Facebook zablokoval prominentního čínského exulanta, na účtu skandalizuje Peking

Peking - Facebook dočasně zablokoval účet čínského exulanta Kuo Wen-kueje, který zveřejňuje příspěvky kritizující Peking. Společnost se hájí tím, že byla porušena pravidla sociální sítě. Není ovšem jasné, odkud přesně vzešla stížnost na aktivitu na Kuově účtu. Tu každopádně může podat kdokoli a Facebook ji poté vyhodnotí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Facebook

Bývalý realitní magnát Kuo žije v New Yorku a prostřednictvím sociálních médií zveřejnil řadu skandálních, ale povětšinou neověřitelných obvinění nejvyšších pater čínské politiky z korupce.

Čínská justice magnáta vyšetřuje ve dvou desítkách případů a usiluje o jeho vydání. Viní jej mimo jiné z uplácení úředníků, únosu či praní špinavých peněz a v létě zahájila vyšetřování pro podezření ze znásilnění 28leté sekretářky, napsala agentura AP.

Kuo svou kampaň načasoval tak, aby měla co největší dopad před sjezdem Komunistické strany Číny, který se koná jednou za pět let a letos začíná 18. října. Denně na široce sledovaných účtech na twitteru a YouTube zveřejňuje příspěvky, v nichž hovoří například o utajených kalifornských rezidencích politiků či jejich bankovních údajích.

Mluvčí Facebooku uvedla, že společnost "nezveřejnila" jednu stránku spojenou s Kuoem a dočasně mu zamezila zveřejňovat informace na jeho profilu, protože obsahovaly "osobní údaje" v rozporu s pravidly sítě. "Naším přáním je, aby se lidé prostřednictvím sítě Facebook propojovali a sdíleli mezi sebou informace, ale aby se zároveň cítili bezpečně. A proto nedovolujeme, aby lidé zveřejňovali osobní informace druhých bez jejich souhlasu," vysvětlila mluvčí.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína neuznává výmluvy cizích představitelů pro setkání s dalajlamou

21.10.2017 12:27 Peking - Zahraniční činitelé si nesmějí myslet, že se vymluví ze setkání s exilovým tibetským…

Sesuv půdy na staveništi v Malajsii zasypal dělníky, nejméně tři zemřeli

21.10.2017 09:32 Kuala Lumpur - Při sesuvu půdy na staveništi v malajsijském městě George Town zemřeli tři…

Dvěma mešitami v Afghánistánu dnes otřásly exploze, desítky mrtvých

20.10.2017 19:36 Aktualizováno Kábul - Uvnitř šíitské mešity v afghánském hlavním městě se dnes odpálil sebevražedný atentátník,…

Po střetech s policií zemřelo v Barmě pět lidí

20.10.2017 18:01 Rangún - Nepokoje v severní Barmě si vyžádaly nejméně pět mrtvých a 25 zraněných.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama