Zničíme Severní Koreu, máme na to miliony dolarů, vyhrožuje Soul

Soul - Jižní Korea plánuje definitivně zničit severokorejského vůdce Kim Čong-una a místní politický systém. Hodlá na to vyhradit finanční prostředky, které by měly přesáhnout hranici 20 milionů dolarů. Jakým způsobem bude při této misi postupovat? Odpověď přinesla zpráva ruského deníku Kommersant.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Severní Korea

Podle ruského listu Kommersant připravuje jihokorejská vláda zvláštní komando, které bude mít za úkol jedinou věc - likvidaci severokorejského diktátora Kim Čong-una. Vychází to z jihokorejského rozpočtu na rok 2018.

Vláda Jižní Koreje prostřednictvím plánovaného rozpočtu ministerstva obrany vzkázala, že 340 milionů vonů (v přepočtu zhruba 6,5 milionů korun) bude vyhrazeno na "vycvičení a vybavení tisícičlenné skupiny, jejímž úkolem bude zničit severokorejskou vládu".

Předpokládá se, že komando bude vycvičeno po vzoru americké zvláštní skupiny SEAL Team Six, která v roce 2011 organizovala velikou akci, ve níž byl zabit terorista Usáma bin-Ládin.

Speciální jednotky budou mít k dispozici tzv. "bezpilotní sebevražedné letouny", průzkumné drony nebo moderní granátomety. Existují také plány na modernizaci a vylepšení americké transportní helikoptéry Ch-47 Chinook. Ta bude mít za úkol dostat komando nepozorovaně na území Severní Koreje.

Jihokorejská vláda počítá s tím, že v průběhu času se mohou výdaje na tuto misi vyšplhat až na 26 miliard vonů, což je v přepočtu asi 0,5 miliardy korun.

Připomeňme, že Severní Korea dnes ráno oznámila světu, že "válka je nevyhnutelná" a jedinou otázkou je, kdy propukne. Vinu za tuto situaci podle Severokorejců nesou i společné manévry Spojených států a Jižní Koreje. Pchjongjang také oznámil, že nechtějí válku, ale rozhodně se jí nebudou bránit.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Třetí světová válka už příští rok? 5 zemí, ve kterých hrozí vypuknutí…

16.12.2017 17:01 Světu se v uplynulém roce podařilo překonat většinu konfliktů bez katastrofických následků. V…

Přinese KLDR v příštím roce jadernou válku? Ústupky nečekejme, varuje…

16.12.2017 15:50 Aktualizováno Pchjongjang - Pro Severní Koreu byl rok 2017 velmi zvláštní. Po letech snahy, i přes výhrůžky…

Jak se žije v muslimském ghettu? Cítí se lidé ohroženi?

16.12.2017 15:22 Aktualizováno Sydney - Místo, o kterém je převážně řeč, je západosydneyská čtvrť Lakemba. Zde dnes žije převážně…

Saúdská Arábie prolamuje tabu. Povolí ženám řídit i motocykly a nákladní…

16.12.2017 14:22 Rijád - Saúdská Arábie povolí ženám řídit i motocykly a nákladní auta. Informovala o tom turecká…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama