Dívka, která přežila pád jemenského airbusu, se jmenuje Naděje

Moroni - Čtrnáctiletá Bahía Bakariová, která jako jediná přežila havárii jemenského airbusu, neumí dobře plavat a neměla ani záchrannou vestu. Dívka, jejíž jméno v překladu znamená Naděje, přežila s řeznými ranami v obličeji a zlomeninou klíční kosti, píše ve středu britský deník Daily Telegraph.

Přidejte svůj názor

Bahíu zachránila jedna z trosek - utržený kus stěny kabiny. Na rozbouřeném moři, kde plavaly trosky letadla, mrtvá těla a zavazadla, strávila tři hodiny, než ji záchranáři nalezli a odvezli do nemocnice.

Dívka, která jako jediná ze 153 lidí na palubě přežila nehodu Airbusu A310, byla vyčerpaná a podchlazená, když ji záchranáři našli. Nemohla vylézt na záchranný člun, který se zmítal ve vlnách.

"Zkoušeli jsme jí hodit záchranný kruh, ale nemohla se ho chytit. Tak jsem pro ni skočil, abych ji zachránil. Hodně se třásla. Zabalili jsme ji do čtyř pokrývek a dali jsme jí teplou oslazenou vodu,“ řekl jeden ze záchranářů.

Kromě podchlazení a vyčerpání utrpěla Bahía řezná poranění v obličeji a má také zlomenou klíční kost. Nyní je hospitalizována v nemocnici v hlavním městě Moroni.

"Je při vědomí a mluví s námi. Musíme ji ale zahřát, protože stále trpí následky podchlazení," sdělil její ošetřující lékař Áda Mansúr. "Snažíme se, aby začala chodit, ale na nic se jí nevyptáváme, protože ji nechceme unavit."

„Vypadla z letadla. Našli ji vedle něj. Nikdy bych si nemyslel, že by se z toho mohla takhle dostat. Bůh to chtěl,“ vypověděl Bahíin otec Kassim Bakari. „Slyšela, jak si kolem ní povídají lidé, ale nikoho v té tmě neviděla,“ dodal.

Bahía, která bydlí ve francouzském městě Marseille, letěla společně se svou matkou na Komorské ostrovy, kde měly u příbuzných trávit část letních prázdnin.

Letadlo společnosti Yemenia Airways se zřítilo do rozbouřeného moře pět až deset kilometrů od pobřeží Komorských ostrovů, když se v noci z pondělí na úterý kolem 02:30 tamního času (úterý 00:30 SELČ) chystalo přistát. Příčina havárie zatím není známa. Nejspíš se na ní ale podílel špatný technický stav letounu.

Podle informací jemenských aerolinek bylo na palubě 142 pasažérů francouzské a komorské národnosti včetně tří dětí a 11 členů posádky, 66 ze 142 cestujících byli Francouzi.

Témata: Letecké nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pákistánský soud obvinil expremiéra Šarífa z korupce

19.10.2017 12:17 Islámábád - Pákistánský soud dnes oficiálně obvinil expremiéra Naváze Šarífa, jeho dceru a zetě z…

Macron v sukních? Nový Zéland bude mít 37letou premiérku

19.10.2017 11:12 Wellington - Premiérkou Nového Zélandu se po zářijových volbách stane Jacinda Ardernová (37), šéfka…

Nový spojenec USA proti Číně? Tillersonův projev znepokojil Peking

19.10.2017 11:05 Washington/Peking - Spojené státy chtějí výrazně prohloubit spolupráci s Indií tváří v tvář…

Taliban zabil při útoku na základnu 43 afghánských vojáků

19.10.2017 10:03 Kábul - Při útoku Talibanu na armádní základnu v provincii Kandahár zamřelo nejméně 43 afghánských…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama