Z Libanonu se evakuuje přes 3000 uprchlíků a radikálů

Bejrút - V Libanonu dnes začala evakuace syrských povstalců a uprchlíků. Bojovníci, kteří patří k uskupení čtyř syrských opozičních frakcí, které původně operovaly v Halabu, si s sebou mohou vzít lehké zbraně. Převezeni budou do damašského předměstí Ruhajba.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Válka v Sýrii

Podle libanonské televize Al-Manár bude z pohraničního Arsálu zpět do Sýrie přepraveno přes 3000 lidí, mezi nimiž je podle libanonských sdělovacích prostředků 400 povstalců a jejich příbuzných.

Dohled nad evakuací zajišťuje libanonská armáda, policie a také členové nevládních organizací. Transport zajišťuje asi 40 autobusů, na místo dorazily také sanitky libanonského Červeného kříže.

V Arsálu koncem července vypukly boje mezi členy libanonského šíitského Hizballáhu, který je spojencem režimu v Damašku, a povstalci z Fronty dobytí Sýrie. Důvodem byly spory kolem výměny zajatců. Situaci se podařilo uklidnit díky dohodě, která předpokládá odvoz povstalců a také syrských civilistů, kteří si to budou přát, zpět do Sýrie.

Ze Sýrie kvůli bojům od roku 2011 odešlo na pět milionů lidí. Většina z nich zůstala v okolních zemích, v Libanonu jsou jich více než dva miliony.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K útoku v kábulské mešitě se přihlásil Islámský stát

21.10.2017 13:45 Aktualizováno Káhira - K zodpovědnosti za páteční útok v šíitské mešitě v afghánské metropoli Kábulu de přihlásil…

USA netají znepokojení, vyzývají k ukončení násilí v severním Iráku

21.10.2017 08:09 Washington - Spojené státy jsou znepokojeny kvůli situace v severním Iráku, kde dochází k bojům…

Irácká armáda dobyla z rukou Kurdů městečko nedaleko Kirkúku

21.10.2017 08:00 Aktualizováno Bagdád - Irácká federální armáda a kurdské síly bojovaly o městečko na pomezí mezi autonomním…

Potomek Islámského státu se zrodí brzy? Trump míří do pasti, varuje…

21.10.2017 00:01 NÁZOR – Spojenými státy podporované síly v úterý oznámily, že syrská Rakka, faktická metropole…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama