Svět se bojí: Skončí olympijští sportovci v gulagu?

Pchjongčchang – Řada sportovců se vrátí z olympijských her zklamaná. Konkurence je veliká a medaile jsou pouze tři. Neúspěšným severokorejským sportovcům ale nehrozí jen slzy a smutek. Mohou totiž putovat rovnou do gulagu. O tématu informuje americká televize Fox News.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Kim Čong-un

Zdá se, že severokorejští olympionici domů žádný cenný kov nepřivezou. A to by se jim mohlo vymstít. V roce 1966 totiž byli tamní fotbalisté za prohru na fotbalovém mistrovství světa odesláni do gulagu. Severokorejci mají na olympijských hrách celkem 22 sportovců.

Ti teď zřejmě doufají, že je nečeká stejný osud jako již zmíněné fotbalisty. Ti byli dle svědků viděni například v koncentračním táboře Yodok. Důvodem jejich uvěznění byla prohra 3:5 s Portugalskem. Případy sportovců potrestaných za „špatnou reprezentaci“ ale nenajdeme jen v dalekých 60. letech.


Severokorejští fotbalisté, jež se účastnili mistrovství světa v roce 2010, se údajně po svém návratu do vlasti museli účastnit „školení“, na němž vysvětlovali důvody, proč ani jednou nevyhráli. Podle úřadů tím totiž zradili důvěru lidu.

Otázkou je, jaký bude osud letošních reprezentantů. Současný severokorejský vůdce Kim Čong-un totiž velmi touží po sportovních úspěších a v posledních letech nařídil značné investice s cílem zlepšit tréninkové areály v zemi. Zdá se, že ty teď přijdou vniveč.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA odmítly čínskou rezoluci o vzájemné spolupráci

23.03.2018 17:05 Ženeva - Na půdě Rady pro lidská práva OSN v Ženevě se dnes střetli zástupci Spojených států a Číny…

Jmenování Boltona Trumpovým poradcem prý ohrožuje summit s KLDR

23.03.2018 15:02 Soul - Jmenování Johna Boltona novým bezpečnostním poradcem amerického prezidenta Donalda Trumpa by…

Výstraha Číně? Torpédoborec USA proplul kolem sporného útesu, Peking vyvádí

23.03.2018 13:30 Aktualizováno Peking - Americký torpédoborec Mustin dnes proplul v těsné blízkosti umělého ostrova, který…

V Ho Či Minově Městě vypukl požár, lidé skákali z oken. Nejméně 13 mrtvých

23.03.2018 07:54 Hanoj - Komplex obytných budov v Ho Či Minově Městě na jihu Vietnamu dnes zachvátil požár. Na místo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama