Džihádisté zahájili velkou ofenzivu na severu Sýrie

Damašek – V Sýrii opět vypukly tvrdé boje. Džihádisté dnes zahájili ofenzivu proti oblasti, která je pod kontrolou vlády na severozápadě země. Útok povstalců severně od Hamá obnovil boje v tomto regionu, ležícím na severozápadě země u hranic s Tureckem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ruské bombardování pozic ISIS a rebelů v Sýrii

Tento největší útok od letošního března vyvolal intenzivní letecké údery na povstalecké území. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Odvetné nálety vládních a ruských letounů podle organizace zasáhly tři nemocnice, zdravotní středisko a areál využívaný záchrannými službami ve městě Idlib, který je v rukou rebelů. Syrská armáda tuto informaci ale popírá a tvrdí, že byly zasaženy jen konvoje a pozice vzbouřenců.

V oblasti v posledních měsících panoval relativní klid i díky snaze Ruska podpořit klid zbraní v západní části Sýrie. Islamisté, kteří ovládají Idlib, s touto diplomacií nesouhlasí. Odmítají i třístrannou dohodu uzavřenou minulý týden mezi Ruskem, Íránem a Tureckem o vytvoření čtyř bezpečnostních zón v Sýrii. Ta se týká také provincie Idlib a rozmístění monitorovacích sil na jejím pomezí.

Média citují zdroj syrské armády, který uvedl, že útok vzbouřenců provedený na několika frontách byl odražen. K tomu dodal, že rebelové utrpěli ztráty. Na druhé straně povstalecký zdroj agentuře Reuters řekl, že rebelové postupují ve venkovské oblasti severně od Hamá, kde se silám věrným prezidentovi Bašáru Asadovi v uplynulých dvou letech stabilně dařilo získávat zpět území dobytá vzbouřenci.

Podle SOHR k silám, jež se účastní uvedené ofenzivy, patří Tahrír aš-Šám, Turkestánská islámská strana a rebelové bojující pod praporem takzvané Syrské svobodné armády. Údajně se jim podařilo obsadit čtyři vesnice. Reuters poznamenal, že v čele aliance islamistických skupin Tahrír aš-Šám stojí Fronta dobytí Sýrie (bývalá An-Nusra), která se oddělila od Al-Káidy.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Asadova armáda shazuje na Ghútu barelové bomby, mezi oběťmi jsou děti

21.02.2018 18:17 Aktualizováno Damašek - Při dalších náletech syrské armády na povstalci ovládanou východní Ghútu u Damašku dnes…

Nejhorší teror v Egyptě má přes 300 obětí. Kdo ještě dýchal, toho…

21.02.2018 17:19 Aktualizováno Káhira - Nejhorší teroristický útok v dějinách Egypta si vyžádal přes 300 mrtvých. 25 až 30…

V Libanonu zatkli finančníka Islámského státu, další muž chystal atentát

21.02.2018 16:42 Bejrút - Libanonská tajná služba zatkla muže, který byl zřejmě finančníkem Islámského státu (IS).…

Turecko opět ostřelovalo Afrín, varovalo Damašek před pomocí Kurdům

21.02.2018 12:13 Damašek/Ankara - Turecko v noci na dnešek opět ostřelovalo oblast Afrín na severu Sýrie. Mluvčí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama