Papež zahájil cestu po Blízkém východě

Ammán - Papež Benedikt XVI. v pátek přistál v Jordánsku a zahájil tak osmidenní cestu po Blízkém východě. Hlava katolické církve tak poprvé od začátku svého pontifikátu navštíví Svatou zemi, informoval server BBC.

Přidejte svůj názor

V průběhu prvního dne své návštěvy by se papež měl sejít s jordánským králem Abdulláhem, jenž je považován za přímého potomka proroka Mohameda.

V sobotu navštíví Benedikt horu Nebo, odkud Mojžíš podle Bible poprvé viděl zemi zaslíbenou.

Cílem Benediktovy návštěvy na Blízkém východě je také podpora tamní stále se zmenšující křesťanské komunity. Za uplynulých 60 let, od vzniku Izraele, se počet křesťanů v této oblasti snížil z 20 procent populace na pouhá dvě procenta.

Papež by se také během návštěvy rád pokusil urovnat vztahy s muslimy a židy. První jsou rozhořčeni kvůli jeho proslovu z roku 2006, v němž hovořil o provázanosti islámu a násilí.

Jordánští náboženští představitelé podmiňovali jeho návštěvu v zemi omluvou za zmíněné výroky. Benedikt XVI. jim částečně vyhověl: prohlásil, že ho reakce na jeho proslov "velmi mrzí" a že tyto výroky neodráží jeho osobní přesvědčení.

Židovskou obec v oblasti i na celém světě zase roztrpčilo odvolání exkomunikace britského biskupa, který popřel holokaust. Nelíbí se jí ani navrhované svatořečení papeže Pia XII. kvůli jeho pasivnímu přístupu k holokaustu, jenž se za jeho pontifikátu odehrával.

Z Jordánska bude Benedikt XVI. pokračovat do Izraele a na Západní břeh, navštíví i okupovaný Betlém.

Témata: papež
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čtvrtá manželka Usámy bin Ládina promluvila. Co se stalo noci, kdy byl…

23.05.2017 23:52 Aktualizováno Strůjce nechvalně známého teroristického útoku z 11. září 2001 Usáma bin Ladin byl se svou čtvrtou…

Turecko vetuje spolupráci NATO s Rakouskem, Vídeň zuří a mluví o…

23.05.2017 22:07 Londýn - Zpravodajský server BBC informuje o tom, že Turecko vetuje spolupráci NATO s Rakouskem a…

Trump v Izraeli: Násilí musí skončit. Netanjahu i Abbás jsou připraveni…

23.05.2017 14:40 Aktualizováno Jeruzalém - Americký prezident Donald Trump se dnes přesunul z Jeruzaléma do osm kilometrů…

Islámská mocnost se reformuje? Mediální klam, varuje analytik Pentagonu

23.05.2017 00:01 Návštěva prezidenta Donalda Trumpa v Saudské Arábii zdůraznila nejen americké spojenectví s tímto…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama