Zničíme Severní Koreu, máme na to miliony dolarů, vyhrožuje Soul

Soul - Jižní Korea plánuje definitivně zničit severokorejského vůdce Kim Čong-una a místní politický systém. Hodlá na to vyhradit finanční prostředky, které by měly přesáhnout hranici 20 milionů dolarů. Jakým způsobem bude při této misi postupovat? Odpověď přinesla zpráva ruského deníku Kommersant.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Severní Korea

Podle ruského listu Kommersant připravuje jihokorejská vláda zvláštní komando, které bude mít za úkol jedinou věc - likvidaci severokorejského diktátora Kim Čong-una. Vychází to z jihokorejského rozpočtu na rok 2018.

Vláda Jižní Koreje prostřednictvím plánovaného rozpočtu ministerstva obrany vzkázala, že 340 milionů vonů (v přepočtu zhruba 6,5 milionů korun) bude vyhrazeno na "vycvičení a vybavení tisícičlenné skupiny, jejímž úkolem bude zničit severokorejskou vládu".

Předpokládá se, že komando bude vycvičeno po vzoru americké zvláštní skupiny SEAL Team Six, která v roce 2011 organizovala velikou akci, ve níž byl zabit terorista Usáma bin-Ládin.

Speciální jednotky budou mít k dispozici tzv. "bezpilotní sebevražedné letouny", průzkumné drony nebo moderní granátomety. Existují také plány na modernizaci a vylepšení americké transportní helikoptéry Ch-47 Chinook. Ta bude mít za úkol dostat komando nepozorovaně na území Severní Koreje.

Jihokorejská vláda počítá s tím, že v průběhu času se mohou výdaje na tuto misi vyšplhat až na 26 miliard vonů, což je v přepočtu asi 0,5 miliardy korun.

Připomeňme, že Severní Korea dnes ráno oznámila světu, že "válka je nevyhnutelná" a jedinou otázkou je, kdy propukne. Vinu za tuto situaci podle Severokorejců nesou i společné manévry Spojených států a Jižní Koreje. Pchjongjang také oznámil, že nechtějí válku, ale rozhodně se jí nebudou bránit.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žralok poprvé za 25 let napadl u pláže v Sydney ženu

24.02.2018 12:00 Sydney - Žralok bílý napadl ženu, která se koupala u pláže poblíž australského Sydney.…

Svět dnes mohl vypadat jinak. USA mohly vyhrát, za strašnou cenu

24.02.2018 10:31 V roce 1950, když americké síly ustoupily před útokem Číny přes řeku Yalu, generál Douglas…

V barmské metropoli vybuchly tři bomby

24.02.2018 09:01 Rangún - V metropoli neklidného barmského Arakanského státu Sistwei dnes ráno explodovaly tři bomby…

V Indonésii bylo objeveno záhadné letadlo. Nikdo netuší, kde se vzalo

23.02.2018 22:15 Aktualizováno Obklopen přepravními kontejnery a opuštěnou chatrčí v poli na indonéském Bali leží překvapivý…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama