Čína popravila dva lidi zapletené do melaminového skandálu

Peking - Čína popravila dva lidi zapletené do skandálu se sušeným mlékem, které ředili nebezpečným melaminem. Tato jedovatá látka zabila nejméně šest dětí, desítky tisíc dalších musely být hospitalizovány, informuje v úterý agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

V lednu bylo odsouzeno k doživotnímu vězení či dokonce k trestu smrti 21 představitelů společnosti Sanlu, která mléko vyráběla.

V úterý byli popraveni Čang Jü-ťün za "ohrožování veřejného bezpečí nebezpečnými látkami", zatímco Keng Ťin-pching za produkci a prodej jedovatých potravin. Od července 2007 do srpna 2008 údajně prodal až 900 tun sušeného mléka s melaminem.

Popravy se v Číně uskutečňují střelou z pistole do týla.

Skandál kolem melaminu vypukl v Číně v září loňského. Jedovatá látka v mléce způsobila onemocnění u téměř 300 tisíc dětí, nejméně šest z nich zemřelo. Většinou to byly děti do dvou let.

Později se zjistilo, že zdravotní problémy spojené s melaminem se v zemi vyskytovaly již několik měsíců před zveřejněním skandálu. Desítky zemí včetně Česka zakázaly dovoz čínských potravin, protože melamin byl objeven například i v čokoládě, jogurtech a arašídech.

Melamin způsobuje u malých dětí ledvinové kameny a ostré koliky. Je to nebezpečná dusíkatá sloučenina, jež se používá při výrobě plastů, lepidel a laků. Do sušeného mléka se přidával, protože zvyšuje obsah bílkovin a může zamaskovat ředění mléka vodou.

Témata: popravy
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čína popravila dva lidi zapletené do melaminového skandálu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Projekt MKULTRA: Americká CIA dělala pokusy na lidech, mučila i děti

26.04.2017 22:25 Aktualizováno HISTORIE - Celá řada science fiction spisovatelů si pohrává s myšlenkou, jak by vypadal svět, kdyby…

Největší vojenské cvičení KLDR v historii: Fotografie ukazují ničivou sílu…

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Pchjongjang – V Severní Koreji proběhlo obří vojenské cvičení. Na dělostřelce dohlížel osobně…

Vtrhnou Američané na Ukrajinu? Tillersonův výrok vyvolal závažné otázky

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Washington - Ministr zahraničí Spojených států Rex Tillerson nedávno otevřel otázku, zda by se měla…

Úřady bijí na poplach: Na přípravu před útokem KLDR máte pouhých 10 minut.…

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Tokio – Japonci mají opravdu strach z toho, co by pro zemi znamenal útok Severní Koreje – obzvláště…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama