Dívka, která přežila pád jemenského airbusu, se jmenuje Naděje

Moroni - Čtrnáctiletá Bahía Bakariová, která jako jediná přežila havárii jemenského airbusu, neumí dobře plavat a neměla ani záchrannou vestu. Dívka, jejíž jméno v překladu znamená Naděje, přežila s řeznými ranami v obličeji a zlomeninou klíční kosti, píše ve středu britský deník Daily Telegraph.

Přidejte svůj názor

Bahíu zachránila jedna z trosek - utržený kus stěny kabiny. Na rozbouřeném moři, kde plavaly trosky letadla, mrtvá těla a zavazadla, strávila tři hodiny, než ji záchranáři nalezli a odvezli do nemocnice.

Dívka, která jako jediná ze 153 lidí na palubě přežila nehodu Airbusu A310, byla vyčerpaná a podchlazená, když ji záchranáři našli. Nemohla vylézt na záchranný člun, který se zmítal ve vlnách.

"Zkoušeli jsme jí hodit záchranný kruh, ale nemohla se ho chytit. Tak jsem pro ni skočil, abych ji zachránil. Hodně se třásla. Zabalili jsme ji do čtyř pokrývek a dali jsme jí teplou oslazenou vodu,“ řekl jeden ze záchranářů.

Kromě podchlazení a vyčerpání utrpěla Bahía řezná poranění v obličeji a má také zlomenou klíční kost. Nyní je hospitalizována v nemocnici v hlavním městě Moroni.

"Je při vědomí a mluví s námi. Musíme ji ale zahřát, protože stále trpí následky podchlazení," sdělil její ošetřující lékař Áda Mansúr. "Snažíme se, aby začala chodit, ale na nic se jí nevyptáváme, protože ji nechceme unavit."

„Vypadla z letadla. Našli ji vedle něj. Nikdy bych si nemyslel, že by se z toho mohla takhle dostat. Bůh to chtěl,“ vypověděl Bahíin otec Kassim Bakari. „Slyšela, jak si kolem ní povídají lidé, ale nikoho v té tmě neviděla,“ dodal.

Bahía, která bydlí ve francouzském městě Marseille, letěla společně se svou matkou na Komorské ostrovy, kde měly u příbuzných trávit část letních prázdnin.

Letadlo společnosti Yemenia Airways se zřítilo do rozbouřeného moře pět až deset kilometrů od pobřeží Komorských ostrovů, když se v noci z pondělí na úterý kolem 02:30 tamního času (úterý 00:30 SELČ) chystalo přistát. Příčina havárie zatím není známa. Nejspíš se na ní ale podílel špatný technický stav letounu.

Podle informací jemenských aerolinek bylo na palubě 142 pasažérů francouzské a komorské národnosti včetně tří dětí a 11 členů posádky, 66 ze 142 cestujících byli Francouzi.

Témata: Letecké nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kim Čong-un se osobně zavázal k denuklearizaci KLDR

19.03.2018 16:44 Soul - Šéfka jihokorejské diplomacie Kang Kjong-wha dnes v rozhovoru pro americkou CBS řekla, že se…

IS není mrtev: Tisíce bojovníků jen čekají na příležitost. Kde je jich…

19.03.2018 15:05 Teroristická skupina Islámský stát postupně přichází o území, které získala v minulých letech.…

Venezuelský režim provádí čistky v armádě, zřejmě se bojí vzpoury chavistů

19.03.2018 13:37 Caracas - Venezuelský režim pokračuje v čistkách, zřejmě se tak snaží zabránit vzpouře. Jen za…

V Austrálii zuří požáry, spálily přes 80 domů

19.03.2018 08:16 Canberra - Při přírodních požárech na jihovýchodě Austrálie lehlo popelem přes 80 domů, 40.000…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama