IS brutálně zabil čtrnáctiletého chlapce: Já se vám pomstím, pro nic jiného teď nežiju, vzkazuje zdrcený otec

Rakka – Islámský stát surově zabil mladíka, který se údajně provinil „homosexualitou a drogovými trestnými činy“. Jeho otec teď slibuje, že se vrahům svého jediného potomka pomstí.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Islámský stát (ISIS)

Mohammed Hussain Zer slibuje pomstu všem bojovníkům IS ve městě Raqqa. Uvádí to poté, co jeho 14letého syna Músu džihádisté pobodali, shodili ze střechy a nakonec zabili tak, že mu podřízli hrdlo. Radikálové mladíka obvinili z toho, že je homosexuál a feťák.

Jeho otec (47) ale říká: „Músovi bylo jen 14 let a byl nevinný. Ale oni ho shodili ze střechy a říkali, že je to člověk, který si zaslouží zemřít.“ Zdrcený rodič přiznává, že od tohoto hrůzného incidentu každý den myslí na pomstu. Jeho slova cituje server The Express.

Musa byl odvlečen z jeho domova ve městě Rakka před dvěma lety, kdy si pro něj přišla náboženská policie IS. Poté byl držen ve vězení, aniž by někdo jeho rodičům řekl, z čeho byl vlastně obviněn. Poté byl teenager převezen do Ain Issa, kde byl držen v suterénu policejní stanice.

Músovi rodiče jej navštívili ve vězení, kde jim bylo řečeno, že si ho během několika dní budou moci vzít domů. Ale jen o několik dní později rodina dostala zprávu, že jejich syn byl zavražděn bojovníky IS. „Byl to nevinný chlapec, který byl zabit drogovými dealery, vězniteli a zločinci z Daeše,“ uvedl otec mrtvého mladík a s odkazem na jiné označení IS.

„Ve chvíli, kdy Rakka padne do rukou Syrských demokratický sil, odvedu je do bytu každého člověka, o kterém vím, že byl členem IS. To je to, pro co teď žiju,“ plánuje Zer svou pomstu. „Nikdy mi neřekli, proč ho tak chtěli,“ přiznal otec, že doteď netuší, co jeho syn provedl. „Řekli jen, že ho potřebují na pár hodin, aby odpověděl na otázky.  Byl to můj jediný syn, citlivý, klidný kluk, který žil doma a nikdy nic špatného neudělal.“

Před svou smrtí Músa otci řekl: „Tati, jdou mě zabít, jen mě odsud dostaň.“ Pan Zer prý svému vystrašenému synovi řekl, že to bude v pořádku. Nechtěl mu říct, že nemá dost peněz, aby ho dostat ven. A jen několik hodin poté, co Zer navštívil svého syna, přijel k jeho rodinnému domu úředník, aby mu řekl, že jeho syn byl zabit. 

Zer si šel druhý den vyzvednou tělo svého syna, právě tehdy zjistil, že byl ubodán a pak shozen z budovy. A protože Musa pád přežil, naložili ho do sanitky, kde mu jeden z teroristů IS podřízl hrdlo. „Teď pokaždé, když na něj myslím, slyším jeho hlas říkat: ‚Táto dostaň mě odsud‘. A pamatuju si, jak jsem mu říkal, aby se nebál, že všechno bude v pořádku,“ dodává Syřan.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael přiznal, že v roce 2007 zničil jaderný reaktor v Sýrii

21.03.2018 07:42 Jeruzalém - Izrael dnes oficiálně přiznal, že 6. září 2007 zničil zařízení na východě Sýrie, které…

Při útocích v Sýrii zemřelo přes 70 lidí

20.03.2018 20:50 Damašek - V Sýrii dnes v bojích přišlo o život přes 70 lidí při útocích na Damašek a jeho předměstí…

Erdogan rozpoutal teror. OSN obvinila Turecko z vážného porušování…

20.03.2018 13:24 Ankara - Turecko podle OSN porušilo v souvislosti s pokračujícím výjimečným stavem práva "stovek…

Saúdské Arabky nemusí nosit abáje, překvapil korunní princ

19.03.2018 15:05 Rijád - Saúdské Arabky se v souladu s islámským pravidlem oblékají většinou to tmavých abájí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama