Plánoval Trump atentát na Kim Čong-Una? KLDR tvrdí, že k pokusu došlo už v květnu

Pchjongjang/Washington - Severokorejský režim tvrdí, že během května byl do země nasazen tajný agent "Kim", který se měl pokusit spáchat atentát na Kim Čong-Una. Za hlavního viníka označil národní tisk Spojené státy. Noviny taky slavnostně oznámily, že severokorejská vláda pokus o atentát úspěšně překazila.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Kimův život je neustále ohrožený tajnými agenty z USA.

Kromě toho tisk tvrdí, že mezinárodní terorismus se nepodařil vymýtit kvůli tomu, že Spojené státy se ve věci neustále angažují. Oznámení bylo otisknuto v novinách Korejskou centrální zpravodajskou agenturou (KCNA), která se stará o propagandu v zemi. Vládu ve Washingtonu také obvinila z toho, že s pomocí války a teroru rozvrací legitimní režimy v nežádoucích státech.

"V květnu letošního roku jsme zadrželi skupinu hanebných teroristů, kteří infiltrovali naši zem na příkaz americké CIA a loutkové vlády v Jižní Koreji. Jejich cílem bylo spáchat atentát za pomoci biologických a chemických látek," stojí v prohlášení KCNA, která taky dodala, že to odhalilo skutečnou tvář Američanů, kteří stojí za mezinárodním terorismem.

Spojené státy jsou severokorejským tiskem popsány jako "chameleon", který "mění barvu" podle potřeby a svou taktikou rozvrací vlády zejména na Blízkém východě. Podobně jako v případě KLDR, i místní státy byly podezírány z vlastnictví jaderných zbraní, což sloužilo USA jako záminka pro ozbrojený útok.

Dále by měly být vlády ve Washingtonu a Soulu odpovědny za projekt s krycím názvem "Plán Jupiter", který cílí na svržení Kim Čong-Una za pomoci biochemických zbraní. Mezi viníky často figuruje i Jižní Korea, která je však podle Pchjongjangu pouhou loutkou v rukou USA. Operace "Kima" byla odhalená a překažená, o osudu údajného tajného agenta se však tisk už nezmiňuje.

Zpráva o nevydařeném atentátu přichází poté, co Kim Čong-Un přiznal, že země čelí "utrpení" kvůli přísným sankcím OSN. Avšak hned poté i dodal, že ekonomika státu roste i přes mezinárodní intervence. Podle Kima jsou jaderné zbraně jejich "ceněným mečem", který má národ ochránit před agresí amerických imperialistů.

Napětí mezi KLDR a USA nebezpečně stoupá po nedávných raketových testech. Odborníci z Ruska dokonce tvrdí, že se severokorejský režim chystá na novou sérii testů, tentokrát s mezikontinentálními střelami. Anton Morozov z ruské diplomacie minulý týden navštívil Pchjongjang, kde měl údajně zhlédnout dokument s výpočty, se kterými Severokorejci pevně věří, že tentokrát už by mohli úspěšně zasáhnout i území USA.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do hory v Íránu narazilo letadlo. Na palubě bylo 66 lidí, nikdo nepřežil

18.02.2018 13:09 Aktualizováno Teherán - Íránské dopravní letadlo ATR-72 s 66 lidmi na palubě se dnes zřítilo na jihozápadě země.…

V tibetském chrámu Džókhang vypukl rozsáhlý požár +VIDEO

17.02.2018 18:47 Lhasa - V chrámu Džókhang, který patří mezi nejvýznamnější svatyně tibetských buddhistů, dnes…

Nepokoje v tropickém ráji: Při střetech na Maledivách mnoho zraněných

17.02.2018 14:19 Malé - Při pátečních střetech demonstrantů s policií na Maledivách byly zraněny desítky lidí a…

Vrah dětí dostal v Pákistánu trest smrti, znásilnil a zabil i sedmiletou…

17.02.2018 10:57 Islámábád - Pákistánec Imran Alí (25), který zabil osm dětí včetně sedmileté Zajnab Ansáríové,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama