Jaderná válka ještě letos? Severní Korea odpálí balistickou raketu na USA, varuje Soul

Soul - KLDR je prý blízko k sestrojení balistické střely, která by měla dolet tak velký, že by mohla ohrozit kterékoli místo ve Spojených státech. Vývoj zbraně je tak rychlý, že jej Severní Korea dokončí ještě tento rok. Takto varuje Američany i celý svět jihokorejská tajná služba, oznámil britský deník Daily Express.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Ilustrační foto

Severokorejští vědci vyvinou a odpálí balistickou střelu na Spojené státy ještě tento rok. Alespoň to si myslí jihokorejská státní špionážní agentura, které se podařilo získat informace o tom, že další test ničivé zbraně může přijít "každou chvíli".

Tuto informaci předala rozvědka zákonodárcům. Ti pak veřejně oznámili své obavy: "Agentura pozorně sleduje vývoj situace, protože existuje možnost, že ještě tento rok Severní Korea vypálí řadu balistických raket s vysvětlením, že se jedná o spuštění družice do vesmíru. Ve skutečnosti by rakety mohly ohrozit území Spojených států."

Už minulý týden prezident USA Donald Trump uvedl po svém návratu z asijské služební cesty, že trvající hrozba ze strany Severní Koreje vyžaduje "naléhavou akci".

Následně si pochvaloval to, že asijské turné splnilo svůj účel. Prohlásil, že mu dovolilo "sjednotit svět proti jaderné hrozbě severokorejského režimu - hrozbě, která postupně rostla až do úrovně, kdy vyžaduje neodkladné kroky".

Severní Korea už delší dobu vyhrožuje, že má jaderný arzenál, kterým může zasáhnout americké vojenské základny na Guamu a na Havaji, popřípadě celou Kalifornii, která je hustě osídlena.

Pchjongjang pokračuje ve svém jaderném a raketovém programu i přes jejich odsouzení mezinárodním společenstvím a navzdory sankcím.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak odzbrojit KLDR? Existuje jediná cesta

18.12.2017 00:01 NÁZOR - Projev, který americký prezident Donald Trump přednesl 7. listopadu letošního roku v…

Záplavy a sesuvy zabily na Filipínách desítky lidí

17.12.2017 17:50 Aktualizováno Manila - Více než tři desítky mrtvých si v centrální části Filipín vyžádaly záplavy a sesuvy půdy,…

Muslimové v Indonésii vyzývají k bojkotu amerického zboží

17.12.2017 09:37 Jakarta - Muslimští duchovní v Indonésii dnes vyzvali k bojkotu amerického zboží na protest proti…

Austrálie má za sebou první svatby homosexuálních párů

17.12.2017 09:03 Sydney - První homosexuální manželský pár v Austrálii v sobotu utvořily 31letá Lauren Priceová a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama