Barmská policie střílela ostrými do davu buddhistů, sedm mrtvých

Rangún - Barmská policie v Arakanském státě dnes střílela do davu buddhistů, který se snažil získat kontrolu nad místním úřadem. Zemřelo sedm lidí a dalších 13 utrpělo zranění.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Barma, ilustrační foto

Buddhisté si chtěli ve starobylém městě Myauk připomenout výročí zániku mocného buddhistického arakanského království poté, co ho před více než 200 lety dobyly barmské síly. Úřady ale odmítly akci povolit.

V úterý večer prošel ulicemi Myauku protestní pochod, který přerostl v násilnosti. Na 4000 účastníků se nakonec shromáždilo před sídlem místní vlády a zaútočilo na budovu a na policisty.

"Sedm osob přišlo o život a dalších třináct bylo zraněno ve městě Myauk na západě země," uvedl mluvčí policie s tím, že dav dostal rozkaz protest rozpustit a policie vypálila do vzduchu několik výstražných ran slepými náboji. Vzhledem k tomu, že protestující na výstrahu nereagovali, bezpečnostní složky proti nim následně použily ostré náboje.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že se v souvislosti s neklidnou situací v Arakanském státě (Rakhine State) objevily výhrůžky teroristickými útoky ve velkých městech Myanmaru (Nay Pyi Taw, Yangon, Mandalay a Mawlamyine).

"V tomto kontextu doporučujeme, aby čeští občané při návštěvě Myanmaru (Barmy) dbali zvýšené ostražitosti, vyhýbali se shromážděním velkého počtu osob, dbali pokynů místních bezpečnostních složek a omezili návštěvy velkých obchodních center v uvedených městech," upozornilo MZV ČR na svém webu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mladá dívka si k sobě pozvala na noc migranta, se kterým se přátelila. Po…

21.02.2018 00:30 Aktualizováno Sydney - Australský soud se zabýval případem sedmnáctiletého migranta, který znásilnil svou o rok…

Americko-čínské vztahy? Blíží se bouře, varuje expert

21.02.2018 00:01 NÁZOR - Vztah USA a Číny, který byl v posledních desetiletích založen na sledování společních cílů,…

Tajemno halí sportovce KLDR na olympiádě

20.02.2018 14:56 Soul - Ze svého kontrolního stanoviště na kopci vidí vojáci, kteří střeží jihokorejskou hranici, za…

Svět se bojí: Skončí olympijští sportovci v gulagu?

20.02.2018 14:43 Aktualizováno Pchjongčchang – Řada sportovců se vrátí z olympijských her zklamaná. Konkurence je veliká a medaile…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama