Papež zahájil cestu po Blízkém východě

Ammán - Papež Benedikt XVI. v pátek přistál v Jordánsku a zahájil tak osmidenní cestu po Blízkém východě. Hlava katolické církve tak poprvé od začátku svého pontifikátu navštíví Svatou zemi, informoval server BBC.

Přidejte svůj názor

V průběhu prvního dne své návštěvy by se papež měl sejít s jordánským králem Abdulláhem, jenž je považován za přímého potomka proroka Mohameda.

V sobotu navštíví Benedikt horu Nebo, odkud Mojžíš podle Bible poprvé viděl zemi zaslíbenou.

Cílem Benediktovy návštěvy na Blízkém východě je také podpora tamní stále se zmenšující křesťanské komunity. Za uplynulých 60 let, od vzniku Izraele, se počet křesťanů v této oblasti snížil z 20 procent populace na pouhá dvě procenta.

Papež by se také během návštěvy rád pokusil urovnat vztahy s muslimy a židy. První jsou rozhořčeni kvůli jeho proslovu z roku 2006, v němž hovořil o provázanosti islámu a násilí.

Jordánští náboženští představitelé podmiňovali jeho návštěvu v zemi omluvou za zmíněné výroky. Benedikt XVI. jim částečně vyhověl: prohlásil, že ho reakce na jeho proslov "velmi mrzí" a že tyto výroky neodráží jeho osobní přesvědčení.

Židovskou obec v oblasti i na celém světě zase roztrpčilo odvolání exkomunikace britského biskupa, který popřel holokaust. Nelíbí se jí ani navrhované svatořečení papeže Pia XII. kvůli jeho pasivnímu přístupu k holokaustu, jenž se za jeho pontifikátu odehrával.

Z Jordánska bude Benedikt XVI. pokračovat do Izraele a na Západní břeh, navštíví i okupovaný Betlém.

Témata: papež
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izraelské letectvo odpovědělo na raketový útok z Gazy

19.02.2018 08:10 Jeruzalém - Izraelské letouny dnes ráno napadly cíle hnutí Hamás v Pásmu Gazy. Jednalo se o reakci…

Izraelská armáda ostřelovala Pásmo Gazy, zahynuli dva mladí Palestinci

18.02.2018 11:06 Gaza - Izraelská armáda ostřelovala pozice radikálního hnutí Hamás, zahynuli dva lidé. Reagovala…

Turecko použilo chemické zbraně? Na Afrín dopadly toxické látky, tvrdí…

17.02.2018 20:18 Aktualizováno Istanbul - Několik civilistů ze severosyrské oblasti Afrín vykazuje po útoku turecké armády známky…

Provokace v Sýrii se Rusům vymstila? Proti bombardérům USA neměli šanci

16.02.2018 22:13 Aktualizováno Damašek/Moskva - Operace v syrské provincii Dajr az-Zaur způsobila minulý týden ve středu syrským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama