Pokud měla ňadra, pak bylo v pořádku ji znásilnit. Jedině tak uděláte ze ženy muslimku, tvrdil IS

Mosul - Jak upadá vliv Islámského státu, objevuje se stále více žen jezídské národnosti, které jsou ochotné promluvit o utrpeních, které jim džihádisté způsobili. Doteď se většina bála vystoupit s tím, že kalifát se může kdykoliv vrátit k moci. Svědectví dokazují, že pro muslimy jsou ženy (zvláště ty s odlišnou vírou) méněcenné bytosti.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Muslimky v burce, ilustrační fotografie

Jezídské ženy nyní otevřeně mluví o životě sexuálních otrokyň, kterými se stali poté, co jejich vesnice a osady přepadli bojovní Islámského státu. Jedna žena popsala, jak byly ženy postavené ke zdi a pak je skupina džihádistů obcházela a ohmatávala jim ňadra. Pokud nějaké měly, pak je čekalo znásilnění, pokud ještě ne, pak byly drženy v zajetí další tři měsíce, než musely podstoupit ten samý proces znovu.

Ženy svědčily pod záminkou anonymity. Jejich příběhy pak publikovala novinářka Nikita Malik ve studii "Trafficking Terror, How Modern Slavery and Sexual Violence Fund Terrorism". Jedna z jejích svědkyň, která vystupovala pouze jako Oběť 1, popsala, že když po znásilnění otěhotněla, radši si opakovaně působila zranění, která by způsobila potrat. Džihádisté podle ní také obdrželi 27 stránkovou publikaci, ve které se uvádělo, jak správně zacházet s otrokyněmi.

Žena také pospala, že zajatkyně byly znásilněny v té samé místnosti, a pokud se některá pokusila o útěk, vrhlo se ni za trest šest dalších mužů, kteří se k ní chovali hůře než ke zvířeti. Jiná muslimka jim potom prozradila, že aby mohly Jezídky převzít jejich víru, pak musí podstoupit opakovaná znásilnění, jinak nebudou podle islámu "plnohodnotnou ženou".

Oběť 1 popsala minulý rok britským úředníkům, že když se dotazovala, proč jí tohle utrpení způsobují, pak jí džihádisté odvětili, že pouze uplatňují zákony proroka Mohameda. Ženy jsou v podání IS pouze objekty, které si můžete koupit na trhu, a jejich těla byla již spoustu krát využívaná k tomu, aby nalákaly další rekruty.

Kalifát platí svým bojovníkům přídavky za každou otrokyni, kterou mají, stejně tak dostávají peníze i za každé dítě narozené na území Islámského státu. Brožura vydaná bojovníkům přitom obsahuje hrůzné instrukce i bez svědectví žen. Píše se v ní například, že je možné ženy bít za účelem převychování.

Dále se o otrokyních hovoří jako o věcech, které můžete "koupit, prodat nebo darovat" dle libosti. A v neposlední řadě se v ní popisuje i to, že muži si můžou dovolit mít za sexuální otrokyně i děti, které ještě nedosáhly puberty, pokud je k tomu jejich tělo přizpůsobeno. Pokud ne, pak si je lze "užívat" i bez pohlavního styku, dokud nenastane jejich čas.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uznání Jeruzaléma destabilizuje Blízký východ, tvrdí Putin a Erdogan

11.12.2017 21:26 Ankara/Káhira - Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém jako metropoli…

Íránsko-iráckou hranici znovu zasáhlo zemětřesení

11.12.2017 20:15 Teherán - Íránsko-irácké pomezí opět zasáhlo zemětřesení, které mělo intenzitu od 5,4 do šesti…

Vůdce Hizballáhu vyzval k jednotné strategii boje proti Izraeli

11.12.2017 18:27 Bejrút - Šéf libanonské šíitské organizace Hizballáh Hasan Nasralláh dnes vyzval své spojence k…

ČR doručila do Sýrie další várku humanitární pomoci za statisíce korun

11.12.2017 17:33 Praha - Do Sýrie dnes dorazila další dodávka humanitární pomoci z České republiky. Česká pomoc v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama