Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Praha - Do Česka míří vládní delegace Izraele, kterou povede premiér Benjamin Netanjahu. Ve čtvrtek se uskuteční společné jednání české a izraelské vlády, agentuře Mediafax to potvrdil tiskový odbor ministerstva zahraničních věcí.

Diskuse: 0

Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu - anotační foto
reklama

Členy Netanjahuovy delegace budou i další členové izraelského kabinetu, a to ministr zahraničí Avigdor Lieberman, ministr průmyslu Shalom Simhon, ministr pro vědu a technologii Daniel Hershkowitz, ministr sociálních věcí a komunikací Moshe Kahlon, ministr dopravy Israel Katz, ministr výstavby Ariel Atias a ministr kultury Limor Livnat.

V rámci programu návštěvy se uskuteční setkání předsedy vlády ČR Petra Nečase s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a izraelských ministrů s jejich českými protějšky. Následně se obě delegace sejdou ke společnému setkání vlád u pracovní večeře.

Za českou stranu se jednání zúčastní ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, ministr školství Petr Fiala, ministr práce Jaromír Drábek, ministr dopravy Pavel Dobeš, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a ministryně kultury Alena Hanáková.

Předmětem jednání předsedů vlád i resortních ministrů bude rozvoj bilaterálních hospodářských a kulturních vztahů a projektů konkrétní spolupráce, včetně oblastí vzdělávání a výzkumu.

Uskutečnění prvního společného zasedání české a izraelské vlády bylo domluveno během návštěvy premiéra Nečase v Izraeli v září 2011.

reklama
Klíčová slova: česko

Diskuse

Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Syrská armáda zintenzivnila útoky u Dará

05.02.2016 23:43 Damašek - Syrská armáda a ruské letectvo intenzivně útočí u jihosyrského města Dará a také poblíž města Halab...

Assange je svévolně zadržován, řekla komise OSN. Švédsko a Británie ostře...

05.02.2016 20:56 Aktualizováno Ženeva/Stockholm/Londýn - Komise při Radě OSN pro lidská práva zveřejnila stanovisko ke kauze zakladatele...

V New Yorku se zřítil jeřáb, zabil Čecha +VIDEO

05.02.2016 20:55 Aktualizováno New York - V centru New Yorku se dnes zřítil jeřáb, zahynul jeden člověk a dalších deset osob utrpělo...

Střelba v Dublinu: Do hotelu vnikli ozbrojenci s kalašnikovy. Jeden mrtvý,...

05.02.2016 20:25 Aktualizováno Dublin - Tři muži v uniformách vnikli v pátek odpoledne do hotelu v centru Dublinu. Na lidi ve foyer hotelu...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kterému českému TV zpravodajství nejvíce důvěřujete?

Hlasovalo 3045 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama