Barma prý páchá na Rohinzích zločiny proti lidskosti. Jsou nutné sankce, žádá HRW

Rangún - Násilnosti v Arakanském státě přinutily od 25. srpna k útěku z převážně buddhistické Barmy do sousedního Bangladéše 480 tisíc Rohingů, 60 procent z nich jsou přitom děti. Podle Human Rights Watch (HRW) se Barma na muslimské menšině dopouští zločinů proti lidskosti. Radu bezpečnosti OSN by proto na Barmu měla dle aktivistů uvalit sankce.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Rohingští uprchlíci krátce po příchodu do Bangladéše

Barmská vláda obvinění z útlaku muslimské menšiny trvale popírá. Vládní jednotky prý v regionu bojují pouze s teroristy.

Z analýz satelitních snímků a průzkumu organizace HRW vyplývá, že v regionu dochází k násilným deportacím, vraždám a pokusům o vraždy, znásilňování a pronásledování.

"Připojení právního označení k ohavným činům... se může zdát bezvýznamné... avšak celosvětové přiznání, že se jedná o zločiny proti lidskosti, by mělo přimět OSN a ostatní státy k jednání," uvedl ředitel organizace James Ross. HRW vyzvala Radu bezpečnosti OSN, aby proti Barmě zavedla sankce a embargo na vývoz zbraní do této země. 

Násilí v Arakanském státě a odchod uprchlíků je zatím největší krizí, které vláda nositelky Nobelové ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij od svého loňského nástupu k moci čelila.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na hotel v Kábulu zaútočili ozbrojenci, údajně střílejí do hostů

20.01.2018 19:18 Aktualizováno Kábul - Na hotel Intercontinental v afghánské metropoli dnes zautočili ozbrojenci. Informace o…

Asadova armáda dobyla vojenské letiště v Idlibu

20.01.2018 15:43 Aktualizováno Damašek - Syrská armáda a její spojenci dnes dobyli leteckou základnu Abú ad-Duhúr v provincii…

KLDR vyšle na olympiádu 22 sportovců do společného týmu Korejí

20.01.2018 14:55 Aktualizováno Lausanne/Soul - KLDR vyšle na zimní olympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu 22 sportovců, kteří…

Pákistánské úřady zatkly komplice zadržené Češky

20.01.2018 13:18 Láhaur - Pákistánské úřady zadržely komplice mladé Češky, u které celníci našli asi devět kilo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama