Tisíce poutníků kráčely po křížové cestě v Jeruzalémě

Jeruzalém - Tisíce věřících z celého světa si v pátek v Jeruzalémě připomněly utrpění Ježíše Krista na biblické křížové cestě, informuje křesťanský server CBN News a server Voice of America.

Přidejte svůj názor

Ježíš podle křesťanské tradice před více než dvěma tisíci lety prošel s těžkým křížem na zádech Cestou bolesti (Via Dolorosa). Potom ho ukřižovali na vrchu Golgota.

Na tuto cestu se 14 zastávkami se v pátek pod policejní ochranou vydaly tisíce poutníků. Věřící stoupali k Chrámu Božího hrobu, který je postaven na místě, kde staří Římané Ježíše popravili. Někteří symbolicky nesli na ramenou kříž, jiní četli pasáže z bible.

„Jsme požehnáni, že můžeme být během tohoto svatého týdne v Jeruzalémě,“ říká pětašedesátiletá Američanka Kathy. „Tento okamžik mění můj život. Mám pocit, jako bych se stávala někým jiným,“ dodává.

Pro některé poutníky bylo ovšem poněkud problematické se do posvátného města vůbec dostat. „Jsem šťastný, že mohu jít do chrámu, ale mrzí mě, že potřebuju povolení k tomu, abych mohl vstoupit do vlastní země,“ stěžuje si Nizam, šedesátiletý křesťan z Ramalláhu. Poukazuje tak na povolenky, které si musejí Palestinci vyžádat u izraelských úřadů, aby mohli opustit okupované území. „Tohle je moje země, moje půda. Ve vlastní zemi se nemohu svobodně pohybovat,“ uzavírá.

Při své cestě se poutníci setkávali s muslimy, kteří se chystali do mešity Al-Aksá k modlitbám, i se židy oslavujícími svátek Pesach.

V Chrámu Svatého hrobu se pak lidé bázlivě dotýkali kamenné desky, na které podle pověsti po ukřižování spočívalo umyté Ježíšovo tělo.

Na stejném místě si křesťané v neděli připomenou Kristovo vzkříšení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čtvrtá manželka Usámy bin Ládina promluvila. Co se stalo noci, kdy byl…

23.05.2017 23:52 Aktualizováno Strůjce nechvalně známého teroristického útoku z 11. září 2001 Usáma bin Ladin byl se svou čtvrtou…

Turecko vetuje spolupráci NATO s Rakouskem, Vídeň zuří a mluví o…

23.05.2017 22:07 Londýn - Zpravodajský server BBC informuje o tom, že Turecko vetuje spolupráci NATO s Rakouskem a…

Trump v Izraeli: Násilí musí skončit. Netanjahu i Abbás jsou připraveni…

23.05.2017 14:40 Aktualizováno Jeruzalém - Americký prezident Donald Trump se dnes přesunul z Jeruzaléma do osm kilometrů…

Islámská mocnost se reformuje? Mediální klam, varuje analytik Pentagonu

23.05.2017 00:01 Návštěva prezidenta Donalda Trumpa v Saudské Arábii zdůraznila nejen americké spojenectví s tímto…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama