Přípravy na válku: Jižní Korea vymýšlí novou taktiku proti KLDR. Jakou zbraň chce použít?

Soul - Jihokorejská armáda se chystá zahájit používání zbraní na bázi dronů, která by v případné válce mohla "změnit" hru. Jedná se o jednotky bojových dronů se zbraněmi. Podle jihokorejských politiků by jednotky, které budou nasazeny do armády už příští rok, mohly odrazit rostoucí jadernou hrozbu ze Severní Koreje. Zprávu přinesl australský server News.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jižní Korea

Podle jihokorejské zpravodajské agentury Yonhap budou tito tzv. "dronboti" pracovat na průzkumných misích k severokorejským cílům. Stejně tak se budou pokoušet odhalit jaderné zbraně a rakety.

Jeden z úředníků jihokorejské armády agentuře Yonhap prozradil, že by jednotky měly být funkční už v roce 2018. Vzniknou kombinací technologií dronů a robotů a budou modelovány podle izraelského vzoru.

"Pro začátek vypustíme v příštím roce jednu bojovou jednotku 'dronbotů'. Použijeme ji jako 'prvek, který změní naše postavení v boji'. V případě nepředvídatelných událostí budou jednotky 'dronbotů' mobilizovány, aby zahájily útok," řekl úředník.

Experti očekávají, že tyto specializované drony by měly sloužit k napadení vojenských, infrastrukturních a komunikačních cílů v rámci Severní Koreje. Odborník na obranu a vedoucí výzkumník organizace Heritage Foundation řekl pro televizi CNBC, že by tyto drony měly mít na starost také dohled nad některými útoky, jelikož mají jednu velmi cennou výhodu.

"Je dost pravděpodobné, že tyto drony uniknou odhalení," vysvětlil pro televizi. S přelomovou rolí dronů-robotů v konfliktu souhlasí také obranný analytik Malcolm Davis z Institutu australské strategické politiky. Podle něj by mohly být "dronboty" klíčovou složkou armády, i když uznává, že se jihokorejci budou muset popasovat s tím, jak je ovládat a jak je navést na správné místo.

"Je to zákon fyziky - čím je menší platforma, tím menší je potenciální energie. Tím hůře se stroje ovládají a jsou pomalejší. Jak budou jednotky schopny zneškodnit určený cíl? Pokud se nevytvoří nějaká forma umělé inteligence, která by dokázala určité informace automaticky přenášet z jednoho dronu na druhý, budou velmi omezeny," myslí si Davis.

Odborník si však myslí, že technologický pokrok je tak velký, že to není nemožné. Navíc podle něj mají Američané a Jihokorejci v tomto ohledu situaci pod kontrolou.

Připomeňme, že Severní Korea nedávno provedla další test jaderných zbraní. Na konci listopadu odpálila KLDR raketu, která dosáhla výšky 4500 kilometrů a dopadla do Japonského moře asi 960 kilometrů od místa odpalu.

Severní Korea později oznámila úspěšný test nové mezikontinentální balistické rakety Hwasong-15, jejíž dosah podle Pchjongjangu pokryje celé území Spojených států.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český senior dostal v Hongkongu 27 let vězení

23.01.2018 10:19 Praha - Český občan dostal v Hongkongu 27 let vězení za pašování drog. Rozsudek nad téměř 70letých…

Ostrov Jáva postihlo zemětřesení, bylo cítit i v Jakartě

23.01.2018 09:13 Jakarta - Indonéský ostrov Jáva postihlo dnes zemětřesení o síle 6,1 stupně. Vlny cunami podle…

Nečekaná erupce sopky: Na lyžaře létaly kameny, lavina zabila vojáka

23.01.2018 08:35 Tokio - Erupce sopky na japonském ostrově Honšú u města Kusacu zabila jednoho člověka. Několik…

Návrat Rohingů z Bangladéše do Barmy byl odložen

22.01.2018 12:19 Praha - Postupný návrat rohingských uprchlíků z Bangladéše, který měl být podle původního plánu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama