Podvodníci z Číny: Zoologická zahrada lákala turisty na exotická zvířata, zatajila jim však podstatný detail

Peking/Jü-lin - Když jdete navštívit zoologickou zahradu, nejspíš čekáte, že uvidíte v klecích, ve výbězích nebo ve voliérách živá zvířata. Některá z nich žijí ve volné přírodě jen na opačné straně zeměkoule, a tak je můžete vidět jen v zoo. To si uvědomovali i pracovníci zoologické zahrady ve městě Jü-lin v jihočínské provincii Kuang-si. Ti slibovali návštěvníkům pohledy na divoká zvířata, která by jinde nespatřili. Skutečnost však byla poněkud odlišná.

Přidejte svůj názor 1 komentář

tučňáci

Turisté, kteří navštívili zoologickou zahradu v několikamilionovém městě Jü-lin, se nejspíš nestačili divit. Místo živých zvířat se na ně usmívaly jen nafukovací makety. Některé z nich navíc byly vyfouklé. O této trapné události informoval portál South China Morning Post.

Představitelé zoo lákali návštěvníky lákavými fotografiemi tučňáků, pštrosů, pávů a dalších exotických zvířat. Lidé, kteří se na reklamu chytli a zaplatili 15 jüanů (zhruba 50 korun), byli následně vzteky bez sebe, když zjistili, že po slibovaných živočiších není ani stopy.

Zlost turistů se pochopitelně přenesla i na sociální sítě, kde se strhla velká kampaň, která nabádala ostatní, aby nedělali stejnou chybu jako předtím oni.

V klecích bylo jen několik kohoutů a hus, v akváriu poté mezi hromadou turisty hozených mincí jedna želva. Největší pozornost však bezesporu přitáhlo šest nafukovacích tučňáků, z nichž ne zdaleka všichni byli pořádně nafouknutí.

Nafouknutý ovšem přeci jen někdo byl - majitel zoologické zahrady. Ten čínským médiím sdělil, že o neživých tučňácích se dočetl v novinách a sám o tom neměl ani tušení. Podle jeho slov nese odpovědnost za zvířata provozovatel.

Po provalení skandálu byla tzv. zoologická zahrada okamžitě uzavřena. V Číně se nejedná o první případ podivné zoo. Ve východočínské provincii Ťang-su také "chovali" nafukovací tučňáky. Naopak v centrální oblasti An-chuej byla v provozu "divoká" zoo na způsob Safari. Tam však návštěvníci potkali jen nepříliš exotická domácí prasata a pudly.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se žije v muslimském ghettu? Cítí se lidé ohroženi?

16.12.2017 15:22 Aktualizováno Sydney - Místo, o kterém je převážně řeč, je západosydneyská čtvrť Lakemba. Zde dnes žije převážně…

Jaderné zbraně v KLDR: Co čekat od Severní Koreje v roce 2018?

16.12.2017 15:21 Pchjongjang - Pro Severní Koreu byl rok 2017 velmi zvláštní. Po letech snahy, i přes výhrůžky…

Saúdská Arábie prolamuje tabu. Povolí ženám řídit i motocykly a nákladní…

16.12.2017 14:22 Rijád - Saúdská Arábie povolí ženám řídit i motocykly a nákladní auta. Informovala o tom turecká…

Gándhí dnes převzal od své matky vedení hlavní indické opoziční strany

16.12.2017 09:27 Dillí - Novým vůdcem hlavní indické opoziční strany, Indického národního kongresu (INK), se dnes…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama