Požáry ohrožují předměstí Sydney, nasazeno je 500 hasičů

Sydney - Požáry na okraji Sydney už sežehly přes 2000 hektarů lesního porostu. Zhruba 500 hasičů bojovalo s plameny na jihozápadním okraji města, aby ochránilo obytné oblasti. Stovky lidí musely být v sobotu večer evakuovány. Policie nevylučuje, že požáry má na svědomí žhář.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Dnes už se zdály být požáry potlačeny a stupeň varování byl snížen. "Hasiči odvedli skvělou práci. Přes hrozné podmínky nejsou hlášeny žádné zničené domy," uvedli na twitteru hasiči státu Nový Jižní Wales.

zdroj: YouTube

Poletující žhavé uhlíky by ale mohly zažehnout další požáry. Někteří obyvatelé byli vyzváni, aby vyhledali bezpečné přístřeší. Evakuace by byla příliš nebezpečná. Silný vítr přitom žene plameny na sever a východ k předměstským oblastem.

Více než 70 hasičských vozů bylo rozmístěno na silnicích, které oddělují obydlené oblasti od buše, zatímco seshora skrápěly vodou hořící porost vrtulníky. Jihovýchodní Austrálii v poslední době sužovaly neobvykle vysoké teploty.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Centrum jaderných testů KLDR je poškozené? Hora se propadla, tvrdí Čína

26.04.2018 11:58 Aktualizováno Peking - Severokorejské testovací jaderné středisko se podle čínských vědců po poslední jaderné…

Pražská schůzka v ohrožení? Kimovo letadlo do Evropy nedoletí

26.04.2018 10:44 Aktualizováno Washington – Všichni o tom mluví, ale nikdo nic neví. I tak by se dala popsat nálada okolo ostře…

Kim dorazí na hranici v demilitarizované zóně, přivítá ho jihokorejský…

26.04.2018 10:13 Aktualizováno Soul - Jihokorejský prezident Mun Če-in v pátek v den mezikorejského summitu přivítá…

V Indii se srazil vlak se školní dodávkou, zahynulo 12 dětí

26.04.2018 07:50 Lakhnaú - Nejméně 12 dětí zemřelo a dalších 12 utrpělo zranění při dnešní srážce vlaku se školní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama