Irák převáží rodiny džihádistů do Bagdádu, budou deportovány

Bagdád - Do Bagdádu bylo ze severu Iráku převezeno 300 manželek a dětí zahraničních členů Islámského státu (IS). Budou deportováni do zemí svého původu. Příslušníci IS v létě ztratili město Mosul, u nějž jsou příbuzní radikálů zadržováni.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Islámský stát

Podle zástupce guvernéra severoirácké provincie Ninive Núraddína Kablána jde v případě 300 příbuzných bojovníků o druhou vlnu převozu, dvě nebo tři další budou ještě následovat. "Celkem bude odvezeno 1200 příbuzných zahraničních bojovníků," řekl Kablán.

Zástupce irácké policie v září uvedl, že v záchytném centru Tall Kajf v provincii Ninive je 509 žen a 812 dětí z rodin džihádistů. Jsou občany 13 zemí z Evropy, Asie i Ameriky. Podle vládních zdrojů je mezi ženami 300 Turkyň. Norská rada pro uprchlíky tvrdí, že ženy i děti jsou hlavně z Turecka, Ázerbájdžánu, Ruska a Tádžikistánu.

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian nedávno řekl, že zatčení francouzští radikálové budou souzeni v Iráku a že záležitosti jejich dětí se budou posuzovat případ od případu.

V sousední Sýrii, kde IS také přišel o většinu původně zabraného území, Rusko v polovině listopadu nechalo odvézt 13 čečenských žen a 29 dětí, které byly zadrženy během bojů o město Rakka, syrskou baštu IS.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Mláďata" chalifátu představují bezpečnostní hrozbu. Musíme se o ně…

15.12.2017 10:17 Washington - Společně s porážkou Islámského státu na Blízkém východě musí země řešit novou…

Muslimové se sjednotí proti společnému nepříteli, soudí analytik

15.12.2017 00:01 NÁZOR – Americký prezident Donald Trump vydal 6. prosince nejspornější zahraničněpolitické…

Pokud zavedete námořní blokádu, budeme to považovat za válečný akt,…

14.12.2017 22:21 Aktualizováno Pchjongjang – Severokorejský režim dnes varoval před „nelítostnými opatřeními", které Severní Korea…

Americké stíhačky musely světlicemi odvrátit kolizi s Rusy

14.12.2017 21:44 Washington - Mluvčí Pentagonu Eric Pahon dnes informoval, že nad Sýrií se málem srazily ruské a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama