Australská zoo čelí kritice za odstřel lvice

Pracovníci australské zoo si vysloužili velkou kritiku veřejnosti za to, že zastřelili lvici, která unikla ze svého výběhu v Mogo Zoo asi 280 kilometrů na jih od Sydney. Jak uvedla agentura Reuters, devítiletá Džamila sice mířila do částí zoo, kde se nacházeli hosté, ti ale byli v bezpečném úkrytu.

Přidejte svůj názor

Pracovníci zoo dostali rozkaz lvici zastřelit i přesto, že podle dostupných informací se hosté včas shromáždili v bezpečí uvnitř domů nacházejících se v areálu zoologické zahrady. "Nikdy v celém mém životě jsem nemusel dělat podobné rozhodnutí během jednoho okamžiku," obhajoval své rozhodnutí Sally Padey, majitel a zároveň šéf zařízení.

Sám Padey potvrdil, že jemu i dalším členům personálu přišly emaily, jejichž autoři ho za odstřel lvice kritizují. Rozhněvaní návštěvníci zoo i ochránci práv zvířat mu vyčítají, že nenechal lvici raději uspat pomocí uspávací pistole.

Vedení zoo si však za svým rozhodnutím i nadále stojí. "K veřejnému prostranství se pohybovala pomalu, ale za daných okolností bylo přesto rozhodnuto o jejím zneškodnění," řekl k incidentu mluvčí zoologické zahrady John Appleby. Dodal, že Džamila v zoo vyrůstala již od svého narození. "Když máte udělat tak těžké rozhodnutí, jako jsem musel já včera, zejména u lva, který mi byl tak blízký, není to lehké," řekl k tomu Padey.

Podle mluvčího zoo došlo v zařízení k útěku lva poprvé.

S podobným incidentem má zkušenosti i Česká republika. Před několika lety utekl z plzeňské zoo medvěd, který byl po několika hodinách odstřelen na nedalekém plzeňském sídlišti. I tehdy se za rozhodnutí o odstřelu snesla na hlavy majitelů zoo a bezpečnostních složek vlna kritiky.

 

Témata: Austrálie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Indonésii bylo objeveno záhadné letadlo. Nikdo netuší, kde se vzalo

23.02.2018 22:15 Aktualizováno Obklopen přepravními kontejnery a opuštěnou chatrčí v poli na indonéském Bali leží překvapivý…

Na KLDR těžce doléhají sankce: Dochází jídlo, už i elita žije ve tmě a zimě

23.02.2018 15:36 Soul - Na Severní Koreu začínají silně doléhat mezinárodní sankce za pokračující zbrojní program.…

Proti muslimským Rohingům vyjely buldozery. Barma je chce vymazat z…

23.02.2018 14:45 Rangún - Převážně buddhistická Barma pomocí buldozerů srovnala se zemí nejméně 55 osad, z nichž…

Střelba v Tokiu: Ultrapravicoví aktivisté zaútočili na "ambasádu" KLDR

23.02.2018 12:35 Tokio - Dva muži ve věku 46 a 56 let dnes časně ráno vypálili několik střel na tokijský úřad, který…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama