Barma popřela hromadné hroby v Arakanském státě

Rangún - Barma dnes popřela existenci hromadných hrobů v Arakanském státě na severu země. Reagoval tím na zprávu agentury AP, jež ve čtvrtek informovala o více jak pěti masových hrobech ve vesnici Gu Dar Pyijn.

Přidejte svůj názor

Barma, ilustrační foto

Agentura se o nich se dozvěděla od přeživších uprchlíků v bangladéšském uprchlickém táboře Balukhálí a jejich existenci potvrzují i časově označené videonahrávky v mobilních telefonech. Z Aranského státu kvůli represím armády od srpna uteklo téměř 690.000 muslimských Rohingů.

Barmský informační výbor, který spadá pod úřad barmské civilní vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij, na facebooku uvedl, že místní úřady a zástupci bezpečnostních složek zformovali "pozemní tým", který záležitost prošetřil.

"Pozemní tým ohledal místo, kde jsou podle agentury AP těla pohřbena, a zjistil, že zpráva není pravdivá," uvedl výbor. "Tým mluvil s radou starších i vesničany, kteří na otázku, zda tu došlo k masovému vraždění, odpověděli, že nikoli," stojí dále v prohlášení.

Dva vesničané, s nimiž se agentura Reuters spojila telefonicky, s vládním prohlášením nesouhlasí a tvrdí, že hromadné hroby ve vesnici jsou.

První z nich uvedl, že obyvatelé vesnice na otázky vládních vyslanců ze strachu odpověděli, že neví, kolik lidí bylo zabito a kdo jim domy zapálil. Řekli jim ale o hromadných hrobech.

Témata: barma | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mladá dívka si k sobě pozvala na noc migranta, se kterým se přátelila. Po…

21.02.2018 00:30 Aktualizováno Sydney - Australský soud se zabýval případem sedmnáctiletého migranta, který znásilnil svou o rok…

Americko-čínské vztahy? Blíží se bouře, varuje expert

21.02.2018 00:01 NÁZOR - Vztah USA a Číny, který byl v posledních desetiletích založen na sledování společních cílů,…

Tajemno halí sportovce KLDR na olympiádě

20.02.2018 14:56 Soul - Ze svého kontrolního stanoviště na kopci vidí vojáci, kteří střeží jihokorejskou hranici, za…

Svět se bojí: Skončí olympijští sportovci v gulagu?

20.02.2018 14:43 Aktualizováno Pchjongčchang – Řada sportovců se vrátí z olympijských her zklamaná. Konkurence je veliká a medaile…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama