Po nehodě auta se muž rozhodl nejprve zachránit ženu, jejich syn se mezitím utopil

Wellington - Novozélanďan Stacy Horton musel po nehodě automobilu, který sjel do řeky, udělat osudové rozhodnutí - zvolit koho bude zachraňovat jako prvního - manželku, nebo syna, informuje ve středu portál deníku The Huffington Post. Muž odvedl ženu do bezpečí, syn se mezitím utopil.

Přidejte svůj názor

"Věřím, že je můj syn nyní na mnohem lepším místě. V tento okamžik si užívá v dobré společnosti," řekla Vanessa Hortonová o svém mrtvém synovi Silvovi.

Vanessa Hortonová a její syn s kamarádem v automobilu sledovali partu výtržníků, kteří zničili poštovní schránku Hortonových. Stacy Horton za nimi běžel.

Auto se však v zatáčce zřítilo z útesu do řeky.

Horton přiběhl k místu nehody dvě minuty poté. Vypověděl, že slyšel svou pětatřicetiletou ženu, jak volá o pomoc a uvězněná v autu bojuje o život a s ní i jejich syn Silva. Zahlédl ještě jeho čtrnáctiletého kamaráda a psa, kteří v té chvíli plavali ke břehu.

Novozélanďan neměl čas na přemýšlení, dostal se ke své ženě a vytáhl ji okénkem z auta, které uvízlo v řece Whanganui. Mezitím auto kleslo ke dnu a jeho syn v něm utonul.

"Pokoušel jsem se dostat dolů a zachránit jej. Bylo to však příliš hluboko," uvedl Horton. "Musel jsem dostat ženu do bezpečí. Místo toho, abych se potopil do hloubky a riskoval tak i svůj život, jsem raději zvolil záchranu Vanessy. Pak už jsem se jenom modlil, nic víc už nebylo v mých silách," dodal.

Přivolaní policisté a hasiči se pak marně pokoušeli o chlapcovu záchranu.

Třináctiletý Silva bude mít pohřeb ve čtvrtek. Hortonovi během něj vypustí třináct balonů, aby každý připomněl jeden rok jeho života.

"Byl to velmi milý a hodný člověk. S každým vycházel skvěle, měl spoustu kamarádů," řekla Vanessa Hortonová. "Ochotně přispěchal na pomoc každému, kdo to potřeboval. Byl dobrým křesťanem."

"Jeho snem bylo stát se motokrosovým šampiónem, vyhrál několik závodů," pravil Stacy Horton.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet mrtvých po záplavách v jižní Asii přesáhl 800, miliony lidí jsou v…

21.08.2017 13:29 Aktualizováno Dillí - Záplavy v jižní Asii způsobené monzunovými dešti si vyžádaly už přes 800 mrtvých a přes…

Armády USA a Jižní Koreje zahájily společné manévry, KLDR dostala varování

21.08.2017 09:38 Soul - Spojené státy a Jižní Korea dnes zahájily společné vojenské cvičení, které potrvá do 31.…

Torpédoborec USA se srazil s tankerem, deset námořníků je pohřešováno

21.08.2017 07:15 Singapur - Válečný torpédoborec USA John S. McCain se dnes časně ráno nedaleko singapurského…

Hongkong se opět bouří. Lide protestovali proti věznění demokratických…

20.08.2017 18:12 Hongkong - Desítky tisíc obyvatel Hongkongu dnes vyšly do ulic kvůli uvěznění trojice mladých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama