Do KLDR přiletěl vysoký diplomat OSN. Napětí v regionu by se dalo krájet

Pchjongjang - Do Severní Koreje dnes přicestoval náměstek generálního tajemníka OSN pro politické záležitosti Jeffrey Feltman. Během čtyřdenní návštěvy chce zmírnit napětí v regionu, které vyvolala série raketových a jaderných testů KLDR.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Severní Korea

Naposledy byl vysoký představitel OSN na návštěvě v Severní Koreji v roce 2011, kdy do KLDR zavítala hlavní koordinátorka humanitární pomoci OSN Valerie Amosová.

Feltman se sejde s ministrem zahraničí Ri Jong-hoem, jeho náměstkem Pak Mjong-kukem a také se zaměstnanci OSN, kteří v zemi působí. Do KLDR přijel na pozvání vlády v Pchjongjangu.

Feltman je nejvýše postaveným Američanem na sekretariátu OSN. Přestože dříve pracoval pro americké ministerstvo zahraničí, nereprezentuje v KLDR zájmy Spojených států, dodává agentura AP.

V poslední době si severokorejský vůdce Kim Čong-un a americký prezident Donald Trump vyměnili sérii urážek. Rozhořčení Severní Koreje vyvolává právě probíhající rozsáhlé společné cvičení vojenského letectva USA a Jižní Koreje.

Severní Korea provedla v září svůj šestý a zatím nejsilnější jaderný test. Minulý týden Pchjongjang odpálil svou zřejmě nejpokročilejší balistickou raketu dlouhého doletu, o níž tvrdí, že dokáže zasáhnout celé území Spojených států.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se žije v muslimském ghettu? Cítí se lidé ohroženi?

16.12.2017 17:45 Aktualizováno Sydney - Místo, o kterém je převážně řeč, je západosydneyská čtvrť Lakemba. Zde dnes žije převážně…

Třetí světová válka už příští rok? 5 zemí, ve kterých hrozí vypuknutí…

16.12.2017 17:01 Světu se v uplynulém roce podařilo překonat většinu konfliktů bez katastrofických následků. V…

Přinese KLDR v příštím roce jadernou válku? Ústupky nečekejme, varuje…

16.12.2017 15:50 Aktualizováno Pchjongjang - Pro Severní Koreu byl rok 2017 velmi zvláštní. Po letech snahy, i přes výhrůžky…

Saúdská Arábie prolamuje tabu. Povolí ženám řídit i motocykly a nákladní…

16.12.2017 14:22 Rijád - Saúdská Arábie povolí ženám řídit i motocykly a nákladní auta. Informovala o tom turecká…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama