Teherán ukázal nové rakety. Balistického programu se nevzdáme, vzkazuje Ruhání do USA

Teherán - V Teheránu se dnes konala vojenská přehlídka. Prezident Hasan Rúhání při této příležitosti prohlásil, že Írán hodlá pokračovat ve svém balistickém programu a posílí své vojenské schopnosti navzdory tlaku Spojených států.

Přidejte svůj názor

Hasan Rúhání, íránský prezident

Přehlídka se konala na památku íránských obětí války mezi Íránem a Irákem v 80. letech. Írán představil svou novou balistickou střelu, která je schopna nést několik bojových hlavic a má dolet 2000 kilometrů.

zdroj: YouTube

"Posílíme naší obranu a vojenské schopnosti...ať už se vám to bude líbit, nebo ne," řekl Rúhání, který tak podle agentury AP narážel na projev amerického prezidenta Donalda Trumpa na zasedání Valného shromáždění OSN.

Trump v projevu označil Írán za "zkorumpovanou diktaturu", jež se z prosperujícího státu změnila v hospodářsky rozvrácenou oblast, jejímž hlavním vývozním artiklem je násilí.

Rúhání v dnešním projevu rovněž řekl, že Írán hodlá nadále podporovat "utlačované obyvatele Jemenu, Sýrie a Palestiny", čímž narážel na roli Íránu ve válkách v Jemenu a Sýrii a na podporu radikálního hnutí Hamas, které vládne v Pásmu Gazy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K útoku v kábulské mešitě se přihlásil Islámský stát

21.10.2017 13:45 Aktualizováno Káhira - K zodpovědnosti za páteční útok v šíitské mešitě v afghánské metropoli Kábulu de přihlásil…

USA netají znepokojení, vyzývají k ukončení násilí v severním Iráku

21.10.2017 08:09 Washington - Spojené státy jsou znepokojeny kvůli situace v severním Iráku, kde dochází k bojům…

Irácká armáda dobyla z rukou Kurdů městečko nedaleko Kirkúku

21.10.2017 08:00 Aktualizováno Bagdád - Irácká federální armáda a kurdské síly bojovaly o městečko na pomezí mezi autonomním…

Potomek Islámského státu se zrodí brzy? Trump míří do pasti, varuje…

21.10.2017 00:01 NÁZOR – Spojenými státy podporované síly v úterý oznámily, že syrská Rakka, faktická metropole…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama