Tálibán v noci podnikl sérii útoků proti policii. Desítky mrtvých na obou stranách

Kábul - Při sérii útoků na téměř dvě desítky policejních stanovišť v afghánských provinciích Kandahár a Faráh přišlo v noci na dnešek o život 36 příslušníků bezpečnostních sil, dalších nejméně 15 jich bylo zraněno. Oznámily to místní úřady. Tálibán na internetu uvedl, že zabil 43 policistů a zničil 13 obrněných vozidel. Počty mrtvých udávané islamisty však často bývají přemrštěné.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Taliban, Afghánistán

Při přestřelce mezi příslušníky Tálibánu a policií v jihoafghánském Kandaháru podle afghánských úřadů zahynulo rovněž 45 radikálů a 35 jich bylo zraněno. Žádného stanoviště se Tálibán nezmocnil.

"Naše síly odolávaly do příchodu posil," řekl policejní mluvčí Zía Durrání s tím, že se policii s podporou letectva podařilo Tálibán porazit. Podle mluvčího guvernéra provincie trvaly boje šest hodin.

Další dva útoky podnikli radikálové v provincii Faráh sousedící s Íránem. Mluvčí tamního guvernéra uvedl, že při nich zahynulo devět vojáků a nejméně tři civilisté. "Okolnosti naznačují, že bojovníci Tálibánu mohli použít přístroje na noční vidění k tomu, aby se přiblížili a překvapili naše jednotky, byli však zpozorováni dříve, něž se dostali ke stanovištím, a utrpěli ztráty," řekl agentuře AFP Násir Mehrí.

Podle americké armády má afghánská vláda pod kontrolou méně než dvě třetiny země. Zbytek ovládá Tálibán a další ozbrojené skupiny. V době vrcholného nasazení v roce 2011 působilo v Afghánistánu přes 110.000 vojáků NATO. Přímé bojové operace jednotek USA a NATO byly ukončeny v roce 2014 a jejich role se nyní soustřeďuje na podporu a výcvik afghánské armády v boji proti terorismu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lékaři prohlédli severokorejského vojáka. To co v něm našli ještě nikdy…

17.11.2017 21:57 Aktualizováno Soul/Pchjongjang - Severokorejský voják, který v pondělí uprchl přes hranici do Jižní Koreje a byl…

Do KLDR přiletěl vyslanec čínského prezidenta

17.11.2017 14:51 Pchjongjang - Do severokorejské metropole dnes přicestoval zvláštní vyslanec čínského prezidenta Si…

Lidé v KLDR přežívají díky černým trhům. Kromě jídla jsou nejžádanější…

17.11.2017 12:40 Pchjongjang - Severní Korea už léta funguje pomocí přídělového systému. Jenže pád Sovětského svazu…

Japonský vlak odjel o 20 sekund dříve. Železnice se lidem omluvila

17.11.2017 10:10 Tokio - Japonská železniční společnost se omluvila zákazníkům za to, že jeden z jejích expresů,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama