V táborech Rohingů se letos narodí desetitisíce dětí

Dháka - Kolem 48.000 dětí se tento rok narodí v uprchlických táborech muslimských Rohingů, kteří do Bangladéše utekli kvůli násilí ze strany barmské armády.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Podmínky v táboře Kutopalong v Bangladéši jsou tristní. Je přeplněn, chybí čistá voda a děti jsou často nemocné nebo podvyživené. (Foto: Mohammad Ghannam)

Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na humanitární organizaci zaměřenou na ochranu dětí Save the Children. Její zaměstnanci při prognóze vycházeli z počtu těhotných žen.

Děti se budou rodit ve stanech, v nehygienických podmínkách, budou vystaveny nebezpečí infekce a podvýživy. Hrozí, že zemřou před dosažením pěti let, vyplývá z dnes zveřejněné zprávy humanitární organizace.

"Tábory, kde je špatná hygiena, jsou živnou půdou pro choroby jako záškrt, spalničky a cholera, které novorozence obzvlášť ohrožují," upřesňuje Rachael Cummingsová ze Save the Children.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O co jde Kimovi? Odborníci se neradují, důvod k optimismu prý není

21.04.2018 21:47 Pusan - Severní Korea podle svých slov přerušila nukleární výzkum a testy mezikontinentální střel.…

V Indii schválili trest smrti za zneužívání dětí

21.04.2018 14:53 Dillí - Indická vláda dnes schválila výnos, podle kterého je možné osobu usvědčenou ze sexuálního…

Konec jaderných testů KLDR? Analytici jsou skeptičtí, Moskva se raduje

21.04.2018 14:29 Aktualizováno Pchjongjang - Ačkoli severokorejský vůdce oznámil, že KLDR zastavuje jaderné a raketové testy a…

Kim Čong-un: KLDR zastavuje jaderné a raketové testy

21.04.2018 09:09 Aktualizováno Pchjongjang - Severokorejský vůdce Kim Čong-un oznámil, že KLDR dnešním dnem s okamžitou platností…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama