Generálmajor Jeffrey Schloesser ocenil české vojáky

Praha - Generálmajor Jeffrey Schloesser navštívil v sobotu základu Shank, na které se setkal s příslušníky provinčního rekonstrukčního týmu ISAF působícími v afghánské provincii Lógar a ocenil práci českých vojáků. Informoval o tom v úterý mluvčí ministerstva obrany Petr Sýkora.

Přidejte svůj názor

Čeští vojáci v zahraniční misi

Generálmajora přivítal velitel TF Spartan plukovník David Haight v doprovodu velitele třetího kontingentu české armády podplukovníka Petra Procházky a vedoucí civilního týmu Bohumily Ranglové. Společně jednali s guvernérem provincie Lógar Atigullahem Lodinem o letních záměrech koaličních jednotek. Pak proběhly rozhovory o bezpečnostní situaci v provincii a probíhajícím rekonstrukčním procesu.

Kromě debat předal generál veliteli kontingentu Petru Procházkovi, vedoucí civilní části Bohumile Ranglové, jedenácti českým vojákům a dvěma civilním specialistům pamětní mince za dosahování vynikajících výsledků při plnění operačního úkolu.

„Přijměte tuto medaili jako symbol poděkování a respektu k vaší práci. Poděkujte, prosím, svým kolegům,“ prohlásil generál.

Nadporučík David Vrchotický po převzetí medaile dodal, že spolupráce s Američany je velmi úzká jako v případě například vyměňování si informací navzájem. „Jsem velitelem pozorovacího týmu, a proto považuji tuto minci za ocenění práce celé své jednotky," dodal nadporučík.

Témata: Armáda | česko
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdské Arabky nemusí nosit abáje, překvapil korunní princ

19.03.2018 15:05 Rijád - Saúdské Arabky se v souladu s islámským pravidlem oblékají většinou to tmavých abájí…

IS není mrtev: Tisíce bojovníků jen čekají na příležitost. Kde je jich…

19.03.2018 15:05 Teroristická skupina Islámský stát postupně přichází o území, které získala v minulých letech.…

Exploze v Afrínu zabila 11 lidí. Turecké tažení komplikuje válku proti IS

19.03.2018 14:16 Aktualizováno Damašek - V severosyrském Afrínu došlo v noci na dnešek k explozi, která zabila 11 lidí. Podle…

V boji o Afrín padla občanka Británie. Chtěla dělat svět lepším, truchlí…

19.03.2018 11:48 Damašek/Londýn - V bojích o severosyrský Afrín padla také Britka Anna Campbellová. Otec se o její…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama