Turkmenistán zakáže na ulicích černá auta. Důvod je nepochopitelný

Ašchabad - Prezident Turkmenistánu Gurbanguli Berdymuhamedov si řekl, že udělá revoluci v dopravě a zakázal v hlavním městě Ašchabadu jízdu černými auty. Pokud jste sami měli spor se sousedy, kteří si na vaše auta stěžovali, tato informace ukazuje, že může být někde i hůř. Zprávu o podivném zákonu přinesl server Jalopnik.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Slovenský auto, moto tuning dobývá svět!

Prezident Berdymuhamedov, jenž sám řídí zelený luxusní vůz Bugatti Veyron, řídí jeden z nejrepresivnějších režimů na světě, a to i pro lidi, kteří zrovna neřídí černá auta.

Zákon o zákazu černých aut by byl možná veselý a úsměvný, to by se však nesmělo jednat o Turkmenistán. Lidé žijící v Ašchabadu zrovna neplavou v penězích, o jejich spoluobčanech z vesnic ani nemluvě.

Teprve poté si představíte tragédii, kterou zákon způsobil chudým lidem, kteří si nemohou příliš vybírat barvu auta a náhodou si koupili zrovna černé. Všem těmto lidem bylo bez předchozího varování auto odtaženo.

Než budou majitelům auta navrácena, musejí souhlasit s jeho přebarvením, čili s něčím, co si obyčejný obyvatel Turkmenistánu nemůže dovolit ani za normálních podmínek. Nyní, právě pod vlivem šíleného nařízení, ceny za přebarvení vozů vzrostly, jelikož lidé podnikající v tomto oboru vidí příležitost, jak zbohatnout.

"Člověk, který promluvil pro turkmenské rádio Azatlyk, říkal, že přebarvení jeho auta by stálo 7 tisíc manatů (zhruba 40 tisíc korun). Pokud by přemýšlel o přebarvení týden, vzrostla by cena o 50%. Přitom jeho plat je pouhých 1000 manatů (přes 6 tisíc korun)," popisoval situaci server The Diplomat.

Takový zákon přitom v Turkmenistánu není ničím neobvyklým. V roce 2015 byl zakázán dovoz černých aut s návrhem, že majitelé černých vozů je měli vrátit a vyměnit za bílý model, neboť "bílá přináší štěstí".

Další ztřeštěným nápadem turkmenského prezidenta bylo pokrytí celého hlavního města Ašchabadu bílým mramorem, čímž by si podle serveru Jalopnik splnil sen o celobílém městě.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do hory v Íránu narazilo letadlo. Na palubě bylo 66 lidí, nikdo nepřežil

18.02.2018 13:09 Aktualizováno Teherán - Íránské dopravní letadlo ATR-72 s 66 lidmi na palubě se dnes zřítilo na jihozápadě země.…

V tibetském chrámu Džókhang vypukl rozsáhlý požár +VIDEO

17.02.2018 18:47 Lhasa - V chrámu Džókhang, který patří mezi nejvýznamnější svatyně tibetských buddhistů, dnes…

Nepokoje v tropickém ráji: Při střetech na Maledivách mnoho zraněných

17.02.2018 14:19 Malé - Při pátečních střetech demonstrantů s policií na Maledivách byly zraněny desítky lidí a…

Vrah dětí dostal v Pákistánu trest smrti, znásilnil a zabil i sedmiletou…

17.02.2018 10:57 Islámábád - Pákistánec Imran Alí (25), který zabil osm dětí včetně sedmileté Zajnab Ansáríové,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama