Dívka ochrnula po návštěvě KFC, řetězec bude platit tučné odškodné

Sydney - Fastfoodový řetězec KFC musí zaplatit odškodné ve výši osm milionů australských dolarů (156,5 milionu korun) dívce, které jídlo z KFC způsobilo ochrnutí a poškození mozku. Informují o tom v pátek agentura AFP a portál deníku Daily Telegraph.

Diskuse: 0

Dívka ochrnula po návštěvě KFC, řetězec bude platit tučné odškodné - anotační foto
reklama

Australanka Monika Samaanová a její rodina dostali v říjnu 2005 po jídle v KFC salmonelózu. Zatímco u ostatních členů rodiny měla salmonelóza obvyklý průběh, tehdy sedmileté Monice napadla bakterie mozek. Monika utrpěla také otravu krve.

Dívka po prodělaném onemocnění zůstala ochrnutá na všechny čtyři končetiny a má trvale poškozený mozek.

Rodina dívky fastfoodový řetězec soudila o odškodné. Nejvyšší soud v Novém Jižním Walesu minulý týden rozhodl v prospěch rodiny a v pátek nařídil KFC, aby dívce vyplatil osm milionů australských dolarů a soudní výlohy.

Soudce Stephen Rothman během přelíčení uvedl, že kontaminaci kuřecího masa způsobil "jeden ze zaměstnanců KFC, když z nedbalosti nedodržoval správnou pracovní proceduru".

"Moničino postižení vyčerpalo již tak omezené finanční zdroje rodiny," uvedl právní zástupce Samaanových George Vlahakis v prohlášení. "Rodina odškodné velice potřebuje. KFC přitom bylo dosud přesvědčeno, že Monika nedostane ani cent," dodal právník.

Fastfoodový řetězec minulý týden naznačil, že se proti rozsudku odvolá.

Salmonelóza je průjmové bakteriální onemocnění. Zdrojem nákazy jsou nejčastěji nedostatečně tepelně zpracovaná vejce a maso. Ve výjimečných případech infekce napadá i mozek a kosti.

reklama
Klíčová slova: policie Austrálie

Diskuse

Dívka ochrnula po návštěvě KFC, řetězec bude platit tučné odškodné

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Vědci tvrdí, že znají lék na rakovinu - anotační foto

Vědci tvrdí, že znají lék na rakovinu

28.04.2015 08:08 Londýn - Teď jedna dobrá zpráva. Jen pár let nás podle vědců dělí od okamžiku, kdy lékaři budou moci léčit...

Dron natočil zkázu v Nepálu, zemětřesení si vyžádalo již 4400 obětí - anotační foto

Dron natočil zkázu v Nepálu, zemětřesení si vyžádalo již 4400 obětí

28.04.2015 08:02 Káthmánů - Počet obětí devastujícího zemětřesení, které o víkendu udeřilo v Nepálu silou 7,8 stupně, se...

Hitler a "cikáni": Co měl Vůdce v plánu s "rasově...

28.04.2015 07:56 Aktualizováno ROZHOVOR - Když se řekne holocaust, většině lidí se vybaví Hitlerův plán "konečného řešení židovské...

Americký Baltimore zachvátilo násilí. Po pohřbu černošského mladíka byl...

28.04.2015 03:45 Aktualizováno Baltimore – Včerejšího pohřbu černošského mladíka Freddieho Graye v americkém Baltimoru se zúčastnily tisíce...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 13193 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama