Ultimátum pro uprchlíky z ostrova Manus bylo prodlouženo, hrozí střet s policií

Sydney - Úřady Papuy-Nové Guineje prodloužily o nejméně 24 hodin ultimátum na vyklizení detenčního centra pro uprchlíky na ostrově Manus. Zařízení bylo uzavřeno již 31. října, zabarikádovalo se v něm ale stovky lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Nařízení o uzavření vydal soud, podle nějž je zařízení nelegální. Imigranti měli podle ultimáta centrum opustit do dneška. Jinak jim hrozilo, že budou vyvedeni násilím.

zdroj: YouTube

Podle dnešních informací dostali možnost zůstat na místě až do neděle. "Policisté jsou venku a hovoří do mikrofonů. Vyzývají k odchodu a říkají, že posledním dnem možného pobytu je neděle," sdělil kurdský novinář z Íránu Behrúz Búčání, který v táboře strávil více než čtyři roky. Důvod prodloužení ultimáta není zřejmý. Uprchlíci se bojí, že pokud se přesunou do nových internačních zařízení, hrozí jim represe místních lidí.

Austrálie uplatňuje přísnou azylovou politiku a běžence, kteří doplují k jejím břehům, posílá do táborů na ostrovních státech Nauru a Papua-Nová Guinea. Soud v Papui-Nové Guineji ale loni rozhodl, že zařízení na ostrově Manus není legální. USA se loni zavázaly k převzetí uprchlíků, avšak dosud jich přijaly jenom 50.

Podle policie část lidí z tábora na ostrově Manus už dobrovolně odešla, ale uvnitř je jich stále asi 400. Ti jsou rozhodnutí zůstat do poslední chvíle a podle Reuters hrozí střet s policisty.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženy obviněné z vraždy Kima prý platili za účast v řadě žertů

22.02.2018 21:13 Kuala Lumpur - Bratr severokorejského diktátora Kim Čong-nam zemřel loni v únoru na letišti v…

Další zlatá medaile pro Česko na ZOH! V čem jsme nejlepší?

22.02.2018 20:40 Aktualizováno Kangnung - Česká republika si veze z dějiště Zimních olympijských her další zlatou medaili.…

Jižní Korea zaplatila za sestru diktátora majlant. Užívala si luxusu, v…

22.02.2018 12:57 Soul - Mladší sestra diktátora Kim Čong-una a její doprovod během jejich třídenní návštěvy na…

Na závěr OH vyšle Severní Korea vysokého generála, USA Ivanku

22.02.2018 10:51 Soul - KLDR vypraví do Jižní Koreje další vysokou politickou delegaci, která se zúčastní nedělního…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama