USA bijí na poplach: Severní Korea bude mít biologické zbraně

Washington - Amerika se začíná bát hrozivého scénáře. Severní Korea se s vývojem jaderných zbraní nespokojila. Teď prý chce vyvinout ty biologické. Podle amerického deníku The Washington Post je důkazem pro tuto tezi fakt, že severokorejská vláda vysílá své mladé studenty do zahraničí, aby získali znalosti v mikrobiologii.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Fotografie dokazující přípravu KLDR na válku

Poprvé se objevily zprávy o vývoji biologických zbraní Severní Koreou už před 11 lety, kdy ještě nedošlo k jedinému jadernému testu. Tehdy americká rozvědka kvůli tomu varovala Kongres. Dnes to vypadá, že program na vývoj biologických zbraní začíná nabírat na obrátkách. Washington Post se odvolává na experty a zdroje ve zpravodajských kruzích.

Dříve se předpokládalo, že komunistický režim v Severní Koreji měl k dispozici bakterie anthraxu, respektive virus neštovic, ale neměl potřebné technické dovednosti k tomu, aby vytvořil plnohodnotnou zbraň. To se však změnilo, Pchjongjang nyní disponuje základní biotechnologickou infrastrukturou.

"Severní Korea se neustále blíží směrem k získání potřebného vybavení, které by mohlo být potenciálně využito k rozvoji programu biologických zbraní, od podniků, které mohou produkovat mikroorganismy v tunách, až po laboratoře, které se specializují na genetické modifikace," píše Washington Post a odkazuje se na informace z amerických a asijských tajných služeb.

Kromě toho se proslýchá, že orgány KLDR vysílají své mladé studenty-vědce do zahraničí, aby zde získali diplomy a potřebné znalosti v oboru mikrobiologie.

Tyto skutečnosti děsí americké analytiky, kteří se domnívají, že Severní Korea, jež již dnes tvrdě pracuje na výrobě zbraní hromadného ničení, bude schopna, pokud to bude potřeba, zahájit výrobu biologických patogenů v průmyslovém měřítku.

"Pokud výroba začne zítra, je možné, že si ničeho nevšimneme. Museli bychom mít štěstí a svého informátora ve správný čas na správném místě," řekl pro noviny jeden nejmenovaný americký představitel.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolem Češky zadržené v Pákistánu kolují smyšlené zprávy, prý hrozí…

23.01.2018 14:43 Aktualizováno Praha/Islámábád - Případem 21leté Češky, která byla tento měsíc zadržena na letišti v pákistánském…

Ostrov Jáva postihlo zemětřesení, bylo cítit i v Jakartě. Na studenty se…

23.01.2018 13:43 Aktualizováno Jakarta - Indonéský ostrov Jáva postihlo dnes zemětřesení o síle 6,1 stupně. Vlny cunami podle…

Jaderný útok na Ameriku? Hrozba se zvyšuje, tvrdí CIA

23.01.2018 12:56 Washington - Severní Korea bude v blízké budoucnosti schopna zaútočit jadernými zbraněmi na území…

Severokorejský zběh spáchal v KLDR vraždu

23.01.2018 12:02 Soul - Severokorejský voják (24), který v listopadu přeběhl do Jižní Koreje a byl při tom…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama