Nemají peníze, jídlo, pitnou vodu ani přístřeší. Rohingové jsou ponecháni na milost obchodníkům s lidmi

Rangún - Migrační agentura OSN dnes varovala, že stovky tisíc Rohingů, kteří uprchli z Barmy před vlnou násilí, jsou ponechány na milost a nemilost obchodníkům s lidmi. Do sousedního Bangladéše uprchlo z Barmy od konce srpna přes 410.000 muslimských Rohingů. 

Přidejte svůj názor 5 komentářů

OSN

OSN uvádí, že pro zajištění bezpečnosti běženců jsou klíčové především efektivně řízené uprchlické tábory. Informovala o tom charitativní organizace Thomson Reuters Foundation. Bangladéšská vláda pro běžence zřídila dva uprchlické tábory, přístřešky nekontrolované úřady se však rozrostly i za jejich hranice.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci jsou nově příchozí uprchlíci, z nichž většinu tvoří ženy a děti, v ohrožení ze strany obchodníků s lidmi. Úřady a pracovníci táborů totiž čelí nekontrolovanému přílivu dalších migrantů.

„Většina z nich nemá peníze, jídlo, pitnou vodu nebo přístřeší a nemluví (stejným) jazykem... zůstávají proto napospas komukoliv, kdo jim nabídne pomoc a mohou se tak stát oběťmi obchodu s lidmi," uvedl mluvčí regionální pobočky Mezinárodní organizace pro migraci Chris Lom.

Klíčová je podle Loma vysoce funkční správa uprchlických táborů. „My jako humanitární agentury jsme v současné době velmi daleko od toho, abychom mohly zajistit (vše potřebné) vzhledem k počtu a rychlosti, s jakou přicházejí další lidé," dodal.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonský premiér Abe zřejmě vyhrál parlamentní volby

22.10.2017 21:49 Aktualizováno Tokio - Japonská vládní koalice vedená Liberálnědemokratickou stranou (LDP) premiéra Šinzóa Abeho…

V Japonsku začaly i přes blížící se tajfun volby

22.10.2017 08:46 Tokio - V Japonsku za vydatného deště způsobeného blížícím se tajfunem Lan začaly ráno (o půlnoci…

Čína neuznává výmluvy cizích představitelů pro setkání s dalajlamou

21.10.2017 12:27 Peking - Zahraniční činitelé si nesmějí myslet, že se vymluví ze setkání s exilovým tibetským…

Sesuv půdy na staveništi v Malajsii zasypal dělníky, nejméně tři zemřeli

21.10.2017 09:32 Kuala Lumpur - Při sesuvu půdy na staveništi v malajsijském městě George Town zemřeli tři…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama