Německé vydavatelství podalo v Turecku ústavní stížnost: Obvinění proti Yücelovi jsou scestná

Ankara/Berlín - Kauza novináře Denize Yücela míří k tureckému ústavnímu soudu. Stížnost k němu pro porušení práva na svobodu slova podalo německé vydavatelství WeltN24.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Turecko-německý žurnalista je od konce února ve vyšetřovací vazbě pro podezření z podpory terorismu. Obviněn ještě nebyl.

"Vyčerpáme všechny právní prostředky, které máme k dispozici, abychom bránili právo našeho dopisovatele i našeho vydavatelství šířit zpravodajství," uvedla jednatelka WeltN24 Stephanie Casparová. Obvinění vznesená proti Yücelovi jsou podle ní scestná. Společnost vydává deník Die Welt a provozuje zpravodajskou stanici N24.

Prezident Recep Tayyip Erdogan o Yücelovi řekl, že patří ke kurdským separatistům a že je německý agent.

Podle serveru Spiegel Online zadržely turecké úřady od loňského zmařeného převratu v Turecku 22 německých občanů. Řada z nich měla stejně jako Yücel dvojí občanství. Devět z nich je stále ve vězení.

Zatím posledního Němce v Turecku zadrželi v úterý. Byl jedním ze šesti aktivistů z organizací pro lidská práva, které Ankara viní z napomáhání teroristické organizaci. Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel dnes kvůli tomu přerušil svou dovolenou a předvolal si tureckého velvyslance v Berlíně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K útoku v kábulské mešitě se přihlásil Islámský stát

21.10.2017 13:45 Aktualizováno Káhira - K zodpovědnosti za páteční útok v šíitské mešitě v afghánské metropoli Kábulu de přihlásil…

USA netají znepokojení, vyzývají k ukončení násilí v severním Iráku

21.10.2017 08:09 Washington - Spojené státy jsou znepokojeny kvůli situace v severním Iráku, kde dochází k bojům…

Irácká armáda dobyla z rukou Kurdů městečko nedaleko Kirkúku

21.10.2017 08:00 Aktualizováno Bagdád - Irácká federální armáda a kurdské síly bojovaly o městečko na pomezí mezi autonomním…

Potomek Islámského státu se zrodí brzy? Trump míří do pasti, varuje…

21.10.2017 00:01 NÁZOR – Spojenými státy podporované síly v úterý oznámily, že syrská Rakka, faktická metropole…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama