Po nehodě auta se muž rozhodl nejprve zachránit ženu, jejich syn se mezitím utopil

Wellington - Novozélanďan Stacy Horton musel po nehodě automobilu, který sjel do řeky, udělat osudové rozhodnutí - zvolit koho bude zachraňovat jako prvního - manželku, nebo syna, informuje ve středu portál deníku The Huffington Post. Muž odvedl ženu do bezpečí, syn se mezitím utopil.

Přidejte svůj názor

"Věřím, že je můj syn nyní na mnohem lepším místě. V tento okamžik si užívá v dobré společnosti," řekla Vanessa Hortonová o svém mrtvém synovi Silvovi.

Vanessa Hortonová a její syn s kamarádem v automobilu sledovali partu výtržníků, kteří zničili poštovní schránku Hortonových. Stacy Horton za nimi běžel.

Auto se však v zatáčce zřítilo z útesu do řeky.

Horton přiběhl k místu nehody dvě minuty poté. Vypověděl, že slyšel svou pětatřicetiletou ženu, jak volá o pomoc a uvězněná v autu bojuje o život a s ní i jejich syn Silva. Zahlédl ještě jeho čtrnáctiletého kamaráda a psa, kteří v té chvíli plavali ke břehu.

Novozélanďan neměl čas na přemýšlení, dostal se ke své ženě a vytáhl ji okénkem z auta, které uvízlo v řece Whanganui. Mezitím auto kleslo ke dnu a jeho syn v něm utonul.

"Pokoušel jsem se dostat dolů a zachránit jej. Bylo to však příliš hluboko," uvedl Horton. "Musel jsem dostat ženu do bezpečí. Místo toho, abych se potopil do hloubky a riskoval tak i svůj život, jsem raději zvolil záchranu Vanessy. Pak už jsem se jenom modlil, nic víc už nebylo v mých silách," dodal.

Přivolaní policisté a hasiči se pak marně pokoušeli o chlapcovu záchranu.

Třináctiletý Silva bude mít pohřeb ve čtvrtek. Hortonovi během něj vypustí třináct balonů, aby každý připomněl jeden rok jeho života.

"Byl to velmi milý a hodný člověk. S každým vycházel skvěle, měl spoustu kamarádů," řekla Vanessa Hortonová. "Ochotně přispěchal na pomoc každému, kdo to potřeboval. Byl dobrým křesťanem."

"Jeho snem bylo stát se motokrosovým šampiónem, vyhrál několik závodů," pravil Stacy Horton.

Témata: krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku je víc rytířů Jedi než muslimů. Zeman přesto těží ze strachu z…

21.01.2018 19:47 Aktualizováno Sydney/Praha – O českých prezidentských volbách informuje například také server deníku The Sydney…

Počet mrtvých při útoku na hotel v Kábulu roste. Nenechte nikoho naživu,…

21.01.2018 18:53 Aktualizováno Kábul/Praha - Počet obětí nočního útoku na mezinárodní hotel v Kábulu se zvýšil na 14 cizinců a…

Tálibánci v noci napadli základnu domobrany, postříleli 18 lidí

21.01.2018 10:14 Kábul - Ozbrojenci z Tálibánu zabili v noci na dnešek v severoafghánské provincii Balch 18…

KLDR vyslala do Soulu přípravný tým, je v něm i šéfka Severokorejských…

21.01.2018 09:00 Soul - Do Jižní Koreje dorazil přípravný sedmičlenný tým umělecké skupiny z KLDR, která vystoupí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama