YouTube zakázal kanál severokorejské propagandy, odborníci jsou proti

Pchjongjang - Vedení populární globální služby na sdílení videí YouTube, se rozhodlo zrušit vysílání kanálu zaměřený na severokorejskou propagandu. Uživatel měl na svém kanálu miliony zhlédnutí a pravidelně přidával nejen televizní zprávy, ale i další materiály propagující režim. Na videa si měli stěžovat ostatní uživatelé s tím, že obsah byl nevhodný, odůvodnil YouTube svůj krok.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Videa ze záznamu severokorejských televizí byly cenným zdrojem informací.

Odborníkům na bezpečnost však zasadila společnost ránu. Videa sloužila jako skvělý výzkumný materiál, pomocí kterých se mohli dozvědět více o přísně izolované zemi. "V podstatě to zhoršuje úsilí o sledování aktivit v Severní Koreji. YouTube si pro to vybral tu nejhorší možnou chvíli," řekl Joshua Pollack.

Videa nahrával uživatel Uriminzokkiri a mnohá z nich se objevila i na předních zpravodajských serverech a televizích po celém světě. Většinou se jednalo o záběry raketových testů, snímky vůdce Kim Čong-Una, jak je návštěvě v různých továrnách či centrech pro jaderný výzkum, nebo informace o důležitých datech a oslavách pro režim.

Každé nahrané video podléhalo pečlivé analýze odborníků, kteří se snažili vytěžit maximum informací o Severní Koreje. Byly taky zajímavou ukázkou toho, co režim tvrdí svým obyvatelům. "Tato videa pro nás představují nepostradatelný zdroj informací," napsali odborníci v otevřeném dopise pro společnost Google, ve kterém žádali odblokování kanálu. YouTube se však odmítlo k případu vyjádřit jinak, než že videa odporovala vnitřním předpisům.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žralok poprvé za 25 let napadl u pláže v Sydney ženu

24.02.2018 12:00 Sydney - Žralok bílý napadl ženu, která se koupala u pláže poblíž australského Sydney.…

Svět dnes mohl vypadat jinak. USA mohly vyhrát, za strašnou cenu

24.02.2018 10:31 V roce 1950, když americké síly ustoupily před útokem Číny přes řeku Yalu, generál Douglas…

V barmské metropoli vybuchly tři bomby

24.02.2018 09:01 Rangún - V metropoli neklidného barmského Arakanského státu Sistwei dnes ráno explodovaly tři bomby…

V Indonésii bylo objeveno záhadné letadlo. Nikdo netuší, kde se vzalo

23.02.2018 22:15 Aktualizováno Obklopen přepravními kontejnery a opuštěnou chatrčí v poli na indonéském Bali leží překvapivý…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama