Ultimátum pro uprchlíky z ostrova Manus bylo prodlouženo, hrozí střet s policií

Sydney - Úřady Papuy-Nové Guineje prodloužily o nejméně 24 hodin ultimátum na vyklizení detenčního centra pro uprchlíky na ostrově Manus. Zařízení bylo uzavřeno již 31. října, zabarikádovalo se v něm ale stovky lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Nařízení o uzavření vydal soud, podle nějž je zařízení nelegální. Imigranti měli podle ultimáta centrum opustit do dneška. Jinak jim hrozilo, že budou vyvedeni násilím.

zdroj: YouTube

Podle dnešních informací dostali možnost zůstat na místě až do neděle. "Policisté jsou venku a hovoří do mikrofonů. Vyzývají k odchodu a říkají, že posledním dnem možného pobytu je neděle," sdělil kurdský novinář z Íránu Behrúz Búčání, který v táboře strávil více než čtyři roky. Důvod prodloužení ultimáta není zřejmý. Uprchlíci se bojí, že pokud se přesunou do nových internačních zařízení, hrozí jim represe místních lidí.

Austrálie uplatňuje přísnou azylovou politiku a běžence, kteří doplují k jejím břehům, posílá do táborů na ostrovních státech Nauru a Papua-Nová Guinea. Soud v Papui-Nové Guineji ale loni rozhodl, že zařízení na ostrově Manus není legální. USA se loni zavázaly k převzetí uprchlíků, avšak dosud jich přijaly jenom 50.

Podle policie část lidí z tábora na ostrově Manus už dobrovolně odešla, ale uvnitř je jich stále asi 400. Ti jsou rozhodnutí zůstat do poslední chvíle a podle Reuters hrozí střet s policisty.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Test panenství? Indonéská armáda a policie krutou praktiku stále vykonává

23.11.2017 07:29 Jakarta - Indonéská armáda a policie u uchazeček stále provádí test panenství, vykonává je pod…

My a teroristé? Severokorejská reakce je opět plná výhrůžek

22.11.2017 14:43 Pchjongjang - Vážná provokace a násilné omezování, komentovala severokorejská státní média…

Letadlo námořnictva USA se zřítilo do moře, na palubě bylo 11 lidí

22.11.2017 12:31 Aktualizováno Tokio - Letoun amerického vojenského námořnictva se dnes zřítil do moře jihovýchodně od japonského…

Poplach na Bali, obyvatelé a turisté prchají před probouzející se sopkou

22.11.2017 10:07 Bali - Tisíce lidí tu žije. Dalších mnoho set zde tráví dovolenou. Přesto všichni utíkají, jako by…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama