Generálmajor Jeffrey Schloesser ocenil české vojáky

Praha - Generálmajor Jeffrey Schloesser navštívil v sobotu základu Shank, na které se setkal s příslušníky provinčního rekonstrukčního týmu ISAF působícími v afghánské provincii Lógar a ocenil práci českých vojáků. Informoval o tom v úterý mluvčí ministerstva obrany Petr Sýkora.

Přidejte svůj názor

Čeští vojáci v zahraniční misi

Generálmajora přivítal velitel TF Spartan plukovník David Haight v doprovodu velitele třetího kontingentu české armády podplukovníka Petra Procházky a vedoucí civilního týmu Bohumily Ranglové. Společně jednali s guvernérem provincie Lógar Atigullahem Lodinem o letních záměrech koaličních jednotek. Pak proběhly rozhovory o bezpečnostní situaci v provincii a probíhajícím rekonstrukčním procesu.

Kromě debat předal generál veliteli kontingentu Petru Procházkovi, vedoucí civilní části Bohumile Ranglové, jedenácti českým vojákům a dvěma civilním specialistům pamětní mince za dosahování vynikajících výsledků při plnění operačního úkolu.

„Přijměte tuto medaili jako symbol poděkování a respektu k vaší práci. Poděkujte, prosím, svým kolegům,“ prohlásil generál.

Nadporučík David Vrchotický po převzetí medaile dodal, že spolupráce s Američany je velmi úzká jako v případě například vyměňování si informací navzájem. „Jsem velitelem pozorovacího týmu, a proto považuji tuto minci za ocenění práce celé své jednotky," dodal nadporučík.

Témata: Armáda | česko
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Palestinci při Trumpově návštěvě stávkovali kvůli podmínkám vězňů

22.05.2017 18:57 Jeruzalém/Ramalláh - Deník The Jerusalem Post informuje o generální stávce, která se dnes konala na…

Pákistánská vláda vyšetřuje kritiku armády na sociálních sítích opozice…

22.05.2017 18:37 Laháur – Agentura Reuters s odkazem na vládní zdroj uvádí, že pákistánská vláda zahájila tažení…

Trump tvrdě proti Íránu: Financuje terorismus, nikdy nesmí mít jadernou…

22.05.2017 15:45 Aktualizováno Jeruzalém - Americký prezident Donald Trump se dnes sešel se svým izraelským protějškem Reuvenem…

Takové pokrytectví tu ještě nebylo. Trump v Rijádu popřel sám sebe,…

22.05.2017 15:25 Aktualizováno Rijád - Ještě loni označoval americký prezident Donald Trump Saúdskou Arábii za původce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama