USA bijí na poplach: Severní Korea bude mít biologické zbraně

Washington - Amerika se začíná bát hrozivého scénáře. Severní Korea se s vývojem jaderných zbraní nespokojila. Teď prý chce vyvinout ty biologické. Podle amerického deníku The Washington Post je důkazem pro tuto tezi fakt, že severokorejská vláda vysílá své mladé studenty do zahraničí, aby získali znalosti v mikrobiologii.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Fotografie dokazující přípravu KLDR na válku

Poprvé se objevily zprávy o vývoji biologických zbraní Severní Koreou už před 11 lety, kdy ještě nedošlo k jedinému jadernému testu. Tehdy americká rozvědka kvůli tomu varovala Kongres. Dnes to vypadá, že program na vývoj biologických zbraní začíná nabírat na obrátkách. Washington Post se odvolává na experty a zdroje ve zpravodajských kruzích.

Dříve se předpokládalo, že komunistický režim v Severní Koreji měl k dispozici bakterie anthraxu, respektive virus neštovic, ale neměl potřebné technické dovednosti k tomu, aby vytvořil plnohodnotnou zbraň. To se však změnilo, Pchjongjang nyní disponuje základní biotechnologickou infrastrukturou.

"Severní Korea se neustále blíží směrem k získání potřebného vybavení, které by mohlo být potenciálně využito k rozvoji programu biologických zbraní, od podniků, které mohou produkovat mikroorganismy v tunách, až po laboratoře, které se specializují na genetické modifikace," píše Washington Post a odkazuje se na informace z amerických a asijských tajných služeb.

Kromě toho se proslýchá, že orgány KLDR vysílají své mladé studenty-vědce do zahraničí, aby zde získali diplomy a potřebné znalosti v oboru mikrobiologie.

Tyto skutečnosti děsí americké analytiky, kteří se domnívají, že Severní Korea, jež již dnes tvrdě pracuje na výrobě zbraní hromadného ničení, bude schopna, pokud to bude potřeba, zahájit výrobu biologických patogenů v průmyslovém měřítku.

"Pokud výroba začne zítra, je možné, že si ničeho nevšimneme. Museli bychom mít štěstí a svého informátora ve správný čas na správném místě," řekl pro noviny jeden nejmenovaný americký představitel.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Civilní letoun se musel vyhnout katarským stíhačkám

22.04.2018 18:52 Aktualizováno Dubaj - Civilní letoun mířící do Bahrajnu s 86 cestujícími byl dnes přinucen k úhybnému manévru,…

Demonstrace v Arménii se zvrtly. Vůdce opozice zadrželi

22.04.2018 11:57 Jerevan - Arménská policie dnes v centru Jerevanu zábleskovými granáty zakročila proti…

Policie v Sydney na párty zatkla 65 lidí kvůli drogám

22.04.2018 09:50 Sydney - Policie v Sydney v noci na dnešek podnikla protidrogový zátah na obří taneční párty, která…

V Číně se při tréninku dračích lodí utopilo 17 lidí

22.04.2018 09:47 Peking - Dvě dračí lodě se při tréninku v Číně převrhly a sedmnáct členů jejich posádek se utopilo.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama