Facebook zablokoval prominentního čínského exulanta, na účtu skandalizuje Peking

Peking - Facebook dočasně zablokoval účet čínského exulanta Kuo Wen-kueje, který zveřejňuje příspěvky kritizující Peking. Společnost se hájí tím, že byla porušena pravidla sociální sítě. Není ovšem jasné, odkud přesně vzešla stížnost na aktivitu na Kuově účtu. Tu každopádně může podat kdokoli a Facebook ji poté vyhodnotí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Facebook

Bývalý realitní magnát Kuo žije v New Yorku a prostřednictvím sociálních médií zveřejnil řadu skandálních, ale povětšinou neověřitelných obvinění nejvyšších pater čínské politiky z korupce.

Čínská justice magnáta vyšetřuje ve dvou desítkách případů a usiluje o jeho vydání. Viní jej mimo jiné z uplácení úředníků, únosu či praní špinavých peněz a v létě zahájila vyšetřování pro podezření ze znásilnění 28leté sekretářky, napsala agentura AP.

Kuo svou kampaň načasoval tak, aby měla co největší dopad před sjezdem Komunistické strany Číny, který se koná jednou za pět let a letos začíná 18. října. Denně na široce sledovaných účtech na twitteru a YouTube zveřejňuje příspěvky, v nichž hovoří například o utajených kalifornských rezidencích politiků či jejich bankovních údajích.

Mluvčí Facebooku uvedla, že společnost "nezveřejnila" jednu stránku spojenou s Kuoem a dočasně mu zamezila zveřejňovat informace na jeho profilu, protože obsahovaly "osobní údaje" v rozporu s pravidly sítě. "Naším přáním je, aby se lidé prostřednictvím sítě Facebook propojovali a sdíleli mezi sebou informace, ale aby se zároveň cítili bezpečně. A proto nedovolujeme, aby lidé zveřejňovali osobní informace druhých bez jejich souhlasu," vysvětlila mluvčí.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA zaútočily na KLDR: Jak by to vypadalo?

12.12.2017 16:26 Aktualizováno New York - Na Korejském poloostrově už nějakou dobu hrozí ozbrojený konflikt. Severní Korea a její…

Ruská intervence v amerických volbách je hlavně ukázkou naší neschopnosti,…

12.12.2017 15:51 Washington – S nezvykle kritickým prohlášením přišel Michael Morell, který v minulosti šéfoval…

Po nárazu letadla do benzinky 199 mrtvých. Airbus po letech vyplatí…

12.12.2017 12:57 Rio de Janeiro - Airbus stále odmítá vinu za letecké neštěstí, při kterém v roce 2007 zemřelo v Sao…

Kim má špičkovou padělatelskou dílnu? Objevila se dolarová "superbankovka"

12.12.2017 12:51 Soul - KLDR se zřejmě vrátila k tištění falešných amerických dolarů, aby tak obešla mezinárodní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama