Tálibán v noci podnikl sérii útoků proti policii. Desítky mrtvých na obou stranách

Kábul - Při sérii útoků na téměř dvě desítky policejních stanovišť v afghánských provinciích Kandahár a Faráh přišlo v noci na dnešek o život 36 příslušníků bezpečnostních sil, dalších nejméně 15 jich bylo zraněno. Oznámily to místní úřady. Tálibán na internetu uvedl, že zabil 43 policistů a zničil 13 obrněných vozidel. Počty mrtvých udávané islamisty však často bývají přemrštěné.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Taliban, Afghánistán

Při přestřelce mezi příslušníky Tálibánu a policií v jihoafghánském Kandaháru podle afghánských úřadů zahynulo rovněž 45 radikálů a 35 jich bylo zraněno. Žádného stanoviště se Tálibán nezmocnil.

"Naše síly odolávaly do příchodu posil," řekl policejní mluvčí Zía Durrání s tím, že se policii s podporou letectva podařilo Tálibán porazit. Podle mluvčího guvernéra provincie trvaly boje šest hodin.

Další dva útoky podnikli radikálové v provincii Faráh sousedící s Íránem. Mluvčí tamního guvernéra uvedl, že při nich zahynulo devět vojáků a nejméně tři civilisté. "Okolnosti naznačují, že bojovníci Tálibánu mohli použít přístroje na noční vidění k tomu, aby se přiblížili a překvapili naše jednotky, byli však zpozorováni dříve, něž se dostali ke stanovištím, a utrpěli ztráty," řekl agentuře AFP Násir Mehrí.

Podle americké armády má afghánská vláda pod kontrolou méně než dvě třetiny země. Zbytek ovládá Tálibán a další ozbrojené skupiny. V době vrcholného nasazení v roce 2011 působilo v Afghánistánu přes 110.000 vojáků NATO. Přímé bojové operace jednotek USA a NATO byly ukončeny v roce 2014 a jejich role se nyní soustřeďuje na podporu a výcvik afghánské armády v boji proti terorismu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sprostý Zeman, státnický Drahoš. O volbě prezidenta se píše i v Austrálii,…

21.01.2018 11:46 Aktualizováno Sydney/Praha – O českých prezidentských volbách informuje například také server deníku The Sydney…

Po útoku na hotel v Kábulu šest mrtvých, komando bojovalo s islamisty 12…

21.01.2018 11:40 Aktualizováno Kábul - Při nočním útoku na hotel v Kábulu zemřelo nejméně šest civilistů. Speciální jednotky…

Tálibánci v noci napadli základnu domobrany, postříleli 18 lidí

21.01.2018 10:14 Kábul - Ozbrojenci z Tálibánu zabili v noci na dnešek v severoafghánské provincii Balch 18…

KLDR vyslala do Soulu přípravný tým, je v něm i šéfka Severokorejských…

21.01.2018 09:00 Soul - Do Jižní Koreje dorazil přípravný sedmičlenný tým umělecké skupiny z KLDR, která vystoupí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama