Nemají peníze, jídlo, pitnou vodu ani přístřeší. Rohingové jsou ponecháni na milost obchodníkům s lidmi

Rangún - Migrační agentura OSN dnes varovala, že stovky tisíc Rohingů, kteří uprchli z Barmy před vlnou násilí, jsou ponechány na milost a nemilost obchodníkům s lidmi. Do sousedního Bangladéše uprchlo z Barmy od konce srpna přes 410.000 muslimských Rohingů. 

Přidejte svůj názor 5 komentářů

OSN

OSN uvádí, že pro zajištění bezpečnosti běženců jsou klíčové především efektivně řízené uprchlické tábory. Informovala o tom charitativní organizace Thomson Reuters Foundation. Bangladéšská vláda pro běžence zřídila dva uprchlické tábory, přístřešky nekontrolované úřady se však rozrostly i za jejich hranice.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci jsou nově příchozí uprchlíci, z nichž většinu tvoří ženy a děti, v ohrožení ze strany obchodníků s lidmi. Úřady a pracovníci táborů totiž čelí nekontrolovanému přílivu dalších migrantů.

„Většina z nich nemá peníze, jídlo, pitnou vodu nebo přístřeší a nemluví (stejným) jazykem... zůstávají proto napospas komukoliv, kdo jim nabídne pomoc a mohou se tak stát oběťmi obchodu s lidmi," uvedl mluvčí regionální pobočky Mezinárodní organizace pro migraci Chris Lom.

Klíčová je podle Loma vysoce funkční správa uprchlických táborů. „My jako humanitární agentury jsme v současné době velmi daleko od toho, abychom mohly zajistit (vše potřebné) vzhledem k počtu a rychlosti, s jakou přicházejí další lidé," dodal.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na hotel v Kábulu zaútočili ozbrojenci, údajně střílejí do hostů

20.01.2018 19:18 Aktualizováno Kábul - Na hotel Intercontinental v afghánské metropoli dnes zautočili ozbrojenci. Informace o…

Asadova armáda dobyla vojenské letiště v Idlibu

20.01.2018 15:43 Aktualizováno Damašek - Syrská armáda a její spojenci dnes dobyli leteckou základnu Abú ad-Duhúr v provincii…

KLDR vyšle na olympiádu 22 sportovců do společného týmu Korejí

20.01.2018 14:55 Aktualizováno Lausanne/Soul - KLDR vyšle na zimní olympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu 22 sportovců, kteří…

Pákistánské úřady zatkly komplice zadržené Češky

20.01.2018 13:18 Láhaur - Pákistánské úřady zadržely komplice mladé Češky, u které celníci našli asi devět kilo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama