Pedofilní kardinál? Obhájkyně George Pella svaluje vinu na mediální kampaň

Melbourne - Australský soud už brzy rozhodne, zda otevře kauzu kardinála George Pella (76), který údajně zneužíval děti. Jeho obhájkyně dnes řekla, že obvinění jsou nepodložená a pramení z publicity kolem vyšetřování zneužívání dětí v Austrálii.

Přidejte svůj názor 1 komentář

pedofílie

Na Pella podalo podle policie australského státu Victoria obvinění více poškozených. Jde přitom o činy spáchané před mnoha lety. V Austrálii se tyto zločiny nepromlčují. Pell vinu odmítá.

Soud má v březnu v předběžném slyšení rozhodnout, zda mají prokurátoři dostatečné důkazy k zahájení soudního řízení.

První obvinění, které policie obdržela v roce 2015, tedy 40 let po údajném trestném činu, bylo podle kardinálovy obhájkyně Ruth Shannové reakcí na mediální kampaň ohledně vyšetřování australské královské komise. "Trváme na tom, že obvinění a to, na čem se zakládá, není spolehlivé ani důvěryhodné," řekla Shannová. Zdůraznila, že do té doby Pella nikdo z podobných činů neobvinil.

Australská královská komise zahájila vyšetřování sexuálního zneužívání dětí v roce 2013 a během pěti let vyslechla na 8000 obětí. Podle závěrečné zprávy, kterou vydala loni v prosinci, zneužívalo děti mezi lety 1950 a 2010 přibližně sedm procent australských katolických kněží. Pell během vyšetřování v roce 2016 na videu určeném komisi vypovídal o svém působení jako australský biskup.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mladá dívka si k sobě pozvala na noc migranta, se kterým se přátelila. Po…

21.02.2018 00:30 Aktualizováno Sydney - Australský soud se zabýval případem sedmnáctiletého migranta, který znásilnil svou o rok…

Americko-čínské vztahy? Konec klidu, blíží se bouře, varuje expert

21.02.2018 00:01 NÁZOR - Vztah USA a Číny, který byl v posledních desetiletích založen na sledování společních cílů,…

Tajemno halí sportovce KLDR na olympiádě

20.02.2018 14:56 Soul - Ze svého kontrolního stanoviště na kopci vidí vojáci, kteří střeží jihokorejskou hranici, za…

Svět se bojí: Skončí olympijští sportovci v gulagu?

20.02.2018 14:43 Aktualizováno Pchjongčchang – Řada sportovců se vrátí z olympijských her zklamaná. Konkurence je veliká a medaile…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama