V čínské provincii Čching-chaj se objevil plicní mor, jeden můž zemřel

Peking - V čínské provincii Čching-chaj zemřel dvaatřicetiletý pastevec na infekci plicního moru. Tisíce dalších lidí jsou kvůli tomu v karanténě, informuje v neděli čínský deník People's Daily.

Přidejte svůj názor

Muž zemřel ve městě C'-kche-tchan v severozápadní části Číny. Místní úřady jeho úmrtí oznámily v sobotu, neupřesnily však, kdy pastevec zemřel.

Nákaza morem byla potvrzena u dalších jedenácti lidí. Většina nakažených jsou příbuzní dvaatřicetiletého muže, jsou hospitalizováni a jejich zdravotní stav je stabilizovaný.

Deset tisíc obyvatel města, kde se nákaza nebezpečnou chorobou vyskytla, jsou nyní v karanténě. Podle úřadů na místo míří tým lékařů.

Plicní mor je nejvzácnější formou moru. Přenáší se mezi lidmi vzduchem a nakazit se je možné zejména při kašlání. Plicní mor způsobuje stejný typ bakterie jako dýmějový mor, který je známý také pod názvem „černá smrt“. Ta si v Evropě ve středověku vyžádala na 25 milionů lidských životů.

Plicní mor patří podle Světové zdravotnické organizace (WHO) mezi nejsmrtelnější infekční onemocnění. Člověk na něj může zemřít již 24 hodin po nakažení.

Témata: plicní mor
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku je víc rytířů Jedi než muslimů. Zeman přesto těží ze strachu z…

21.01.2018 19:47 Aktualizováno Sydney/Praha – O českých prezidentských volbách informuje například také server deníku The Sydney…

Počet mrtvých při útoku na hotel v Kábulu roste. Nenechte nikoho naživu,…

21.01.2018 18:53 Aktualizováno Kábul/Praha - Počet obětí nočního útoku na mezinárodní hotel v Kábulu se zvýšil na 14 cizinců a…

Tálibánci v noci napadli základnu domobrany, postříleli 18 lidí

21.01.2018 10:14 Kábul - Ozbrojenci z Tálibánu zabili v noci na dnešek v severoafghánské provincii Balch 18…

KLDR vyslala do Soulu přípravný tým, je v něm i šéfka Severokorejských…

21.01.2018 09:00 Soul - Do Jižní Koreje dorazil přípravný sedmičlenný tým umělecké skupiny z KLDR, která vystoupí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama