Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Praha - Do Česka míří vládní delegace Izraele, kterou povede premiér Benjamin Netanjahu. Ve čtvrtek se uskuteční společné jednání české a izraelské vlády, agentuře Mediafax to potvrdil tiskový odbor ministerstva zahraničních věcí.

Diskuse: 0

Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu - anotační foto
reklama

Členy Netanjahuovy delegace budou i další členové izraelského kabinetu, a to ministr zahraničí Avigdor Lieberman, ministr průmyslu Shalom Simhon, ministr pro vědu a technologii Daniel Hershkowitz, ministr sociálních věcí a komunikací Moshe Kahlon, ministr dopravy Israel Katz, ministr výstavby Ariel Atias a ministr kultury Limor Livnat.

V rámci programu návštěvy se uskuteční setkání předsedy vlády ČR Petra Nečase s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a izraelských ministrů s jejich českými protějšky. Následně se obě delegace sejdou ke společnému setkání vlád u pracovní večeře.

Za českou stranu se jednání zúčastní ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, ministr školství Petr Fiala, ministr práce Jaromír Drábek, ministr dopravy Pavel Dobeš, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a ministryně kultury Alena Hanáková.

Předmětem jednání předsedů vlád i resortních ministrů bude rozvoj bilaterálních hospodářských a kulturních vztahů a projektů konkrétní spolupráce, včetně oblastí vzdělávání a výzkumu.

Uskutečnění prvního společného zasedání české a izraelské vlády bylo domluveno během návštěvy premiéra Nečase v Izraeli v září 2011.

reklama
Klíčová slova: česko

Diskuse

Česko navštíví izraelský premiér Benjamin Netanjahu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Lukašenko vzat na milost? EU se chystá zrušit sankce proti Bělorusku, zatím na čtyři měsíce - anotační foto

Lukašenko vzat na milost? EU se chystá zrušit sankce proti Bělorusku, zatím na...

09.10.2015 10:33 Brusel - Bělorusko dlouho patřilo k zemi, se kterou nechtěla mít Evropská unie nic společného, doba se ale...

Bosenská válka byla nejkrvavější konflikt v někdejší Jugoslávii, trest si odpykala jen Plavšičová - anotační foto

Bosenská válka byla nejkrvavější konflikt v někdejší Jugoslávii, trest si...

09.10.2015 10:20 Sarajevo - Občanská válka v Bosně a Hercegovině byla nejkrvavější kapitolou rozpadu Jugoslávie, během více...

Pád ruského oligarchy Jakunina: Proč byl odejit? Média mají teorii

09.10.2015 09:52 Moskva - Náhlý pád exšéfa ruských železnic Vladimira Jakunina nedá médiím spát. Ruský oligarcha mlčí, což...

Odstranil Stalina, čekalo ho napadení

09.10.2015 09:51 Tobolsk - Ruský důchodce byl surově napaden poté, co sundal portrét sovětského diktátora Josifa Stalina z...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hádky, urážky a ostrá slova. Andrej Babiš a Miroslav Kalousek. Který z těchto politiků více v pořadu OVM lhal?

Hlasovalo 3406 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama