Krutý život v syrském Dajr az-Zauru: Lidé umírají hlady, voda teče tři hodiny týdně

Damašek - Madája není jediné město v Sýrii, ve kterém kosí obyvatele hladomor. Loni zemřelo v Dajr az-Zaur hladem 15 až 20 lidí. Vyplývá to z nepotvrzených informací, které má k dispozici OSN.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Sýrie

Ve městě na východě Sýrie žije v neustále se zhoršujících podmínkách na 200.000 osob, které trpí vážným nedostatkem potravin.

"Zdravotníci informovali o vážných případech podvýživy mezi dětmi s tím, že podle neověřených zpráv v roce 2015 zemřelo hladem 15 až 20 osob. Čtyři z nich byly děti," uvedla OSN. "Všechny školy ve městě fungují, absence dětí jsou ale běžné, protože trpí častými mdlobami kvůli podvýživě," dodala. Ceny ve městě vzrostly nejméně osmkrát v porovnání s cenami v Damašku.

Obyvatelé prý stojí několikahodinové fronty na chleba. Většina místních přežívá jen o chlebu a vodě. Asi 70 procent obyvatel, kteří se ocitli v obležení, tvoří ženy a děti.

Zdroj: YouTube

Západní část města je již od loňského března obléhaná ozbrojenci z hnutí Islámský stát (IS). Od září nefunguje místní letiště, přistávají tam jen vrtulníky, elektřinu místní obyvatelé nemají již deset měsíců a vodu mají k dispozici pouze tři hodiny týdně, říká zpráva OSN.

Provincie Dajr az-Zaur je nejvíce zalidněnou z asi 15 obléhaných oblastí v Sýrii. Žije zde okolo 450.000 lidí, kteří jsou odříznuti od jakékoli pomoci kvůli bojům mezi vládou, islamisty a dalšími povstaleckými skupinami.

V Sýrii jsou v obležení i mnohá další města. V pátek se objevily zprávy, že v Madáji, která je obklíčená syrskou armádou, zemřelo v uplynulých 30 dnech hladem 32 lidí.

Témata: Sýrie | hladomor
Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co s dětmi džihádistů? Analytička upozornila na velké nebezpečí

22.04.2018 00:01 NÁZOR - Nastavení hranice mezi nevinnou a spolupachatelstvím, mezi úmyslem a neznalostí, mezi…

Experti z OPCW v Dúmě odebrali první vzorky

21.04.2018 18:01 Damašek - Experti Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) dnes zahájili práci v syrské Dúmě…

V Malajsii byl spáchán atentát na Palestince

21.04.2018 15:25 Kuala Lumpur - Dva neznámí útočníci dnes ráno v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru zabili…

Pět milionů uprchlíků, statisíce mrtvých. Diplomat tepe OSN kvůli válce v…

21.04.2018 09:28 Aktualizováno NÁZOR - "Probíhající tragédie v Sýrii v posledních dnech mimořádně silně tíží mou mysl," konstatuje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama