Záhada "letadla duchů" rozluštěna? Pilot se rozloučil s městem a spáchal sebevraždu, tvrdí pilot RAF

Sydney – Kde je MH370? Tak zní otázka, která již dlouho nedá spát jak odborníkům, tak široké světové veřejnosti. V poslední době po troskách letounu pátrají američtí výzkumníci, zdá se ale, že ani oni nebudou úspěšní.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Pohřešovaný letoun Boeing 777-200ER 9M-MRO

Oblast pátrání je totiž velmi široká, vody hluboké a ztracené letadlo se může nacházet takřka kdekoliv. V posledních dnech se totiž objevila teorie, podle níž měl pilot s letounem havarovat úmyslně, chtěl totiž spáchat sebevraždu.

Na stopě je možná nyní tým mezinárodních odborníků. Ne, že by věděli kde konkrétně se nešťastný stroj nachází, spíše tvrdí, že v současné oblasti pátrání určitě není. Podle nich musejí být trosky malajského letadla o 1000 kilometrů jižněji.

Tým složený z Australanů, Novozélanďanů a Britů se totiž taktéž kloní k teorii, že za zmizením letu je kapitánova sebevražda. Ten podle nich letoun unesl a záměrně způsobil dekompresi, v jejímž důsledku se všichni kromě něj udusili. Pilot má totiž mnohem delší zásobu kyslíku.

Pokud by tak pilot skutečně ovládal letoun až do posledních chvíli, mohl s ním doletět mnohem jižněji, než kdyby byl ovládán autopilotem. Proto je prý potřeba oblast pátrání posunout směrem k jihu.


Odborníci tvrdí, že letadlo nebude nikdy nalezeno, pokud budou pátrači prohledávat oblast kam by doletělo pod kontrolou autopilota. Dosavadní pátrání totiž vycházela z předpokladu, že se na palubě udusili i piloti a letoun tak byl ovládaný počítačem. Říká se tomu "teorie o letadle duchů".

Mike Keane, bývalý vojenský pilot britské RAF, dokonce v souvislosti s pátráním minulý týden ostře napadl australskou vládu. Tvrdí, že pokud bude vláda i nadále tvrdošíjně trvat na své teorii o "letadle duchů" ovládaném autopilotem, stává se spolupachatelem zločinu.

Keane také zastává názor, že stroj během svého letu určitě přelétal nad městem Penang. Z něj totiž pilot letadla pocházel a podle Keanova názoru chtěl dát před sebevraždou poslední sbohem svému rodnému městu. Ani s touto variantou prý ale doposud výzkumníci nepracovali.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Protidrogové razie v Bangladéši se mění v jatka, zabito přes 70 lidí

27.05.2018 15:57 Dháka - Více než 70 lidí zabily v Bangladéši bezpečnostní složky v rámci protidrogového tažení,…

Bojové lodě USA operovaly u sporných čínských ostrovů, mohou nést řízené…

27.05.2018 12:01 Washington/Peking - Americké vojenské lodě dnes operovaly v blízkém okolí Paracelských ostrovů v…

Odvolávám, co jsem odvolal? USA nadále připravují summit s Kimem, oznámil…

27.05.2018 11:05 Washington - Spojené státy se nadále připravují na summit mezi americkým prezidentem Donaldem…

Summit KLDR-USA přeci jen bude? Kim vyjádřil "pevnou vůli" setkat se s…

27.05.2018 05:55 Pchjongjang/Washington - Vůdce KLDR Kim Čong-un dnes vyjádřil "pevnou vůli" setkat se se svým…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama