Dvě třetiny Izraelců chtějí demisi premiéra v případě obvinění

Tel Aviv - Dvě třetiny Izraelců jsou pro to, aby premiér Benjamin Netanjahu podal demisi v případě, že bude obviněn z korupce a zpronevěry, informoval dnes deník The Jerusalem Post.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Benjamin Netanjahu

Šéf vlády je vyšetřován ve dvou trestních kauzách a soud v Tel Avivu před týdnem připustil, že by obvinění mohlo být vzneseno v brzké době.

Podle listu jsou členové a stoupenci Netanjahuovy konzervativní strany Likud v této otázce rozpolceni - mírná většina se spíše přiklání k tomu, aby nerezignoval. Mezi voliči levice naopak jeho případný odchod podporuje 80 procent dotázaných.

Netanjahu, který je podezřelý z přijímání drahých darů a z korumpování médií, jakékoli pochybení popírá. Předseda izraelské vlády byl naposledy letos v březnu vyslechnut v kauze přijímání darů od domácích i zahraničních podnikatelů a také z toho, že se snažil přimět majitele deníku Jediot Achronot, aby o něm psal pozitivně. Výměnou za to Netanjahu podle izraelských médií nabídl, že zajistí snížení nákladu konkurenčního deníku Israel Hajom.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V diplomatické čtvrti Kábulu se ozvala exploze, zahraniční ambasády…

21.08.2017 22:27 Aktualizováno Kábul - V kábulské diplomatické čtvrti byla dnes v noci slyšet exploze, uvedli svědci. Podle…

Syrská opozice se radí před dalším jednáním s vládou

21.08.2017 19:45 Rijád - Na schůzce v Rijádu dnes začaly tři syrské opoziční skupiny koordinovat pozice před…

Ruské letectvo zabilo v Sýrii přes 200 bojovníků IS

21.08.2017 17:05 Aktualizováno Damašek - Ruské letectvo zabilo přes 200 radikálů Islámského státu (IS), kteří byli na cestě k…

Nové nálety v Rakce zabily nejméně 27 civilistů, mezi mrtvými jsou i děti

21.08.2017 16:41 Damašek - Při nedělních náletech mezinárodní koalice pod vedením USA zemřelo ve městě Rakka 27…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama