Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Praha - Do Česka míří vládní delegace Izraele, kterou povede premiér Benjamin Netanjahu. Ve čtvrtek se uskuteční společné jednání české a izraelské vlády, agentuře Mediafax to potvrdil tiskový odbor ministerstva zahraničních věcí.

Diskuse: 0

Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu - anotační foto
reklama

Členy Netanjahuovy delegace budou i další členové izraelského kabinetu, a to ministr zahraničí Avigdor Lieberman, ministr průmyslu Shalom Simhon, ministr pro vědu a technologii Daniel Hershkowitz, ministr sociálních věcí a komunikací Moshe Kahlon, ministr dopravy Israel Katz, ministr výstavby Ariel Atias a ministr kultury Limor Livnat.

V rámci programu návštěvy se uskuteční setkání předsedy vlády ČR Petra Nečase s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a izraelských ministrů s jejich českými protějšky. Následně se obě delegace sejdou ke společnému setkání vlád u pracovní večeře.

Za českou stranu se jednání zúčastní ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, ministr školství Petr Fiala, ministr práce Jaromír Drábek, ministr dopravy Pavel Dobeš, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a ministryně kultury Alena Hanáková.

Předmětem jednání předsedů vlád i resortních ministrů bude rozvoj bilaterálních hospodářských a kulturních vztahů a projektů konkrétní spolupráce, včetně oblastí vzdělávání a výzkumu.

Uskutečnění prvního společného zasedání české a izraelské vlády bylo domluveno během návštěvy premiéra Nečase v Izraeli v září 2011.

reklama
Klíčová slova: česko

Diskuse

Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Smír v Afghánistánu: Prezidentští rivalové uzavřeli dohodu o vládě

21.09.2014 11:52 Aktualizováno Kábul - Afghánistán se pravděpodobně vyhne bezvládí a choasu. Prezidentští kandidáti podepsali dohodu o...

Křižník Aurora odplul z centra Petrohradu +VIDEO

21.09.2014 11:13 Petrohrad - Obyvatelům Petrohradu se naskytl jedinečná zážitek, když se slavný křižník Aurora dal do pobyhu....

V centrále NATO zuří boje: Exploze, křik, zkrvavení vojáci. Lékaři jdou do akce - anotační foto

V centrále NATO zuří boje: Exploze, křik, zkrvavení vojáci. Lékaři jdou do akce

21.09.2014 10:41 Mons (Belgie) - NATO nejsou pouze stíhačky, vrtulníky a tanky. Ve výcvikovém středisku na Vrchním velitelství...

Papež František se vypravil na svou první evropskou cestu - anotační foto

Papež František se vypravil na svou první evropskou cestu

21.09.2014 10:33 Tirana - První evropská cesta papeže Františka vede do Albánie. Hlava katolíků chce během jednodenní návštěvy...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 11068 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama