Nový hit: Nahý Hitler na pláži! Trička s ním jdou na dračku

Bangkok - Thajci si oblíbili trička a módní doplňky s portrétem Adolfa Hitlera, informuje v pondělí televize CNN. Vůdce nacistického Německa je na nich se svým knírem a zachmuřeným výrazem zobrazen například jako panda nebo postavička z dětského seriálu Teletubbies.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Ve verzi podobné Teletubbies má Hitler laní pohled, džbánovité uši a anténku ve tvaru hákového kříže. Na jednom z triček se Hitler opaluje nahý na pláži.

Trička stojí mezi 200 a 370 báty (123 až 227 korun). Páry si mohou opatřit doplňující se suvenýry. Partnerem Adolfa McDonalda je na příklad transvestita s fuchsiovými vlasy, rtěnkou, dlouhými řasami a plachým úsměvem. Mužský blíženec pandy Adolfa je zase oblečen v hnědé uniformě stormtroopera z Hvězdných válek.

Pořídit na tržištích lze také nacistické vlajky, reprodukce propagandistických plakátů Třetí říše, přívěsky s ocelovým křížem a falešné přilby příslušníků SS. Visí hned vedle obrazů Boba Marleyho a rastafariánských propriet.

Mánie Thajců se vysvětluje jejich neznalostí historie. "Myslím, že na to je možné říct jen 'jak jsou svět a děti dnes ignorantští'. Pochybuji, že vědí, co to znamená," řekl turista Mark Golberg z amerického New Orleansu.

Stejně to vidí zástupce ředitele Centra Simona Wiesenthala v Los Angeles, které sleduje aktivity neonacistů. "Pokud by nacisté vyhráli válku, Hitlerova rasistická ideologie by se posléze zaměřila na všechny rasy, které považoval za méněcenné včetně Asiatů," upozornil Cooper.

Izraelský velvyslanec v Thajsku Icchak Šoham ale varovně zvedá prst. "Nechcete vidět vzpomínky na nacistickou éru trivializované takovým způsobem. Zraňuje to city každého žida a každého civilizovaného člověka," prohlásil Šoham. Izraelská ambasáda leží hned za novým obchodním domem Terminal 21. který je rájem předmětů s hitlerovskou tematikou.

Thajci ale nejsou se zálibou v nacismu sami. Symboly třetí říše se zdobí také Indové, Tchajwanci, Jihokorejci, Japonci nebo obyvatelé Hongkongu.

Témata: Thajsko | Adolf Hitler
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Církví opět otřásá pedofilie: Odstoupil australský arcibiskup, alarmující…

23.05.2018 07:05 Canberra/Santiago de Chile - Australský arcibiskup Philip Wilson, jehož soud v úterý uznal vinným…

Zničení jaderného střediska KLDR budou pokrývat i Jihokorejci

23.05.2018 05:09 Soul - Severní Korea nakonec umožní, aby likvidaci tamního jaderného testovacího střediska…

Protesty v Indii kvůli vodě: Policie zastřelila nejméně devět demonstrantů

22.05.2018 18:57 Dillí - Nejméně devět lidí zastřelili policisté v jihoindickém státě Tamilnádu. Tisíce…

Nové sankce USA proti Íránu: Dalších pět osob na černé listině

22.05.2018 17:27 Washington - Spojené státy dnes oznámily další sankce vůči Íráncům. Týkají se pěti osob, které…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama