Džihádisté zahájili velkou ofenzivu na severu Sýrie

Damašek – V Sýrii opět vypukly tvrdé boje. Džihádisté dnes zahájili ofenzivu proti oblasti, která je pod kontrolou vlády na severozápadě země. Útok povstalců severně od Hamá obnovil boje v tomto regionu, ležícím na severozápadě země u hranic s Tureckem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ruské bombardování pozic ISIS a rebelů v Sýrii

Tento největší útok od letošního března vyvolal intenzivní letecké údery na povstalecké území. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Odvetné nálety vládních a ruských letounů podle organizace zasáhly tři nemocnice, zdravotní středisko a areál využívaný záchrannými službami ve městě Idlib, který je v rukou rebelů. Syrská armáda tuto informaci ale popírá a tvrdí, že byly zasaženy jen konvoje a pozice vzbouřenců.

V oblasti v posledních měsících panoval relativní klid i díky snaze Ruska podpořit klid zbraní v západní části Sýrie. Islamisté, kteří ovládají Idlib, s touto diplomacií nesouhlasí. Odmítají i třístrannou dohodu uzavřenou minulý týden mezi Ruskem, Íránem a Tureckem o vytvoření čtyř bezpečnostních zón v Sýrii. Ta se týká také provincie Idlib a rozmístění monitorovacích sil na jejím pomezí.

Média citují zdroj syrské armády, který uvedl, že útok vzbouřenců provedený na několika frontách byl odražen. K tomu dodal, že rebelové utrpěli ztráty. Na druhé straně povstalecký zdroj agentuře Reuters řekl, že rebelové postupují ve venkovské oblasti severně od Hamá, kde se silám věrným prezidentovi Bašáru Asadovi v uplynulých dvou letech stabilně dařilo získávat zpět území dobytá vzbouřenci.

Podle SOHR k silám, jež se účastní uvedené ofenzivy, patří Tahrír aš-Šám, Turkestánská islámská strana a rebelové bojující pod praporem takzvané Syrské svobodné armády. Údajně se jim podařilo obsadit čtyři vesnice. Reuters poznamenal, že v čele aliance islamistických skupin Tahrír aš-Šám stojí Fronta dobytí Sýrie (bývalá An-Nusra), která se oddělila od Al-Káidy.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K útoku v kábulské mešitě se přihlásil Islámský stát

21.10.2017 13:45 Aktualizováno Káhira - K zodpovědnosti za páteční útok v šíitské mešitě v afghánské metropoli Kábulu de přihlásil…

USA netají znepokojení, vyzývají k ukončení násilí v severním Iráku

21.10.2017 08:09 Washington - Spojené státy jsou znepokojeny kvůli situace v severním Iráku, kde dochází k bojům…

Irácká armáda dobyla z rukou Kurdů městečko nedaleko Kirkúku

21.10.2017 08:00 Aktualizováno Bagdád - Irácká federální armáda a kurdské síly bojovaly o městečko na pomezí mezi autonomním…

Potomek Islámského státu se zrodí brzy? Trump míří do pasti, varuje…

21.10.2017 00:01 NÁZOR – Spojenými státy podporované síly v úterý oznámily, že syrská Rakka, faktická metropole…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama