Nová vlna znásilňování a vraždění dívek? Celou Indii zachvátily demonstrace

Dillí - Po celé Indii se konají protesty, na nichž aktivisté viní úřady z neschopnosti vyšetřit útoky na ženy. Novou vlnu demonstrací vyvolal případ znásilnění dospívající dívky, z kterého je obviněn politik vládní strany.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Další případ znásilnění a vraždy dívky je hlášen ze západoindického státu Gudžarát, kde ve městě Surat 5. dubna někdo znásilnil a zavraždil jedenáctiletou dívku. "Tělo bylo objeveno 6. dubna na kraji dálnice a podle lékařské zprávy byla dívka sexuálně napadena a zavražděna 5. dubna," řekl dnes mluvčí suratské policie. Totožnost oběti policie teprve zjišťuje.

Podle lékařského ohledání byla dívka škrcena a dušena. Na jejím těle se našla řada menších zranění, z nichž některá byla staršího data.

Během víkendu se po celé Indii konají demonstrace, které mají vyvinout tlak mimo jiné na potrestání viníků případu hromadného znásilnění a vraždy osmileté dívky z muslimského kočovného kmene v Kašmíru. Dívenka byla údajně unesena, omámena drogami a držena v zajetí. Znásilnilo ji prý osm hindských mužů. Tělo dívky bylo nalezeno už v lednu a nevalný posun ve vyšetřování donutil aktivisty k zahájení protestů. 

Hněv lidí ještě rozdmýchala skutečnost, že minulý týden byl zatčen poslanec vládnoucí hinduistické nacionalistické Indické lidové strany (BJP) Kuldíp Singh Sengar, který loni s pomocí dalších čtyř osob údajně unesl a znásilnil dospívající dívku. 

V Indii bylo v roce 2016 zaznamenáno asi 40.000 případů znásilnění, přičemž ještě v roce 2012 to bylo o 25.000 případů méně, vyplývá z vládních údajů. Organizace na ochranu lidských práv tvrdí, že o dalších tisících případech znásilnění se úřady nedozví.

Násilí na ženách se v Indii rozmáhá, přestože v roce 2013 byly přijaty přísnější zákony. Stalo se tak po znásilnění studentky, kterého se v prosinci 2012 dopustila v autobuse projíždějícím Dillí skupina mužů. Tento čin vyvolal po celé Indii i v zahraničí vlnu protestů a zaměřil pozornost na vysoký počet případů znásilnění v této zemi.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Centrum jaderných testů KLDR je poškozené? Hora se propadla, tvrdí Čína

26.04.2018 11:58 Aktualizováno Peking - Severokorejské testovací jaderné středisko se podle čínských vědců po poslední jaderné…

Pražská schůzka v ohrožení? Kimovo letadlo do Evropy nedoletí

26.04.2018 10:44 Aktualizováno Washington – Všichni o tom mluví, ale nikdo nic neví. I tak by se dala popsat nálada okolo ostře…

Kim dorazí na hranici v demilitarizované zóně, přivítá ho jihokorejský…

26.04.2018 10:13 Aktualizováno Soul - Jihokorejský prezident Mun Če-in v pátek v den mezikorejského summitu přivítá…

V Indii se srazil vlak se školní dodávkou, zahynulo 12 dětí

26.04.2018 07:50 Lakhnaú - Nejméně 12 dětí zemřelo a dalších 12 utrpělo zranění při dnešní srážce vlaku se školní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama