V uprchlických táborech Rohingů hrozí epidemie, na pomoc je potřeba 434 milionů dolarů

Ženeva - Humanitární organizace pomáhající Rohingům, kteří utekli z Barmy do sousedního Bangladéše, uvedly, že v příštím půlroce budou pro muslimskou menšinu potřebovat 434 milionů dolarů (9,55 miliardy Kč). OSN vyzvala barmské úřady, aby okamžitě zastavily násilnosti v Arakanském státě.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Rohingští uprchlíci krátce po příchodu do Bangladéše

"Máme obavy především o osud rohingských žen a dětí, které jsou terčem závažného porušování lidských práv, včetně zabíjení, znásilňování a nuceného vysídlování," konstatovaly výbory OSN pro odstranění diskriminace žen a pro práva dítěte.

"Takovéto násilí může představovat zločiny proti lidskosti a my jsme hluboce znepokojeni tím, že stát (Barma) zatím nedokázal ukončit toto šokující porušování lidských práv," dodaly zmíněné výbory.

V Bangladéši je v současnosti odhadem 809.000 Rohingů. Více než půl milionu jich přišlo od 25. srpna. Koordinátor humanitární pomoci OSN Robert Watkins uvedl, že příliv Rohingů do Bangladéše nadále pokračuje a že humanitární organizace ve svých plánech počítají s příchodem dalších 91.000 běženců.

zdroj: YouTube

Pomoc navíc potřebují i Bangladéšané, kteří žijí v oblastech, jež uprchlíci zaplavili. Pro celkem 1,2 milionu postižených bude podle humanitárních organizací zapotřebí v příštích šesti měsících 434 milionů dolarů.

"Plán na příští půlrok se týká 1,2 milionu lidí, mezi nimiž jsou všichni rohingští uprchlíci a 300.000 lidí z bangladéšských hostitelských komunit," prohlásil Watkins. Půl milionu lidí potřebuje potraviny a je nutné rovněž zřídit 100.000 nouzových příbytků. Více než polovina migrantů jsou děti, 24.000 pak těhotné ženy potřebující lékařskou péči, sdělily humanitární organizace. "Bez okamžitého poskytnutí pitné vody a příslušných hygienických podmínek propuknou v uprchlických táborech epidemie," varovaly organizace.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na jihu Číny uhořelo nejméně 18 lidí, policie pátrá po žháři

24.04.2018 07:56 Peking - Nejméně 18 lidí zemřelo dnes při požáru třípatrové budovy na jihu Číny. Informovala o tom…

Vůdce jemenský rebelů zabit Saúdy

23.04.2018 18:51 Saná - Politický šéf šíitských povstalců v Jemenu byl zabit při náletu koalice v čele se Saúdskou…

Čína versus USA: Boj o Tchaj-wan bude něco jiného než bombardování Sýrie

23.04.2018 18:50 Peking - Tento týden proběhlo největší čínské námořní cvičení. Jeho námětem byla obrana a protiútok…

Jemenci odpálili dvě rakety proti Saúdské Arábii

23.04.2018 17:30 Rijád  - Jemenští šíitští povstalci Húsíové vypálili dvě balistické střely na zařízení ropné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama