Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Praha - Do Česka míří vládní delegace Izraele, kterou povede premiér Benjamin Netanjahu. Ve čtvrtek se uskuteční společné jednání české a izraelské vlády, agentuře Mediafax to potvrdil tiskový odbor ministerstva zahraničních věcí.

Diskuse: 0

Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu - anotační foto
reklama

Členy Netanjahuovy delegace budou i další členové izraelského kabinetu, a to ministr zahraničí Avigdor Lieberman, ministr průmyslu Shalom Simhon, ministr pro vědu a technologii Daniel Hershkowitz, ministr sociálních věcí a komunikací Moshe Kahlon, ministr dopravy Israel Katz, ministr výstavby Ariel Atias a ministr kultury Limor Livnat.

V rámci programu návštěvy se uskuteční setkání předsedy vlády ČR Petra Nečase s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a izraelských ministrů s jejich českými protějšky. Následně se obě delegace sejdou ke společnému setkání vlád u pracovní večeře.

Za českou stranu se jednání zúčastní ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, ministr školství Petr Fiala, ministr práce Jaromír Drábek, ministr dopravy Pavel Dobeš, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a ministryně kultury Alena Hanáková.

Předmětem jednání předsedů vlád i resortních ministrů bude rozvoj bilaterálních hospodářských a kulturních vztahů a projektů konkrétní spolupráce, včetně oblastí vzdělávání a výzkumu.

Uskutečnění prvního společného zasedání české a izraelské vlády bylo domluveno během návštěvy premiéra Nečase v Izraeli v září 2011.

reklama
Klíčová slova: česko

Diskuse

Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Řecko vydírá: Když nám nepomůžete, zaplavíme EU imigranty

27.02.2015 12:24 Aktualizováno Atény - Řecko nevybíravě žádá EU o větší pomoci při řešení problému s přílivem ilegálních přistěhovalců....

Rusko poslalo na Donbas další kamiony s pomocí. Sabotáž minských dohod?

27.02.2015 12:23 Aktualizováno Moskva/Kyjev/Doněck - Na Donbas dnes z Ruska dorazil další humanitární konvoj. 170 kamionů do Luhanské a...

Rusko versus USA: Kdo víc lidem vymývá mozky? Válka médií graduje - anotační foto

Rusko versus USA: Kdo víc lidem vymývá mozky? Válka médií graduje

27.02.2015 12:16 Aktualizováno Americký ministr zahraničí John Kerry nedávno prohlásil, že Spojené státy zřejmě zaostávají v šíření...

Zajatce Islámského státu vraždí Putin, uvedla CNN +VIDEO

27.02.2015 11:57 Aktualizováno Londýn - Svět ve čtvrtek obletěly fotografie džihádisty Johna, který na videích radikální organizace Islámský...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že nastane mír na Ukrajině?

Hlasovalo 3747 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama