Mladý Kim už má po otci všechny funkce

Soul/Pchjongjang - Severokorejský vůdce Kim Čong-un byl jmenován "prvním předsedou" Komise národní obrany, nejvyššího mocenského orgánu stalinistické země. Jeho zesnulý otec Kim Čong-il získal titul "věčný předseda", informuje v pátek agentura AFP.

Diskuse: 0

Mladý Kim už má po otci všechny funkce - anotační foto
reklama

Severokorejská agentura KCNA jmenování oznámila po výročním zasedání Nejvyššího lidového shromáždění. Jednokomorový parlament podle ní vyšel vstříc "přání a vůli strany, armády a veškerého lidu".

AFP píše, že udělením nového titulu "prvního předsedy" na mladého Kima postupně přešly veškeré funkce jeho otce. V uplynulých dnech získal post "prvního tajemníka" všemocné Korejské strany práce, stanul v jejím politbyru a v čele ústředního vojenského výboru.

Do funkcí ho jmenovali komunističtí funkcionáři na středečním mimořádném sjezdu vládnoucí strany. Kim Čong-il se zase posmrtně stal "věčným generálním tajemníkem" strany.

Nejsou to první "věčné" funkce, které severokorejští funkcionáři některému z dynastie Kimů udělili. Kim Ir-sen byl po své smrti v roce 1994 jmenován "věčným prezidentem" a funkce "pozemského" prezidenta byla z ústavy vypuštěna.

KLDR v těchto dnech slaví sté naročí vůdce Kim Ir-sena. Při této příležitosti v pátek i přes varování Západu vypustila raketu Unha-3, která se však půldruhou minutu po startu rozpadla a zřítila do Žlutého moře.

Neúspěch letu, jehož cílem bylo podle Pchjongjangu vynést na oběžnou dráhu komunikační satelit, představuje pro nejizolovanější zemi světa potupu a pro tamní propagandu velké fiasko.

reklama
Klíčová slova: Severní Korea

Diskuse

Mladý Kim už má po otci všechny funkce

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ukrajina bez ruského plynu? EU předpokládá tento scénář - anotační foto

Ukrajina bez ruského plynu? EU předpokládá tento scénář

27.11.2014 12:21 Brusel - Evropská unie nepředpokládá, že by se Ukrajina během nadcházející zimy ocitla bez životně důležitých...

Masivní pedofilní skandál v církvi. Do věci se vložil i papež

27.11.2014 12:02 Granada - Španělskou katolickou církví otřásá masivní pedofilní skandál. Policie prošetřuje již druhé...

Komunistický poslanec prozradil, kolik zaplatíme za Ukrajinu

27.11.2014 11:59 Aktualizováno Praha/Kyjev - Volby na Ukrajině nedávno skončily a jinak ani v atmosféře, která tam panuje, asi dopadnout...

Studenti práv volají po přísnějších trestech, expert varuje

27.11.2014 11:58 Berlín - Mezi německými studenty práv roste podpora tvrdších trestů, značná část dokonce podporuje obnovení...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kdo rozdal lidem protizemanovské "červené karty"?

Hlasovalo 4964 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama