V Indonésii vzplála nová ropná šachta, uhořelo 18 lidí

Jakarta - U nově vyhloubené ropné šachty v indonéské provincii Aceh dnes při požáru uhořelo nejméně 18 lidí. Vyplývá to z nové bilance místních úřadů, které původně mluvily o 11 obětech. Mluvčí agentury pro řešení katastrof řekl, že několik desítek lidí se zranilo a že šachta, u níž začalo hořet krátce po půlnoci místního času, stále hoří.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Od plamenů chytly také domy v okolí a pět jich bylo zničeno. Mluvčí řekl, že ze šachty vyvrtané do hloubky 250 metrů se řinula ropa, kolem níž se shlukli lidé a snažili se ji odčerpávat.

"Vzbudila jsem se, když domem otřásl silný výbuch jako při zemětřesení. Sousedé vyběhli věn, aby se podívali, co se děje, avšak po dalším výbuchu se všichni dali v panice na útěk," řekla šestnáctiletá Riska Sri Maulidyawatiová, která v oblasti bydlí. Pak slyšela lidi volat o pomoc. "Děti plakaly a ženy křičely v panice. Bylo to děsivé," řekla Maulidyawatiová.

Podle místních zástupců se zranilo 40 lidí a ředitel místní nemocnice Edi Gunawan řekl televiznímu štábu, že hospitalizovaní lidé mají popáleniny na 20 až 60 procentech těla. Ti s nejhoršími popáleninami byli převezeni do větší nemocnice.

Provincie Aceh, ležící na severním cípu ostrova Sumatra, má množství ropných rezerv a je tam mnoho nelegálních těžišť, napsala agentura AP. Maulidyawatiová řekla, že do její vesnice několik dní proudili lidé, aby si z nedávno vyvrtané šachty nabrali ropu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Série explozí v KLDR: Kim dal zničit hlavní jaderné testovací centrum

24.05.2018 15:11 Aktualizováno Pchjongjang - Severní Korea dnes oznámila, že zcela zlikvidovala své hlavní jaderné testovací…

V Malajsii oběsí australskou babičku. Stala se obětí milostného podvodu,…

24.05.2018 14:53 Kuala Lumpur - V Malajsii dnes byla odsouzena k trestu smrti oběšením čtyřiapadesátiletá…

Američtí diplomaté mají opět problémy s prapodivnými zvuky, tentokrát v…

24.05.2018 13:52 Aktualizováno Washington/Peking - Americké ministerstvo zahraničí varovalo zaměstnance ambasád v Číně před…

Útok abnormálními zvuky? Čína nezjistila důvod potíží zaměstnance…

24.05.2018 12:41 Peking - Čínské ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že zatím nezjistilo důvod zdravotních potíží,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama