Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Praha - Do Česka míří vládní delegace Izraele, kterou povede premiér Benjamin Netanjahu. Ve čtvrtek se uskuteční společné jednání české a izraelské vlády, agentuře Mediafax to potvrdil tiskový odbor ministerstva zahraničních věcí.

Diskuse: 0

Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu - anotační foto
reklama

Členy Netanjahuovy delegace budou i další členové izraelského kabinetu, a to ministr zahraničí Avigdor Lieberman, ministr průmyslu Shalom Simhon, ministr pro vědu a technologii Daniel Hershkowitz, ministr sociálních věcí a komunikací Moshe Kahlon, ministr dopravy Israel Katz, ministr výstavby Ariel Atias a ministr kultury Limor Livnat.

V rámci programu návštěvy se uskuteční setkání předsedy vlády ČR Petra Nečase s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a izraelských ministrů s jejich českými protějšky. Následně se obě delegace sejdou ke společnému setkání vlád u pracovní večeře.

Za českou stranu se jednání zúčastní ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, ministr školství Petr Fiala, ministr práce Jaromír Drábek, ministr dopravy Pavel Dobeš, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a ministryně kultury Alena Hanáková.

Předmětem jednání předsedů vlád i resortních ministrů bude rozvoj bilaterálních hospodářských a kulturních vztahů a projektů konkrétní spolupráce, včetně oblastí vzdělávání a výzkumu.

Uskutečnění prvního společného zasedání české a izraelské vlády bylo domluveno během návštěvy premiéra Nečase v Izraeli v září 2011.

reklama
Klíčová slova: česko

Diskuse

Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

U Prešova se zřítil armádní vrtulník. Pilot zemřel, dva těžce zranění - anotační foto

U Prešova se zřítil armádní vrtulník. Pilot zemřel, dva těžce zranění

28.07.2015 23:36 Aktualizováno Nitra - Vrtulník slovenské armády dnes spadl nedaleko Prešova na východě Slovenska. Tříčlenná posádka utrpěla...

Uříznutá hlava jako svatební dar? Žena popisuje další zvěrstva Islámského státu

28.07.2015 23:33 Aktualizováno Damašek – Odpadlice od Hisbahu, náboženské policie Islámského státu, vypověděla v rozhovoru pro server The...

Drsná zpověď dívky z uprchlického tábora: Kvůli jídlu se pozabíjíme

28.07.2015 23:33 Aktualizováno Atény - Řecko slouží jako přestupní stanice pro tisíce přistěhovalců, kteří doufají, že na ně na evropském...

Chtějí Rusové integraci se Západem? Průzkum přinesl nečekanou odpověď

28.07.2015 23:33 Aktualizováno Moskva - Hospodářská integrace se Západem je pro Rusko důležitá. Myslí si to drtivá většina Rusů, ukázal...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 6578 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama