Policie v Sydney na párty zatkla 65 lidí kvůli drogám

Sydney - Policie v Sydney v noci na dnešek podnikla protidrogový zátah na obří taneční párty, která se konala v Olympijském parku. Zatčeno a obviněno bylo celkem 65 lidí, tři osoby skončily kvůli předávkování v nemocnici, informoval dnes zpravodajský server news.com.au.

Přidejte svůj názor

Austrálie

Na párty nazvané State of Trance, jejíž 18. ročník se konal od deváté hodiny večerní do pěti ráno místního času, se sešlo téměř 13.000 lidí. Za mixážním pultem se vystřídala řada slavných dýdžejů, mezi nimi například Armin Van Buuren. Ten na úvod svého vystoupení vzdal poctu kolegovi Aviciimu, který zemřel 20. dubna v Ománu ve věku pouhých 28 let.

Policie obvinila většinu zadržených z držení drog, mezi kterými převažovala extáze. Deset z nich ale bylo obviněno také z distribuce drog. Zdravotníci na párty ošetřili 45 lidí a tři mladíci ve věku od 18 do 22 let skončili kvůli předávkování v nemocnici. Jejich stav je podle lékařů stabilní.

Velitel zasahující policejní jednotky Gus Viera označil výsledky zátahu za "alarmující". "Nepřestává mě udivovat, kolik lidí ignoruje veškerá varování - nejen zdravotní o možných následcích, ale také viditelnou přítomnost policie - a rozhodnou se vzít si s sebou na podobnou akci nelegální drogy," dodal.

"Máme policisty u všech vchodů, kteří příchozí prohledávají kvůli nelegálním látkám. Máme na místě policejní psy cvičené na vyhledávání drog. A přesto si lidé stále myslí, že mohou pronést narkotika a nikdo je nezastaví," uvedl Viera.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Série explozí v KLDR: Kim dal zničit hlavní jaderné testovací centrum

24.05.2018 15:11 Aktualizováno Pchjongjang - Severní Korea dnes oznámila, že zcela zlikvidovala své hlavní jaderné testovací…

V Malajsii oběsí australskou babičku. Stala se obětí milostného podvodu,…

24.05.2018 14:53 Kuala Lumpur - V Malajsii dnes byla odsouzena k trestu smrti oběšením čtyřiapadesátiletá…

Američtí diplomaté mají opět problémy s prapodivnými zvuky, tentokrát v…

24.05.2018 13:52 Aktualizováno Washington/Peking - Americké ministerstvo zahraničí varovalo zaměstnance ambasád v Číně před…

Útok abnormálními zvuky? Čína nezjistila důvod potíží zaměstnance…

24.05.2018 12:41 Peking - Čínské ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že zatím nezjistilo důvod zdravotních potíží,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama