Generálmajor Jeffrey Schloesser ocenil české vojáky

Praha - Generálmajor Jeffrey Schloesser navštívil v sobotu základu Shank, na které se setkal s příslušníky provinčního rekonstrukčního týmu ISAF působícími v afghánské provincii Lógar a ocenil práci českých vojáků. Informoval o tom v úterý mluvčí ministerstva obrany Petr Sýkora.

Přidejte svůj názor

Čeští vojáci v zahraniční misi

Generálmajora přivítal velitel TF Spartan plukovník David Haight v doprovodu velitele třetího kontingentu české armády podplukovníka Petra Procházky a vedoucí civilního týmu Bohumily Ranglové. Společně jednali s guvernérem provincie Lógar Atigullahem Lodinem o letních záměrech koaličních jednotek. Pak proběhly rozhovory o bezpečnostní situaci v provincii a probíhajícím rekonstrukčním procesu.

Kromě debat předal generál veliteli kontingentu Petru Procházkovi, vedoucí civilní části Bohumile Ranglové, jedenácti českým vojákům a dvěma civilním specialistům pamětní mince za dosahování vynikajících výsledků při plnění operačního úkolu.

„Přijměte tuto medaili jako symbol poděkování a respektu k vaší práci. Poděkujte, prosím, svým kolegům,“ prohlásil generál.

Nadporučík David Vrchotický po převzetí medaile dodal, že spolupráce s Američany je velmi úzká jako v případě například vyměňování si informací navzájem. „Jsem velitelem pozorovacího týmu, a proto považuji tuto minci za ocenění práce celé své jednotky," dodal nadporučík.

Témata: Armáda | česko
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kurdské referendum znervózňuje okolní státy: Írán zavřel hranice, Turecko…

25.09.2017 13:10 Teherán/Ankara - Írán a Turecko mají vlastní kurdskou menšinu a obávají se, že referendum v Iráku…

Iráčtí Kurdové po referendu nehodlají měnit hranici, ujišťuje jejich vůdce

25.09.2017 12:50 Irbíl - Na severu Iráku se koná referendum, v němž se mají občasné vyjádřit k otázce nezávislosti…

Začalo referendum o nezávislosti Kurdistánu. Irák a okolní státy jsou v…

25.09.2017 10:15 Aktualizováno Irbíl/Ankara/Bagdád - V severním Iráku dnes začalo referendum o nezávislosti Kurdů. Výsledek nebude…

Při ruských náletech v Idlibu zemřelo nejméně 45 rebelů

24.09.2017 18:14 Damašek - Nejméně 45 rebelů z islamistické skupiny Fajlak aš-Šám (Legie Šám) přišlo o život při…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama