorejské propagandy, odborníci jsou proti

Pchjongjang - Vedení populární globální služby na sdílení videí YouTube, se rozhodlo zrušit vysílání kanálu zaměřený na severokorejskou propagandu. Uživatel měl na svém kanálu miliony zhlédnutí a pravidelně přidával nejen televizní zprávy, ale i další materiály propagující režim. Na videa si měli stěžovat ostatní uživatelé s tím, že obsah byl nevhodný, odůvodnil YouTube svůj krok.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Videa ze záznamu severokorejských televizí byly cenným zdrojem informací.

Odborníkům na bezpečnost však zasadila společnost ránu. Videa sloužila jako skvělý výzkumný materiál, pomocí kterých se mohli dozvědět více o přísně izolované zemi. "V podstatě to zhoršuje úsilí o sledování aktivit v Severní Koreji. YouTube si pro to vybral tu nejhorší možnou chvíli," řekl Joshua Pollack.

Videa nahrával uživatel Uriminzokkiri a mnohá z nich se objevila i na předních zpravodajských serverech a televizích po celém světě. Většinou se jednalo o záběry raketových testů, snímky vůdce Kim Čong-Una, jak je návštěvě v různých továrnách či centrech pro jaderný výzkum, nebo informace o důležitých datech a oslavách pro režim.

Každé nahrané video podléhalo pečlivé analýze odborníků, kteří se snažili vytěžit maximum informací o Severní Koreje. Byly taky zajímavou ukázkou toho, co režim tvrdí svým obyvatelům. "Tato videa pro nás představují nepostradatelný zdroj informací," napsali odborníci v otevřeném dopise pro společnost Google, ve kterém žádali odblokování kanálu. YouTube se však odmítlo k případu vyjádřit jinak, než že videa odporovala vnitřním předpisům.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Test panenství? Indonéská armáda a policie krutou praktiku stále vykonává

23.11.2017 07:29 Jakarta - Indonéská armáda a policie u uchazeček stále provádí test panenství, vykonává je pod…

My a teroristé? Severokorejská reakce je opět plná výhrůžek

22.11.2017 14:43 Pchjongjang - Vážná provokace a násilné omezování, komentovala severokorejská státní média…

Letadlo námořnictva USA se zřítilo do moře, na palubě bylo 11 lidí

22.11.2017 12:31 Aktualizováno Tokio - Letoun amerického vojenského námořnictva se dnes zřítil do moře jihovýchodně od japonského…

Poplach na Bali, obyvatelé a turisté prchají před probouzející se sopkou

22.11.2017 10:07 Bali - Tisíce lidí tu žije. Dalších mnoho set zde tráví dovolenou. Přesto všichni utíkají, jako by…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama