Záhada "letadla duchů" rozluštěna? Pilot se rozloučil s městem a spáchal sebevraždu, tvrdí pilot RAF

Sydney – Kde je MH370? Tak zní otázka, která již dlouho nedá spát jak odborníkům, tak široké světové veřejnosti. V poslední době po troskách letounu pátrají američtí výzkumníci, zdá se ale, že ani oni nebudou úspěšní.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Pohřešovaný letoun Boeing 777-200ER 9M-MRO

Oblast pátrání je totiž velmi široká, vody hluboké a ztracené letadlo se může nacházet takřka kdekoliv. V posledních dnech se totiž objevila teorie, podle níž měl pilot s letounem havarovat úmyslně, chtěl totiž spáchat sebevraždu.

Na stopě je možná nyní tým mezinárodních odborníků. Ne, že by věděli kde konkrétně se nešťastný stroj nachází, spíše tvrdí, že v současné oblasti pátrání určitě není. Podle nich musejí být trosky malajského letadla o 1000 kilometrů jižněji.

Tým složený z Australanů, Novozélanďanů a Britů se totiž taktéž kloní k teorii, že za zmizením letu je kapitánova sebevražda. Ten podle nich letoun unesl a záměrně způsobil dekompresi, v jejímž důsledku se všichni kromě něj udusili. Pilot má totiž mnohem delší zásobu kyslíku.

Pokud by tak pilot skutečně ovládal letoun až do posledních chvíli, mohl s ním doletět mnohem jižněji, než kdyby byl ovládán autopilotem. Proto je prý potřeba oblast pátrání posunout směrem k jihu.


Odborníci tvrdí, že letadlo nebude nikdy nalezeno, pokud budou pátrači prohledávat oblast kam by doletělo pod kontrolou autopilota. Dosavadní pátrání totiž vycházela z předpokladu, že se na palubě udusili i piloti a letoun tak byl ovládaný počítačem. Říká se tomu "teorie o letadle duchů".

Mike Keane, bývalý vojenský pilot britské RAF, dokonce v souvislosti s pátráním minulý týden ostře napadl australskou vládu. Tvrdí, že pokud bude vláda i nadále tvrdošíjně trvat na své teorii o "letadle duchů" ovládaném autopilotem, stává se spolupachatelem zločinu.

Keane také zastává názor, že stroj během svého letu určitě přelétal nad městem Penang. Z něj totiž pilot letadla pocházel a podle Keanova názoru chtěl dát před sebevraždou poslední sbohem svému rodnému městu. Ani s touto variantou prý ale doposud výzkumníci nepracovali.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mocnosti lžou lidem celá desetiletí, tvrdí aktivistka. Prozradila, kdo…

26.05.2018 00:01 NÁZOR - Svět tento týden mohl jen pasivně přihlížet, jak si dva muži hrají s osudem lidstva, varuje…

Hinduisty jsme nezabíjeli, tvrdí rohingská armáda v Barmě

25.05.2018 21:05 Neipyijto - Arakanská armáda za spásu Rohingů (ARSA) odmítla tvrzení Amnesty International (AI), že…

KLDR kupodivu nevyvádí. Summit s USA může být i v původním termínu,…

25.05.2018 16:48 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump dnes připustil, že zrušená schůzka se severokorejským…

Na Filipínách zatkli českého občana, je podezřelý ze zneužívání dětí

25.05.2018 16:10 Manila - Na Filipínách byl zatčen český občan, který je podezřelý ze sexuálního zneužívání místních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama