Australská zoo čelí kritice za odstřel lvice

Pracovníci australské zoo si vysloužili velkou kritiku veřejnosti za to, že zastřelili lvici, která unikla ze svého výběhu v Mogo Zoo asi 280 kilometrů na jih od Sydney. Jak uvedla agentura Reuters, devítiletá Džamila sice mířila do částí zoo, kde se nacházeli hosté, ti ale byli v bezpečném úkrytu.

Přidejte svůj názor

Pracovníci zoo dostali rozkaz lvici zastřelit i přesto, že podle dostupných informací se hosté včas shromáždili v bezpečí uvnitř domů nacházejících se v areálu zoologické zahrady. "Nikdy v celém mém životě jsem nemusel dělat podobné rozhodnutí během jednoho okamžiku," obhajoval své rozhodnutí Sally Padey, majitel a zároveň šéf zařízení.

Sám Padey potvrdil, že jemu i dalším členům personálu přišly emaily, jejichž autoři ho za odstřel lvice kritizují. Rozhněvaní návštěvníci zoo i ochránci práv zvířat mu vyčítají, že nenechal lvici raději uspat pomocí uspávací pistole.

Vedení zoo si však za svým rozhodnutím i nadále stojí. "K veřejnému prostranství se pohybovala pomalu, ale za daných okolností bylo přesto rozhodnuto o jejím zneškodnění," řekl k incidentu mluvčí zoologické zahrady John Appleby. Dodal, že Džamila v zoo vyrůstala již od svého narození. "Když máte udělat tak těžké rozhodnutí, jako jsem musel já včera, zejména u lva, který mi byl tak blízký, není to lehké," řekl k tomu Padey.

Podle mluvčího zoo došlo v zařízení k útěku lva poprvé.

S podobným incidentem má zkušenosti i Česká republika. Před několika lety utekl z plzeňské zoo medvěd, který byl po několika hodinách odstřelen na nedalekém plzeňském sídlišti. I tehdy se za rozhodnutí o odstřelu snesla na hlavy majitelů zoo a bezpečnostních složek vlna kritiky.

 

Témata: Austrálie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Může Severní Korea přežít ničivý útok USA?

21.09.2017 17:43 Aktualizováno Washington/Pchjongjang - Totální zničení, rakeťák, preventivní válka. Donald Trump toho o Severní…

Novorozenec vyděsil rodiče, vůbec nevypadá jako člověk. Je to mimozemšťan,…

21.09.2017 17:05 Aktualizováno Na indické rodiče čekal po porodu pořádný šok. Jejich dítě se narodilo tak znetvořené, že spíše než…

Čína, Indie, KLDR a Pákistán dál posilují jaderný arzenál

21.09.2017 14:28 Stockhol - Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru (SIPRI) dnes uvedl, že počet jaderných…

"Duterte je tyran". Proti prezidentovi demonstrovaly na Filipínách tisíce…

21.09.2017 13:27 Manila - Tisíce lidí vesměs nakloněných levici dnes na Filipínách protestovaly proti prezidentovi…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama