Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Praha - Do Česka míří vládní delegace Izraele, kterou povede premiér Benjamin Netanjahu. Ve čtvrtek se uskuteční společné jednání české a izraelské vlády, agentuře Mediafax to potvrdil tiskový odbor ministerstva zahraničních věcí.

Diskuse: 0

Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu - anotační foto
reklama

Členy Netanjahuovy delegace budou i další členové izraelského kabinetu, a to ministr zahraničí Avigdor Lieberman, ministr průmyslu Shalom Simhon, ministr pro vědu a technologii Daniel Hershkowitz, ministr sociálních věcí a komunikací Moshe Kahlon, ministr dopravy Israel Katz, ministr výstavby Ariel Atias a ministr kultury Limor Livnat.

V rámci programu návštěvy se uskuteční setkání předsedy vlády ČR Petra Nečase s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a izraelských ministrů s jejich českými protějšky. Následně se obě delegace sejdou ke společnému setkání vlád u pracovní večeře.

Za českou stranu se jednání zúčastní ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, ministr školství Petr Fiala, ministr práce Jaromír Drábek, ministr dopravy Pavel Dobeš, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a ministryně kultury Alena Hanáková.

Předmětem jednání předsedů vlád i resortních ministrů bude rozvoj bilaterálních hospodářských a kulturních vztahů a projektů konkrétní spolupráce, včetně oblastí vzdělávání a výzkumu.

Uskutečnění prvního společného zasedání české a izraelské vlády bylo domluveno během návštěvy premiéra Nečase v Izraeli v září 2011.

reklama
Klíčová slova: česko

Diskuse

Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

První důkaz o zapojení Ruska do konfliktu na Ukrajině?

21.08.2014 15:36 Aktualizováno Kyjev - Kyjev prohlašuje, že se zmocnil dvou bojových vozidel ruské armády. Dle nalezených dokumentů patří k...

VIDEO: "Putinův konvoj" se opět rozjel, Ukrajinci začali odbavovat první vozy - anotační foto

VIDEO: "Putinův konvoj" se opět rozjel, Ukrajinci začali odbavovat...

21.08.2014 15:33 Aktualizováno Kyjev - Celníci na ukrajinské straně dnes začali po ruské kontrole odbavovat první vozidla z ruského...

Afghánistán vyhostil novináře New York Times, odmítl prozradit zdroj  - anotační foto

Afghánistán vyhostil novináře New York Times, odmítl prozradit zdroj

21.08.2014 15:29 Kábul - Afghánské úřady rozhodly, že zpravodaj deníku The New York Times musí do 24 hodin opustit zemi....

Nemocní cizinci včetně Čechů berou Švýcarsko útokem, žádají smrt

21.08.2014 15:03 Aktualizováno Curych - O asistovanou sebevraždu je ve Švácarsku enormní zájem. Většina turistů-sebevrahů přijíždí z...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 2241 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama