Teherán ukázal nové rakety. Balistického programu se nevzdáme, vzkazuje Ruhání do USA

Teherán - V Teheránu se dnes konala vojenská přehlídka. Prezident Hasan Rúhání při této příležitosti prohlásil, že Írán hodlá pokračovat ve svém balistickém programu a posílí své vojenské schopnosti navzdory tlaku Spojených států.

Přidejte svůj názor

Hasan Rúhání, íránský prezident

Přehlídka se konala na památku íránských obětí války mezi Íránem a Irákem v 80. letech. Írán představil svou novou balistickou střelu, která je schopna nést několik bojových hlavic a má dolet 2000 kilometrů.

zdroj: YouTube

"Posílíme naší obranu a vojenské schopnosti...ať už se vám to bude líbit, nebo ne," řekl Rúhání, který tak podle agentury AP narážel na projev amerického prezidenta Donalda Trumpa na zasedání Valného shromáždění OSN.

Trump v projevu označil Írán za "zkorumpovanou diktaturu", jež se z prosperujícího státu změnila v hospodářsky rozvrácenou oblast, jejímž hlavním vývozním artiklem je násilí.

Rúhání v dnešním projevu rovněž řekl, že Írán hodlá nadále podporovat "utlačované obyvatele Jemenu, Sýrie a Palestiny", čímž narážel na roli Íránu ve válkách v Jemenu a Sýrii a na podporu radikálního hnutí Hamas, které vládne v Pásmu Gazy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muslimové se sjednotí proti společnému nepříteli, soudí analytik

15.12.2017 00:01 NÁZOR – Americký prezident Donald Trump vydal 6. prosince nejspornější zahraničněpolitické…

Pokud zavedete námořní blokádu, budeme to považovat za válečný akt,…

14.12.2017 22:21 Aktualizováno Pchjongjang – Severokorejský režim dnes varoval před „nelítostnými opatřeními", které Severní Korea…

Americké stíhačky musely světlicemi odvrátit kolizi s Rusy

14.12.2017 21:44 Washington - Mluvčí Pentagonu Eric Pahon dnes informoval, že nad Sýrií se málem srazily ruské a…

Ženevské rozhovory se znovu točí kolem Asada, Sýrii hrozí rozpad

14.12.2017 18:58 Aktualizováno Ženeva/Damašek - I osmé kolo rozhovorů o Sýrii provázejí značné komplikace. Syrská vládní delegace…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama